הילינג דאנס - לרקוד, לחוות, להירפא

עודכן ב 27/12/2010

ההילינג דאנס נועד לאפשר לגוף לחוות את התנועה ממקום משוחרר ופתוח, להיות קשוב, להיות בזרימה, ופשוט לרקוד.

עבורי, מהות ריקוד האימפרוביזציה היא למצוא את נקודת ה"אמצע", המקום שהוא נינוח וערני, לא ישנוני מידי ולא קופצני, בו אני לא רק בראש או ברגש. אני פתוחה, סקרנית וקשובה לרגע הנתון. הגוף מלא חיות. החושים פתוחים. התחושה היא שיש בי אושר הממלא את הגוף באנרגיה של שמחה ושלווה. ברגעים טובים בריקוד, כמו גם בחיים, זה פשוט קורה. לרוב אנחנו קוראים לרגעים כאלה "להיות בזרימה".
יש תלמידים המעידים על עצמם, כי מעצם כניסתם לסטודיו והאפשרות שהם נתנו לעצמם לרקוד, הם כבר עברו תהליך שאפשר להם ריפוי וצמיחה אישית.

ההילינג דאנס נועד לאפשר לגוף לחוות את התנועה ממקום משוחרר ופתוח. הוא מחבר בתוכו ידע מעולם התנועה: האימפרוביזציה, הקונטקט-אימפרוביזציה ועולם הטיפול האלטרנטיבי (בייחוד השיאצו).
המטרה היא לתת לעצמנו זמן להתחבר פנימה אל המקום השקט, ומשם לצאת אל התנועה שנובעת מן הגוף, ולא מהראש או מההרגלים שלנו. הגוף מוביל, והוא יודע מה נחוץ לו - אם זו תנועה חזקה ואנרגטית בחלל או תנועה שקטה פנימית. כך אנחנו מובילים את עצמנו, כמו גם את הפרטנר, לבטוח בחושים, לחזור לאנרגיה, ליהנות מהחופש והתנועה וללמוד לרפא את עצמנו. סוף שבוע זה נועד לחזק את החיבור ולאפשר מרחב לחוויה.

שלבי לימוד ההילינג דאנס
1. היכולת להרפות ולהקשיב לCenter.
2. לדעת להצטרף לפרטנר.
3. הידיים יודעות: סוגי המגע השונים, התומך המלווה, המוביל הנוכח.
4. אמנות התזמון: מתי נוגעים בפרטנר, מתי משחררים את המגע.
5. הגוף תומך: טכניקות מגע מעולם הקונטקט, מניעים את הפרטנר.
6. הריקוד המשותף הלא סימטרי בנינו.
7. התנועה האותנטית .
8. מה הגוף מספר לנו: היכולת לשקף במילים מה חווינו.

במהלך השנה נקיים סדרת סדנאות הילינג דאנס בכפר האומנים האקולוגי ורטיגו. הסדנה הבאה ב3-5/2/2011.

אילנית-תדמור אילנית תדמור - רקדנית, כריאוגרפית ומורה מובילה בארץ ובעולם בתחום האימפרוביזציה הקונטקט ב15 השנים האחרונות.
הריקוד והאימפרוביזציה, כפי שאילנית מלמדת מכילה הרבה טיפול, התנועה היא דלת כניסה לחקירה פנימית והיא הדלת הפותחת חסימות ושחרור של פחדים מצד א