לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

"בולם רוגזו ,יפחית אוכלו ,ויגביר תנועתו "

תזונה נכונה צילום ריבי נסים - מגע- עוטף - דרך גוף
תזונה נכונה צילום ריבי נסים - מגע- עוטף - דרך גוף


נראה כי עוד בתקופתם הבינו חכמים אלו את הדברים שכעת המחקרים המדעיים מוכיחים...

בכל כתביו הרפואיים, הרמב"ם שהיה רופא ומחנך, מדגיש את החשיבות שנודעת לשמירה על הבריאות על-ידי אורח חיים בריא ותזונה נכונה. שיטתו , בעיקרה, רפואה מוֹנעת.

בהלכות הבריאות שלו, ובעיקר בהערותיו על אמנות האכילה הנכונה, מגלה חכם זה הבנה עמוקה בכל הנושאים הקשורים לחיי האדם ולשמירת בריאותו.

אמנם, תורת הרמב"ם נכתבה לפני כשמונה מאות שנה; אבל גם כיום, אין הדבר גורע מחשיבותה ומהאקטואליות שלה. אין ספק כי התגליות החדשות בתחום הרפואה והתזונה מחזקות ומאשרות את תורתו.

בכתביו, הוא מדגיש בעיקר את התזונה הנכונה וההתעמלות כשני היסודות העיקריים בשמירת הבריאות. עם זאת, הוא מקדיש מקום להיבטים אחרים הנוגעים לבריאות האדם: חיי הנפש, חיי המשפחה ואורחות-חייו השונים.

הנחת היסוד של הרמב"ם היא שהבריאות הינָה המצב הטבעי של האדם; כדי לשמור על בריאותו – חייב האיש לשמור על אורח-חיים בריא, ולהימנע מכל דבר העלול להזיק לבריאותו.

גם ברפואה ידוע כי שמירה על אורח חיים בריא ומניעת מחלות תלויה בעיקר בשלושה גורמים: הירגעות והימנעות מסטרס, תזונה נכונה ופעילות גופנית (ישנו מרכיב נוסף- גנטיקה, הבעיה היא שאיננו יודעים מה הגנטיקה שלנו טומנת בחובה. מה גם שאדם שהגנטיקה שלו איננה אופטימלית יכול להשפיע על איכות חייו ואורכם ע"י אימוץ אורח חיים בריא המורכב משלושת הגורמים לעיל).

בולם רוגזו- "נפש בריאה בגוף בריא"- סטרס הינו גורם ראשי לרוב המחלות. כשאדם נמצא בסטרס מתמיד הגוף מייצר רעלים, תפקודו משתבש והתוצאה: מערכת החיסון אינה מתפקדת במלוא אונה והאדם רגיש יותר למחלות ולחולי.

יפחית אוכלו- "עשה מזונותיך תרופותיך ולא תרופותיך מזונותיך". על פי הרמב"ם נובעות רוב המחלות ממערכת העיכול- מאכילה מרובה או מאכילת מאכלים גרועים. איכות המזון תשפיע על איכות הדם הזורם בעורקינו,על מצבנו הגופני והנפשי והיא אף משפיעה על דפוסי התנהגותנו, מחשבתנו והרגשתנו. כיום ידוע כי בעולם המערבי אנו אוכלים הרבה יותר מכפי שגופנו זקוק, עודף קלוריות מביא להשמנת יתר והשמנה (בעיקר ההשמנה הבטנית) הינה גורם סיכון מס` 1 למחלות לב וכלי דם ולמחלות רבות נוספות. בהקשר הזה הרמב"ם מבטיח לנו כי אם נאכל רק כשאנחנו רעבים נהנה מאורח חיים בריא ונטול מחלות.

יגביר תנועתו - פעילות גופנית חיונית לשמירה על אורח חיים בריא, לשמירה על המשקל, לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף, הלב וזרימת הדם.

אמיר מאירוביץ טיפולי עומק לכאבים והפרעות במערכת עיכול

כל הרשימות של מגע- עוטף:

חזרה אל הדרך

חזרה אל הדרך

אבל אולי מה שצריך זה רק להעלות מחדש על הדרך» מאת אמיר מאירוביץ

חזרה אל הדרך

חזרה אל הדרך

» מאת אמיר מאירוביץ

שתפו חברים