על אמנות הגוף ואמנות המגע

עודכן ב 13/03/2010

מחסום יצירתי, פחד קהל, לחץ בבית החזה, דלקות גרון חוזרות, פחד מהצלחה / מכישלון, צרידות, בלק-אאוט, חרדות... אלו סימפטומים ותחושות המוכרים לאמנים המופיעים - במשחק, ריקוד או שירה...

דרך העבודה הייחודית שלנו בשיטת ספלטר, ניתן לשנות את המצבים הללו, בטיפול אישי, ממוקד ומעמיק.

הגוף שלנו זוכר כל חוויה שעברנו, אפילו אם אנחנו לא... מכירים את החוויה שריח מסויים פתאום "זורק" אתכם לאיזה זכרון מתקופה רחוקה ששכחתם מקיומו? כך גם עם תחושות, צבעים, מוסיקה וכד`.

אנשים העוסקים בהופעה מול קהל חייבים לתחזק את המכונה שלנו - הגוף - כדי שיוכלו להשתמש בכל החוויות שעברו עד היום כחומרים זמינים ליצירה שלהם. אם ישנן חוויות או טראומות ישנות שלא עובדו או התעכלו, הן יבואו לידי ביטוי באיזה אופן בגוף ויצרו מגבלה, לחץ, ואף סימפטומים חוזרים.

ניקח למשל אדם הזוכר חוויה מילדותו בה הופיע בהצגת כיתה והיה מאד גאה בתפקיד שלו, וחיכה שהוריו יבואו לראותו וברגע האחרון אביו לא הגיע, כל מה שאותו אדם יזכור מההופעה הוא את האכזבה... האכזבה הזו באה לידי ביטוי בגופו והוא מחזיק אותה עד היום, ותמיד כאשר יעלה להופיע, הוא ירגיש שהקהל לא בא לראות אותו אלא את האמנים האחרים. כמובן שזה מוריד מההנאה והביטחון שלו, אף כי עברו שנים רבות והוא כבר אמן מוכר ואהוב.
פיזית, זה יכול להתבטא בהתקפה של כאבי בטן לפני כל הופעה, או פיק ברכיים וכו.

בעבודה עם האמן הזה, לדוגמא, אלמד אותו לזהות מה קורה לו בגוף לפני ההופעה, איך הוא מכווץ את הבטן, נושם בצורה שטוחה וברמה רגשית חש שהוא לא שווה מספיק, וע"י העבודה שלנו - בתשומת לב לגוף, בצורות מגע שונות המתאימות לאותו אדם, הוא ילמד לשנות את התחושות והרגשות הללו, להחזיר לעצמו את הבטחון בעצמו וביכלתו ולזהות את המתרחש במציאות ולא בראשו.

כאשר אני משתמשת בכלי של האבחון - דרך שפת גוף וכפות הרגליים - ניתן לזהות בדיוק מה עובר על אותו אדם, ולעשות את החיבור בין התחושות והסימפטומים הפיזיים לחוויה הרגשית - נפשית, כדי שבתהליך העבודה נהיה מאד מדוייקים ונוכל להשיג תוצאות באופן יעיל ואישי לאותו אדם.

לפרטים נוספים ולתאום מפגש הכרות איתי ועם שיטת ספלטר, צרו קשר.

מיה מיטב-מגן ממקימי המרכז למודעות הגוף ואורח חיים מיסודה של דר` מרגלית ספלטר. בוגרת לימודי שיטת גרינברג, ארומתרפיה, תזונה כריפוי טבעי לפי יצחק בן אורי ועיסוי תינוקות ונשים הרות.