כאבי גב

עודכן ב 30/11/2010

תגובה על המאמר בנוגע לפריצות דיסק

שלום לך

הנה מכתב ותגובה למאמר אודות פריצות דיסק.


הי דקלה

בזמנו סבלתי קשות מפריצת דיסק כפולה, כלומר שתי חוליות רצופות, מספר ארבע וחמש, נדמה לי. במשך למעלה משנה טופלתי במגוון של טיפולים החל מרופא קופת חולים, פיזיותרפיה, כירופרקט ומומחים שונים. כולם עזרו ולמרות שנאמר לי שאין ריפוי ממש.. האזור החלים לגמרי.

אני זוכר מצוין את אותו יום.. ריב עם שכן בקיבוץ.. כל כך כעסתי ואת כל הזעם כיליתי בסחיבת אבנים כבדות ובניית שביל אבנים יפיפה.

למרות שהרגשתי שמשהו לא בסדר עם הגב וכואב לי, המשכתי לעבוד באותו יום ולהחמיר את הפגיעה יותר ויותר. בזכות פריצת הדיסק הזאת למדתי לכבד את הגב כבוד מלכים.. איך מרימים.. איך מתכופפים.. איך נמנעים ממשקל עודף וכדומה.

הריפוי מרשים.. אני.. למרות שסבלתי מפריצת דיסק, מסוגל לעבוד ואפילו לסחוב בזהירות רבה.

דבר אחד לא למדתי ולא הטמעתי אז והוא איך להימנע מלכעוס.

לא הבנתי אז שלכעוס ולצבור כעסים זה מותרות בשבילי.

עשר שנים אחר כך הופיע ברוב הדר דימום חזק בקיבתי- קוליטיס. מעניין שזה יוצר ממש באותו אזור שהחוליות נפגעו בזמנו. לקח ארבע התפרצויות דרמטיות כדי להבין ולהטמיע שהגוף שלי לא מוכן לספוג את הכעסים שאני אוגר לי.. עכשיו רק נותר לי ללמוד.. מה לעזאזל עושים עם כל הכעס הזה?

בברכה ובאהבה


שי.שי יקר,

תודה לך עבור השיתוף, יש הרבה מה ללמוד לכולנו ולכן אשמח אם תרשה לי לפרסם את הסיפור בעלון הבריאות הבא.

אז מה עושים עם הכעס?

מתבוננים.

מתבוננים ומסכימים למספר דברים:

אחד- להיות בכעס. אין טעם לנסות לדחוק אותו כיון שהוא יצר החוצה במלא הקיטור.. כפי שכבר חווית.

שתיים- לראות מה מבטא הכעס, מה הוא רוצה, במה הוא מאמין ומה מאיים עליו. אני מניחה שהכעס נובע מאמונה שלך בחוקי צדק מסוימים ובחוויה שלך שמישהו הפר את חוקי הצדק. אתה יכול לשאול את עצמך אם הראייה שלך נכונה, או שהיא נכונה רק עבורך.. הרי גם לשכן שלך יש חוקים משלו. כלומר כל אחד מרכיב משקפיים שדרכם הוא רואה את העולם.

שלוש- לנסות לא לקחת באופן אישי לא את השכן ולא את עצמך. העולם נוהג כמנהגו, ואיננו יכולים לשנות אותו, אבל יש לנו אפשרות לבחור כיצד להגיב אליו. גם לך יש עוד תתי-אישיות. כלומר אתה יכול להתבונן בו כחלק ממך אבל לא כ-כולך. אם אתה חש את הכעס עולה, אתה יכול למשל להושיב איתו את גברת סבלנות, או את מרת חמלה ולתת להן ללטף לכעס את הבטן. אולי אפילו לצרף את העלם-חוש הומור, שלא לדבר על סליחה עם התלתלים שלה..

אתה עדיין איתי? חושב שהתחרפנתי?

והכי חשוב, לאהוב את עצמך כל כך שלא תרשה לאף אחד לגרום לך נזק. אם השכן אידיוט, מדוע שתרשה לו לפגוע לך בכבד, או בבטן , או בגב?

אהוב את עצמך כל כך שלא תבחר לקחת בעיות של אחרים אליך לגוף ולא לנשמה.

אם עזרתי ולו רק בקצת, דיינו

שלך בברכה


דקלההיי דקלה

תודה עבור התגובה. אשמח לשתף את הסיפור שלי..

כולנו דוגית בסערה. לא, אינני חושב שהתחרפנת, ההצעות שלך מתקבלות בהוקרה.

לפעמים .. אני חושב שהזמנים אצלי התבלבלו וחלקים ממני עדיין חיים בתקופה עתיקה מאוד, העידן החדש חריף כל כך.

תודה מקרב הלב,

שי

ד"ר דקלה אורן ד"ר דקלה מציעה גם תוכניות ריפוי יחודיות להשבת הבריאות לנשים בגיל המעבר ולסובלים מעייפות ומחוסר תפקוד בשל בעיות גופניות.