לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

דיקור סיני קוסמטי ואנטיאייג`ינג

"אני רוצה להרגיש יפה", אמרה לי יעל. "יש ימים בהם אני לא מרגישה יפה ולעומתם ימים שאני מרגישה יפהייפיה. אני רוצה להרגיש יפה כל הזמן בלי קשר למחמאות שנותנים לי. פשוט להביט במראה כשאני קמה ולהיות יפה".
הייתה זו תשובתה לשאלה "מה מביא אותך אליי?".
כל מטופל\ת שנכנס למרפאה שלי מתכבד בכוס תה צמחים ובשאלה הזו.
אני מאמין שהמילים הראשונות שיוצאות מהפה הן החשובות ביותר, שם מסתתרת האמת. לאחר מכן אנחנו מייפים את הדברים, קצת חוזרים בנו ולכן חשוב להקשיב קשב רב למשפט הראשון.
"אתה יודע מה?" הוסיפה עוד לפני שהספקתי להשיב. "אני חושבת שזה קשור למשהו פנימי, לבריאות שלי". המשכתי להקשיב באדיקות. "שמתי לב שכשאני לא ישנה טוב, לא אוכלת טוב או נמצאת בתקופות של לחץ אני נראית הרבה פחות טוב. זה קשור לדעתך?".
אני מהנהן עם חצי חיוך, מאושר מהתובנה שיעל הגיעה אליה. חושב לעצמי "איזה כיף, נחסך ממני נאום של רבע שעה על חשיבות הבריאות בטיפולי פנים".
"מדוע אתה מחייך?" שאלה יעל במבט תמים והוסיפה: "כשאני לא בריאה אני נראית נורא". אני מתיישר בכיסא וממשיך לחייך. "זה חיוך ששמח על התובנה שלך. זה יעזור לנו בטיפולים. ההבנה שבנוסף לטיפול שלי את.."
"אז איך בדיוק הדיקור הקוסמטי הזה אמור לעזור לי?" קטעה יעל את דבריי, "אז במה כל כך שונה הטיפול הזה? מה בדיוק יודעים הסינים על הפנים שלי שהקוסמטיקאית שלי לא יודעת?"
מזגתי לנו תה. "מבטיח להסביר לך הכל יעל. עד סוף הכוס הזו את תדעי הכל על דיקור קוסמטי ואם יהיו לך שאלות את מוזמנת לשאול אותי. כל מה שאני צריך ממך אלו הם 5 דקות של הקשבה".
שנינו לגמנו באיטיות.
"לפני שאתחיל עם הסברים טכניים על שיטת הטיפול, איך, מה ולמה, הייתי שמח לחשוב יחד איתך על המילה "פנים". ולהבין איך לחלק הכי מוחצן שלנו בגוף, ראש הגוף, אותו אזור שכל העולם יכול לראותו, דווקא לאזור הזה יש שם כ"כ פנימי ועמוק כמו פנים, פנים מלשון פנימה".
יעל חייכה, ואמרה: "ממ.. לא חשבתי על זה אף פעם"
"הפנים שלנו הם המראה של הגוף" עניתי." יום יום אנו מביטים בהם בראי או כפי שבזמנים עתיקים יותר הבטנו במיימי האגם וכך הייתה לנו היכולת לבדוק מה מצב גופנו". "כיום איבדנו את היכולת הזו, את הקשר הזה שהיה לנו עם עצמנו. אנחנו כבר כמעט שלא מקשיבים לגוף שלנו, לא בתחושה ולא במראה".
שניניו הנהנו בהסכמה ונאנחנו קלות. היא לגמה שוב מהתה.
"לכל אזור בפנים שלנו יש קשר ישיר לאזור בגוף" המשכתי, "ולכל סימן בפנים יש אבחנה המלמדת על מצבו של חלק מסויים בגוף. כך לדוגמא אדמומיות באזור שבין הגבות תעיד על חום באיבר הכבד, אפרוריות מתחת לעיניים מעידה על חולשה בכליות ופצעונים באזור הלסת מעידים על חוסר איזון במעי הגס".

יעל החלה להתנועע על כסאה ונראתה חסרת מנוחה.
"הכל בסדר, הרגעתי אותה. את בריאה. כל הניתוחים האלה הם ברמה האנרגטית ואני מאמין שאם תעשי בדיקות לכל איבר אצלך הכל ייצא תקין. אך חשוב להבין שחולשה אנרגטית שכזו יכולה להעיד על פוטנציאל עתידי לבעיה באיבר. כלומר, כרגע הכל בסדר, אך יכול להיות שאם תמשיכי באורח חיים שכזה בעתיד יצוצו להן מחלות.
"אז.. מה כל זה קשור לדיקור הקוסמטי?" שאלה יעל.
"הדיקור הקוסמטי ראשית מאזן את הגוף שלך ורק לאחר מכן מטפל בפנים" עניתי.
"החוכמה והיופי של הרפואה הסינית הוא בהבנה שלה את הדברים, שצריך לטפל בשורש הבעיה ורק לאחר מכן לטפל בסימפטומים שמופיעים כתוצאה מכך."
"רגע אחד, תן לי להבין" אמרה יעל, "כדי לטפל לי בשני הקמטים שיש לי בין הגבות ובעיגולים השחורים הקטנים שלי מתחת לעיניים אתה צריך לאזן לי את הכבד והכליות, ורק אז אתה תדקור אותי באזורים האלה בפנים?"
"10 נקודות!" צעקתי, ושנינו צחקנו יחד. הבנת בדיוק את הרעיון ועשית אבחנה מדוייקת גם כן. בנוסף חשוב לוודא שאת ישנה מספיק, אוכלת אוכל בריא ומאוזן, משלבת מעט פעילות ספורטיבית בריאה ואולי אפילו ארקח לך פורמולת צמחים קלאסית".
"ומה לגבי הטיפול?"
"מה שיקרה ב8 המפגשים הבאים הוא כזה. בחמש הדקות הראשונות אטפל בצווארך, עיסוי ומתיחות שיזרימו אנרגיה ודם חדש מהגוף אל אזור הפנים. ברבע השעה הבאה לאחר מכן עיסוי פנים עם שמנים טבעיים, העיסוי מביא איתו דם חדש אל הפנים ואיתו הרבה חמצן אל פנייך והן יהפכו סמוקות מעט. במהלך העיסוי אשלב לחלופין כוסות רוח קטנות, רולר סיני עתיק, ומסרק העשוי מקרן אייל שינעימו את עיסוי הפנים ויתמכו בתהליך"
"וואו!" עצרה אותי יעל, "זה נשמע מעולה! אפשר להתחיל כבר עכשיו?!"
"נשארו לך עוד שתי לגימות לסיים את כוס התה" חייכתי. היא צחקה ואמרה: "צודק, תמשיך"
"עם סיום העיסוי, אשים מחטים דקיקות ועדינות באזור הרגליים שלך. המחטים כפי שאמרתי קודם, יתמכו בתהליך האיזון שנעשה בגוף. לאחר הנחת המחטים ברגליים נגיע שוב אל פנייך, שם מחטים קטנות יותר ואף דקיקות יותר יעטרו את פנייך, בדיוק במקומות שנרצה לשפר ולתקן.
נשים מחטים באזור הקמטים, כתמים או מסביב לעיגולים. כל הטיפול כולו ייקח כחצי שעה ולאחריו, את נחה עם המחטים כעשרים דקות נוספות. ו.. לפני שאת שואלת אז, כן. אפשר ורצוי לנמנם במהלכן"
"זה בטח נורא יקר" אמרה יעל. התקרבתי ולחשתי לה "זריקת בוטוקס אחת, תעלה לך כמו סדרת טיפולים שלמה"
"סיימתי!!" זעקה יעל. היא זינקה אל מיטת הטיפולים, משאירה מאחריה כוס תה מתנדנדת ואת כל הספקות שהיו לה על הטיפול.

המאמר פורסם גם כאן »

איציק שקי קליניקה לרפואה סינית. דיקור סיני, טווינא, תזונה וצמחי מרפא. טיפולי דיקור קוסמטי ואנטיאייג`ינג טבעיים.

שיתוף חברים
עם : איציק שקי