לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

כאבי גב - זה לא משמיים

מאת: עדי אלזם


כאבי גב יכולים להיגרם ממספר סיבות, שרירי בטן רפויים, יציבה לא נכונה, בקע בדיסק, פריצת דיסק, ישיבה מרובה על כיסא לא נוח, מזרן לא נוח, קיפוזיס בגב עליון, חוסר איזון בין הצדדים ועוד סיבות רבות.

הרפואה הקונבנציונאלית בדרך כלל תשלח את המתלונן על כאבי הגב לאורתופד שירשום כדורים נגד כאב ואולי יפנה לפיזיותרפיה, הנטייה הכללית היא לטפל בסימפטום הכאב במקום טיפול בשורש הבעיה. כך נוצר מצב שבו מרבית האוכלוסייה מסתובבים עם כאבים כרוניים בגב מהזנחה וטיפול לקוי שגורם בסופו של דבר להחמרה, בניסיוני כמטפל בשיטת אילן לב, ראיתי מטופלים שעברו ניתוחים מיותרים, קיבוע חוליות, הוצאת הדיסק ועד מקרים קיצוניים של קיבוע הגב כולו.

בשיטת אילן לב אנו מאמינים שהתנועה המגיעה למקומות הכואבים משחררת מאמצים מיותרים ומכוונת את מודעות הגוף ליכולת הריפוי העצמי, גופינו בונה עצמו בתוך הרחם במשך תשעת חודשי הלידה וממשיך לפתח את עצמו ולגדול לאורך כל חיינו ויכולת הריפוי העצמי שלו תלויה אך ורק במידה שבה אנו מאפשרים לו לרפא את עצמו, בשיטת אילן לב אנו מניעים את גוף המטופל מכל כיוון ולכל כיוון, עם הקשבה גדולה לגוף המטופל ולצרכים האישיים שלו, כאשר אנו נתקלים בהתנגדות אנו בוחנים אותה ומחפשים את הדרך לוותר עליה, לעולם לא נדחף את גוף המטופל למקום שהוא עצמו לא הזמין אותנו אליו.

כאשר מגיע מטופל על כאבים בגב, כמו בכל מקרה אחר, אתחיל בהנעה קלה מכיוונים שונים כדי לראות היכן הגוף מחזיק והתנועה לא מתאפשרת ולהיכן הנטייה הטבעית מושכת את התנועה, ע"י זיהוי התבניות והצפה שלהן מול המטופל, אנו רואים יחדיו, המטופל ואני, להיכן כדאי להמשיך, לפעמים זה יפתיע ואף יציף רגשות ולפעמים זה יהיה ברור וטבעי, בכל אופן מקור הכאב הוא לא תמיד מקום הכאב.

מקור הכאב מול מקור הכאב.
אספר על מקרה של מטופלת שהגיעה עם כאבים בגב תחתון, וכבר בטיפול הראשון היה ברור שקיימת הגבלה בתנועה בין האגן לברך בשני הצדדים ובמקביל עומס גדול בגב עלון וכתפיים, במהלך שני הטיפולים הראשונים התמקדנו בפתיחת איזור האגן לתנועה ושחרור העומס בין האגן לברך, המטופלת דיווחה על שיפור משמעותי אך אמרה שהכאב חוזר בין יומיים לשלושה אחרי הטיפול. במהלך הטיפול השלישי והרביעי עבדנו בעיקר על שחרור העומס בגב העליון והנעת הכתפיים, אכן היה שיפור משמעותי וכך יכולנו להמשיך לטיפול החמישי והשישי עם אינטגרציה של תנועה משוחררת באגן ובחגורת הכתפיים שהובילה את המהלך לסופו בכך שנעלמו הכאבים כליל.
במהלך כל ששת הטיפולים דיברנו על תבניות התנועה היומיומיות של המטופלת והמודעות שלה לבחירה שיש לה בכל רגע, עצם פתיחות המחשבה והקבלה לכך שהכאב הוא לא משמיים ויכול לעבור אם רק מאפשרים נתן את הניעה הסופית להחלמה המלאה.

מהמקרה הטיפולי הזה אנו יכולים ללמוד שטיפול ממקוד יכול לעזור לרגע, אך הראיה המלאה והכוללת של הגוף והטיפול המלא מניבה תוצאות מדהימות, שילוב המודעות לתנועה ותבניות התנועה פותחת שער לריפוי והאמונה מאפשרת החלמה מלאה וכוללת.

לפרטים נוספים אודות הטיפול בשיטה:
www.adyelzam.com
או בטלפון:
0523627653

עדי אלזם - מטפל בשיטת אילן לב
0523627653

כל הרשימות של עדי אלזם - מטפל בשיטת אילן לב:

לפני שרצים (או צולעים) לעשות ניתוח כדאי

לפני שרצים (או צולעים) ל

מה עושים כשנפצעים?» מאת עדי אלזם - מטפל בשיטת אילן לב

לפני שרצים (או צולעים) לעשות ניתוח כדאי

לפני שרצים (או צולעים) לעשות ניתוח כדאי

» מאת עדי אלזם - מטפל בשיטת אילן לב

טיפולים בשדרה

טיפולים בשדרה

טיפולים בשדרות רוטשילד בזמן המהפכה החברתית...» מאת עדי אלזם

טיפולים בשדרה

טיפולים בשדרה

» מאת עדי אלזם

שתפו חברים

עם : עדי אלזם