לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

3 סוגי שיחות שיוצרות מציאותהאם ידעתם שיש 3 סוגי שיחות שמשנות את המציאות?

האם ידעתם שיש 3 סוגי שיחות שמשנות את המציאות?

אנו משתמשים בשפה לא רק כדי לתאר את המציאות אלא גם ליצור את המציאות. למשל: לבקש בקשה, להציע הצעה וזה לא קשור להאם הבקשה תענה. עצם זה שביקשתי בקשה המציאות משתנה.

לכן כאשר אנו יוצרים שיחה אנו יוצרים את העתיד. ולמעשה יש שלושה סוגי שיחות שניתן להיות בהם. כל שיחה יוצרת את הבסיס לשיחה הבאה:

השיחה למען יחסים.
השיחה למען יחסים היא הבסיס לכל האפשרויות החדשות ושיתוף הפעולה. זו השיחה שבה אנו מבינים אחד את השני, אנו משתפים את הדאגות שלנו, את מה שחשוב לנו, את החזון והחלום. כאשר אנו מקשיבים למה שחשוב לצד השני אנו מביאים עומק ליחסים ואפשרויות חדשות מתחילות להיווצר.

אנחנו נוטים לגשת ישר לשאלה ״מה את/ה רוצה לעשות״? אם אנו מדלגים מעל השיחה ליחסים, נמצא שכמעט בלתי אפשרי להסכים ולהבין למה אנחנו עובדים ביחד. קושי רב לתת את עצמנו מכל הלב. וקושי רב להבין מה מבקשים מאיתנו.
כאשר אנו משתפים את המחויבות שלנו אחד עם השני ורוצים לשתף פעולה בכדי להביא את המחויבות המשותפת שלנו לידי מציאות שיחה חדשה נוצרת.
2. שיחה למען אפשרויות
השיחה שבה אנו תוהים מה אפשרי לנו. זו השיחה שבה אנו מעיזים לחלום, לחקור, לגלות את החזון שמוביל אותנו. ולמה אנו מוכנים להתחייב.
שיחה לאפשרויות נשמעת קלה ומובנת מאליה ועם זאת אנו מורגלים להתבונן במה פרקטי, מתוך הנחת עבודה ״שזה לא יעבוד עבורי״. שיחה לאפשרויות היא שיחה שבה אנו מוציאים את ה״איך נעשה את זה״ אל מחוץ לשיחה ומחליפים את האיך ב״מה אם״? מה אפשרי עבורנו.
אם לא נמצאו אפשרויות שעובדות באמת עבור שני הצדדים אנו נמצאים בסיכון שנלך לפעולה שאף אחד לא מחויב אליה.
3. שיחה לפעולה
השיחה לפעולה היא השיחה שאנו עושים כאשר החלטנו מה אנו רוצים לעשות (בחרנו אפשרות מתוך השיחה לאפשרויות) והתחייבנו אחד לשני באופן שהפעולה נראית ברורה ואפשרית. זהו הרגע של המחויבות שבו הכל קורה, שבה העתיד משתנה. השיחה מאופיינת בבקשות, הצעות והבטחות, באמצעותן אנו מתחייבים לפעול בכדי לתמוך בכוונות שלנו ושל האחר.
שיחה שנעשת בצורה טובה תתמוך בנו להגשים את המטרה שלנו בקלילות. שיחה שנעשת כלאחר יד תביא לתוך היחסים סבל רב שנובע מהבטחות ללא משמעות, והאמון שנוצר ילך ויפחת.
לסיכום - השפה שלנו מהותה היא יצירת העתיד וסבל רב נגרם משימוש שגוי בשפה. כאשר יש את היכולת לנהל את השיחה המתאימה נוכל ליצור את העתיד שבו נחפוץ בנינוחות וללא מאמץ. אימון אונטולוגי שם דגש על שימוש מדויק בשפה תוך כדי התבוננות ברגשות שמלווים כל שיחה והגוף שדרכו אנו יוצרים את השיחה. חשוב להדגיש ששיחה שנעשית מתוך רגש או גוף ״לא נכון״ היא שיחה שלא תיצור את התוצאות הרצויות.
נקודה להתבוננות: באיזה מהשיחות קל לך יותר, ובאיזה שיחות את/ה מתקשה יותר? בכתבות הקרובות נעמיק בשיחות כדי לסייע לענות על התשובה.

דין בראון בית הספר לאימון אונטולוגי.
הכשרת מאמנים, קורסי העמקה והתמקצעות למאמנים ותיקים, מטפלים ואנשיי גוף/ נפש.

תוכניות לצמיחה אישית והתפתחות מקצועית, הכשרת מאמנים.אנחנו נעזור לך לזהות ולהסיר את המחסומים שמונעים ממך להשיג הצלחה בחייך

כל הרשימות של Neontolegy:

לאיזה עתיד אתה רוצה להתחייב?

לאיזה עתיד אתה רוצה להתח

לפעמים יש שאלה שפשוט מזעזעת את עולמך,» מאת דין בראון

הטקסיות של החיים

הטקסיות של החיים

״אם אתה הולך בעקבות הדברים הגורמים לך אושר, אתה מציב את עצמך על מעין מסלול שבעצם היה שם כל הזמן, ורק המתין לך, והחיים שהיית צריך לחיות הם החיים שאתה חי״.» מאת דין בראון

הטקסיות של החיים

הטקסיות של החיים

» מאת דין בראון

סוד הקסם של הרכות

סוד הקסם של הרכות

מה יש בחיבור המיוחד בין אמא לילד? כאשר האמא מחבקת את ילדה, מלטפת את שיערו, מערסלת אותו בידיה ומנשקת אותו.» מאת דין בראון

סוד הקסם של הרכות

סוד הקסם של הרכות

» מאת דין בראון

מאסטרי - האומנות הנשכחת של הלמידה

מאסטרי - האומנות הנשכחת

מהו מאסטרי? מתי לאחרונה ניסית ללמוד כישורי חיים חדשים, ריקוד, טניס, להיכנס לכושר ואפילו לעשות דיאטה?» מאת דין בראון

איך להגדיל את מה שאפשרי עבורי

איך להגדיל את מה שאפשרי

אנו פועלים מתוך הרגשות והלכי הרוח שלנו - אלו משפיעים על הבחירות, על מערכות היחסים, על התוכניות.» מאת דין בראון

יין ויאנג ומה שבאמצע

יין ויאנג ומה שבאמצע

לכולנו יש נטיה מסוימת ודרך מסויימת להתמודד עם האתגרים שהחיים מביאים. לחלקנו האתגר של להגשים מטרות בא בקלות ולחלקנו האתגר של ליצור יחסים בא בקלות.» מאת דין בראון

יין ויאנג ומה שבאמצע

יין ויאנג ומה שבאמצע

» מאת דין בראון

למה הנשמה כמהה?

למה הנשמה כמהה?

מה מניע את חיינו? למה אנו בוחרים לפעול בדרך שאנו פועלים? איך אנו יוצרים את חיינו?» מאת דין בראון

למה הנשמה כמהה?

למה הנשמה כמהה?

» מאת דין בראון

לחיות את ״הקצה״

לחיות את ״הקצה״

בשביל להבין מה באמת אפשרי עבורנו בחיים צריך להכיר את המושג ״הקצה״. מהו אותו מצב מאתגר שמעלה אצל רוב האנשים פחד? השאלות הבאות יאפשרו לך להכיר את מערכת היחסים שלך עם ״הקצה״.» מאת דין בראון

לחיות את ״הקצה״

לחיות את ״הקצה״

» מאת דין בראון

איזה סוד המשבר יגלה לך?

איזה סוד המשבר יגלה לך?

משברים מופעים תמיד בזמן הלא נכון. כשאתה מאחר לפגישה, בזמן השקה של מוצר חדש ובזמן שאתה כותב אימייל חשוב. משברים קשורים למרחב האפשרויות ומה שאנו מעריכים שאפשרי ומה לא אפשרי לנו. כשאנו מזהים שמרחב האפשרויות שלנו השתנה לחיוב או לשלילה אנו ניצבים מול משבר.» מאת דין בראון

איזה סוד המשבר יגלה לך?

איזה סוד המשבר יגלה לך?

» מאת דין בראון

שתפו חברים