לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

איזה סוד המשבר יגלה לך?משברים מופעים תמיד בזמן הלא נכון. כשאתה מאחר לפגישה, בזמן השקה של מוצר חדש ובזמן שאתה כותב אימייל חשוב. משברים קשורים למרחב האפשרויות ומה שאנו מעריכים שאפשרי ומה לא אפשרי לנו. כשאנו מזהים שמרחב האפשרויות שלנו השתנה לחיוב או לשלילה אנו ניצבים מול משבר.

משברים מופעים תמיד בזמן הלא נכון. כשאתה מאחר לפגישה, בזמן השקה של מוצר חדש ובזמן שאתה כותב אימייל חשוב. משברים קשורים למרחב האפשרויות ומה שאנו מעריכים שאפשרי ומה לא אפשרי לנו. כשאנו מזהים שמרחב האפשרויות שלנו השתנה לחיוב או לשלילה אנו ניצבים מול משבר.

משבר הוא הרגע שבו אתה אומר ״למה זה קורה לי עכשיו״?

לדוגמא: כאשר אנו נוהגים במכונים ישנו טווח של אפשרויות שאנו מעריכים כסביר שיתרחש. כאשר האור ברמזור יתחלף לאדום אם נלחץ על הבלם המכונית תעצור, כאשר האור יתחלף לירוק נלחץ על דוושת הגז והמכונית תאיץ. אם זה יקרה אנו נגיד שהתרחש הרצף הנורמלי של נהיגה ולרוב זה מצב ששקוף לנו, אנו לא מקדישים את צומת הלב שלנו לרצף הנהיגה ומשברים אינם מתרחשים במצב זה.

לעומת זאת אם נראה שהאור ברמזור מתחלף לאדום, נלחץ על הבלם והמכונית לא תעצור או אחרי שהאור ברמזור מתחלף לירוק נלחץ על הגז והמכונית לא תזוז נוכל להגיד שהרצף הנורמלי של האפשרויות נשבר ומה שמופיע זהו מרחב חדש של אפשרויות.

אם המכונית לא נעצרת אחרי שלחצנו על הבלם מופיעה אפשרות לתאונה. אם המכונית לא זזה כאשר יש אור ירוק האפשרות לאחר לפגישה מופיעה בחיינו.

משבר מגלם בתוכו הזדמנות לצמיחה. איך?

בעת משבר אנו חושפים את מה שקודם היה שקוף ונסתר- שלקחנו כמובן מאליו, שלא שמנו אליו לב, או שהתרגלנו לחשוב עליו בצורה מסוימת. כאשר אנו ערים לתחום שהיה שקוף לנו בחיינו אנו יכולים לתת לו פרשנות חדשה.

לדוגמה: כאשר אנו מאחרים לפגישה הנהגים על הכביש מופיעים לנו כהפרעה, אבל בזמן של פנצ׳ר, נהגים אחרים מופיעים לנו כאפשרות לעזרה. בזמן משבר כל חצי שקל משנה את ייעודו, ונהפך להיות מברג.

לפעמים כואב לנו מדי כדי לקחת את המתנות שהמשבר נותן לנו ואנו צריכים את עזרתו של אדם אחר. משבר הוא אפשרות לתרגל בקשת עזרה. אם את/ה נתקל בקושי לבקש עזרה ההזמנה שלנו היא ליצור קשר איתנו ונשמח לעזור.

כשדברים מפסיקים להיות שקופים, אנו זוכים לגלות את הצד היצירתי שלנו. אנו מסוגלים לבחון מה באמת אפשרי לנו, ומתוך זה לבחור את שחשוב לנו באמת.

נקודות להתבוננות:

אילו דברים בחיי אני לוקח/ת כמובן מאליו? מה היה קורה אם בתחום מסויים בחיי משהו היה משתבש?

בתוך המשבר, איזה אפשרויות היו נפתחות עבורי? אילו אפשרויות היו נסגרות עבורי?

מה חשוב לי להביא לחיי בתחום זה? ואיך אני מכניס זאת לחיי?

לסיום, אנו נמנעים ממשברים בכדי לא להתמודד עם האתגר של יצירת שינוי ועם זאת משבר הוא הזדמנות נפלאה לחוות את היצירתיות שלי, לשנות נקודת מבט על החיים, לפתוח טווח אפשרויות חדש ולדייק את עצמי לעצמי - כדי לחיות את מה שבאמת חשוב לי.*נכתב בהשראתם של פרננדו פלרנס וניופילד נטוורק.

דין בראון בית הספר לאימון אונטולוגי.
הכשרת מאמנים, קורסי העמקה והתמקצעות למאמנים ותיקים, מטפלים ואנשיי גוף/ נפש.

תוכניות לצמיחה אישית והתפתחות מקצועית, הכשרת מאמנים.אנחנו נעזור לך לזהות ולהסיר את המחסומים שמונעים ממך להשיג הצלחה בחייך

כל הרשימות של Neontolegy:

לאיזה עתיד אתה רוצה להתחייב?

לאיזה עתיד אתה רוצה להתח

לפעמים יש שאלה שפשוט מזעזעת את עולמך,» מאת דין בראון

הטקסיות של החיים

הטקסיות של החיים

״אם אתה הולך בעקבות הדברים הגורמים לך אושר, אתה מציב את עצמך על מעין מסלול שבעצם היה שם כל הזמן, ורק המתין לך, והחיים שהיית צריך לחיות הם החיים שאתה חי״.» מאת דין בראון

הטקסיות של החיים

הטקסיות של החיים

» מאת דין בראון

סוד הקסם של הרכות

סוד הקסם של הרכות

מה יש בחיבור המיוחד בין אמא לילד? כאשר האמא מחבקת את ילדה, מלטפת את שיערו, מערסלת אותו בידיה ומנשקת אותו.» מאת דין בראון

סוד הקסם של הרכות

סוד הקסם של הרכות

» מאת דין בראון

מאסטרי - האומנות הנשכחת של הלמידה

מאסטרי - האומנות הנשכחת

מהו מאסטרי? מתי לאחרונה ניסית ללמוד כישורי חיים חדשים, ריקוד, טניס, להיכנס לכושר ואפילו לעשות דיאטה?» מאת דין בראון

איך להגדיל את מה שאפשרי עבורי

איך להגדיל את מה שאפשרי

אנו פועלים מתוך הרגשות והלכי הרוח שלנו - אלו משפיעים על הבחירות, על מערכות היחסים, על התוכניות.» מאת דין בראון

יין ויאנג ומה שבאמצע

יין ויאנג ומה שבאמצע

לכולנו יש נטיה מסוימת ודרך מסויימת להתמודד עם האתגרים שהחיים מביאים. לחלקנו האתגר של להגשים מטרות בא בקלות ולחלקנו האתגר של ליצור יחסים בא בקלות.» מאת דין בראון

יין ויאנג ומה שבאמצע

יין ויאנג ומה שבאמצע

» מאת דין בראון

למה הנשמה כמהה?

למה הנשמה כמהה?

מה מניע את חיינו? למה אנו בוחרים לפעול בדרך שאנו פועלים? איך אנו יוצרים את חיינו?» מאת דין בראון

למה הנשמה כמהה?

למה הנשמה כמהה?

» מאת דין בראון

3 סוגי שיחות שיוצרות מציאות

3 סוגי שיחות שיוצרות מצי

האם ידעתם שיש 3 סוגי שיחות שמשנות את המציאות?» מאת דין בראון

לחיות את ״הקצה״

לחיות את ״הקצה״

בשביל להבין מה באמת אפשרי עבורנו בחיים צריך להכיר את המושג ״הקצה״. מהו אותו מצב מאתגר שמעלה אצל רוב האנשים פחד? השאלות הבאות יאפשרו לך להכיר את מערכת היחסים שלך עם ״הקצה״.» מאת דין בראון

לחיות את ״הקצה״

לחיות את ״הקצה״

» מאת דין בראון

שתפו חברים