לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

להלחין את חיינו - בקסם הקול

מאת: הגר שיר


אם כל אחד מאיתנו הוא מנגינה, או ריקוד - מיהו זה שמלחין את חיינו ואותנו? ואיך הקול שלנו יכול לעשות זאת עבורנו?
כמה מילים על הקסם המתגלה כשאנחנו שרים את עצמנו...

אנחנו מנגינות אנושיות... כל אחד מאיתנו הוא מנגינה חד-פעמית וייחודית. אותה אנחנו רוקדים וחיים - דרכה אנחנו מתאהבים ונושמים, איתה אנחנו מתעוררים בבוקר ולפי צליליה אנחנו לפעמים שמחים, לפעמים עצובים.
אז מי מלחין את חיינו? ואיך הקול שלנו יכול לעשות זאת עבורנו?

הגוף שלנו הוא מכשיר מופלא ומשוכלל של רטט וחיים, כלי נגינה של תדרים. כשאני מקשיבה זה מה שאני רואה, שומעת ויודעת.
בשפה הזו, המחברת מוזיקה לחיים, אפשר להגיד שהחיים שלנו מתנגנים, שיש להם לחן. ואז אפשר לשאול – מי מנגן? מי מלחין את חיינו? ומה המנגינה הייחודית לכל אחד מאיתנו? מנגינה שהיא הרמונית עם כל הקיים ויחד עם זה מבטאת אותנו במדויק.

העבודה שבחרתי בה (או היא בחרה בי?) בחיים האלה, היא לגלות בעזרת הקשבה מהם החוקים של הניגון שלנו כבני אדם. החיפוש שלי הוא קודם כל אחר הצליל האמיתי הנובע מתוכנו. בשלב הבא אפשר להשתמש בחוקיות המוזיקלית שלנו כדי לכוון את עצמנו להרגשה טובה, חיות, חופש ובריאות. עם הזמן נוכל ללמוד איך להלחין את חיינו בשיתוף פעולה עם הנשמה שלנו.

הכלי הכי טוב שמצאתי עד היום כדי למצוא את הצליל והניגון שלנו הוא הקול שלנו, כלי הנגינה המולד שלנו. כשנולדנו, הדבר הראשון שעשינו היה לצעוק את היותנו בעולם, וכל חיינו למעשה אנחנו מתבטאים בעזרתו - מדברים, נאנחים, צועקים, נאנקים, לוחשים, שרים, בוכים וצוחקים.
הקול שלנו מבטא במדויק את כל מה שאנחנו – מהרמה הפיזית, דרך הרגשית, המנטלית, האנרגטית והרוחנית. אבל הוא לא רק משקף את כל היבטינו אלא גם מסוגל להקשיב להם: לנוע ביניהם, להראות לנו את צדדיהם הנסתרים, לשחרר מקומות שנחסמו בכל אחת מהרמות הללו, ולהשיב אותן למצב חי ומהדהד.
והרמה העמוקה ביותר של הקול – שלפעמים במפתיע היא דווקא הכי נגישה – היא הצליל העולה מהמקור, מנביעת החיים שבתוכנו.

למעשה לכל אחד מאיתנו יש גישה ישירה אל המקור, אל נביעת החיים שבתוכו. בעולם של הקול – כשאנחנו מפיקים קול שני חלקים שותפים לתהליך. האחד הוא זה ששר – האדם המפעיל את מיתרי קולו ואת גופו. השני הוא זה שמקשיב.
איש חכם אחד אמר לי – זה שמקשיב הוא אותו אחד אצל כולם. מי ששונה זה מי ששר... זה מרגיש נכון. זה ששר הוא אני על כל חלקיי: הצורה הפיזית המסוימת שלי, העולם הרגשי שלי, סיפור חיי, מחשבותיי ומצבי האנרגטי – ברגע הנתון שבו אני שרה.
זה שמקשיב הוא ניטרלי. הוא ההקשבה עצמה. הוא הקנווס שעליו מצויר הציור שהקול שלי מטווה, הנייר החלק שעליו נכתב סיפור חיי, השמים הריקים של התודעה שבהם חולפים ענני מחשבותיי.
ההקשבה היא לא השיפוט (שגם לו אפשר להקשיב) אלא עצם הקליטה של הצליל באוזן הפנימית שלנו.
נסו להתמקד בצליל עצמו, עקבו אחריו בתודעתכם וראו לאן הוא הולך, חושו את הרטט שלו, הרגישו אותו בגופכם. היו עדים לצליל עצמו. נסו למצוא את הצליל שנעים בגוף, שמהדהד ללא מאמץ...
צליל זה הוא החיים עצמם.

הגר שיר בואו ליהנות מהחופש לשיר קולכם האמיתי ולחוות את הריפוי שבצליל. מוזמנים להתעדכן כאן בקורסים של ריפוי בקסם הקול, מסעות בצליל, מפגשי שירה, מעגלים וסדנאות
הקורס הקרוב נפתח ב-19.1 בפרדס חנה - ימי ב` ב-10:15 בבוקר. מפגש היכרות 5.1

שיתוף חברים

עם : הגר שיר
  טלפון: יופיע עם השלמת הפניה