לרקוד "כל החיים"

עודכן ב 13/01/2009

"כל יום שלא רוקדים בו לפחות פעם אחת – הוא יום שהולך לאיבוד" (פרידריך ניטשה)מאז ראשיתה של התרבות האנושית מחפשים בני אדם תשובות לבעיותיהם הקיומיות

ושואלים שאלות כמו: איך לחיות "טוב"? מהם "חיים טובים"? מהי איכות חיים "טובה"? מה זה בכלל "טוב"?
במשך הדורות, רבים וטובים הציעו תשובות לשאלות אלו ודומות להן. רבים יותר ממשיכים וימשיכו לשאול ולהרהר בנושאים הללו – וטוב שכך. השאלות מבטאות חתירה תמידית לשלמות, שבה עצמה יש מן השלמות. בני אדם, בכל החברות ובכל התרבויות, ימשיכו לחפש ולברר מהם חיים "טובים". הם גם יציעו תשובות שונות, כל דור ותשובתו, כל אדם ובחירותיו. תשובה כוללת שתתאים לכולם – אין; בוודאי גם לא תהיה.
התשובות באות כיום ממגוון תחומים ושדות מחקר: תיאולוגיה, רפואה, דת ואמונה, הארה רוחנית ממזרח ומערב (ניו-אייג), תשובות מעשיות, פעולות גופניות, הצעות לפעילויות ולאימונים לסוגיהם (קואוצ`ינג) ועוד. אינני מתיימר להציע תשובות לשאלות הגדולות; אני מבקש להציע תשובה פשוטה ויפה: "חיים טובים הם חיים עם ריקודים". אני מבקש לתאר פעילות של "חבורת הרוקדים" מירושלים, הפועלת זה למעלה מ-40 שנה; בפעילותה יש תשובה קמעא לשאלות הגדולות והיא יכולה לשמש דוגמה טובה.

דן רונן כתב העת מחול עכשיו יוצא לאור פעמיים בשנה ומטרתו לשקף את העשייה במחול בישראל ולתת במה לכתיבה איכותית של אנשי מחול.
עורכות: ד"ר רות אשל, ד"ר הניה רוטנברג.
מו"ל: תמונע
לרכישה: תמונע 03-5629462