לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

"מדוע זה יש מלחמות ?"

"מדוע זה יש מלחמות?" - דור האחד - דרך גוף
"מדוע זה יש מלחמות?" - דור האחד - דרך גוף


מה נענה לילד השואל? מה נענה לעצמנו?כמובן שיש את התשובות השטחיות של טובים ורעים, של "הם שונאים אותנו" ואנחנו מלאכים או רק קורבנות של השנאה "שלהם". יש גם תשובות יותר עמוקות.

מלחמה היא מחלה. היא תודעה שחושבת במפולש ובנפרד. היא חושבת "אנחנו" ו"הם". המציאות היא אחדותית במהותה – כל היצורים החיים ניזונים מאותה שמש, מאותו אויר, מאותה אדמה. אנחנו חולקים יחד את אותה ביוספרה.
יש אמירה פיוטית שכאשר אלוהים רואה את ילדיו מסמנים קוים וגבולות על פני הגלובוס וקוראים להם מדינות אז הוא צוחק, וכאשר הוא רואה אותם נלחמים על הקווים הדמיוניים האלה אז הוא בוכה.

בחוזר של משרד החינוך למורי כיתות ג`-ד` ביום הזיכרון לפני כשנתיים נכתבו שתי נקודות:
* התלמידים יכירו את המושג מאבק ואת מאבקיה של מדינת ישראל.
* התלמידים יבינו כי המאבק למען מדינת ישראל הוא מאבק ראוי.

ברור שאם ילד תמים נולד בישראל יספרו לו על האויב שקם לכלותנו, ואם ילד תמים נולד בסוריה או איראן או בעזה יספרו לו על הכובש הציוני שגירש אנשים מביתם. הכל חצאי אמת כמובן. דברים שרואים מכאן לא רואים משם. הילד יאמין שיש לו אויב. וננציח את המלחמה. במקום לחיות על החרב לנצח מוטב יהיה ללמד שלום, עד שכולנו נכתת חרבותינו לאתים ולא נלמד עוד מלחמה.

אפשר ללמוד להיות איש שלום. איש השלום הוא לא נגד מלחמה, כי להיות נגד משהו זה להיות במלחמה, הוא פשוט מבין מדוע המלחמה מתקיימת. אני הייתי מציע להגיד לילד ששואל מדוע זה יש מלחמות את האמת המלאה– יש מלחמות כי אנשים מפחדים! כל עוד נפחד זה מזה תהיה מלחמה.

מלחמה היא מחלה והיא זקוקה להחלמה.
כל פחד זקוק לריפוי.
המאמר הופיע במקור כאן

אייל סלונים. דור האחד דור האחד:הפרוייקט הוא פרויקט חברתי-מעשי שמתרכז בהעצמת רוח האדם, פתיחת לב והרחבת התודעה דרך גישה מעשית וכלים ליומיום. החזון הוא להתפתח יחד כדי להשפיע לטובה על המציאות של כולנו :)

כל הרשימות של דור האחד:

ההתפתחות שלנו מורכבת משתי כנפיים

ההתפתחות שלנו מורכבת משת

כמו שציפורים צריכות שתי כנפיים כדי לעוף כך גם האדם בהתפתחותו.אמנות ההתפתחות מבוססת על שני סוגי חיבורים - החיבור לעצמך והחיבור לאחר.» מאת אייל סלונים. דור האחד

ההתפתחות שלנו מורכבת משתי כנפיים

ההתפתחות שלנו מורכבת משתי כנפיים

» מאת אייל סלונים. דור האחד

משחק חדש

משחק חדש

כדאי להיכנס לדמות הכי בטוטאליות שתוכלו כדי למצות את החוויה של להיות אתם בדמות הזו, אבל רק לא לשכוח שזה רק משחק, וזו רק דמות.. לא באמת אתם» מאת אריאן (איתי) מיניאלי. דור האחד

משחק חדש

משחק חדש

» מאת אריאן (איתי) מיניאלי. דור האחד

חוק אחד- קוראים לו אהבה

חוק אחד- קוראים לו אהבה

ילדים של אלוהים ברחו מגן המשחקים שלהם,ואיבדו את הדרך הביתה.אלוהים, מבולבל מחכה בסבלנות אין-קץ שישובו.נעלמים הם מאלוהי האחדות שהינם, שוכנים בעולם הנסתר מפניו.» מאת אריאן איתי מיניאלי. דור האחד

חוק אחד- קוראים לו אהבה

חוק אחד- קוראים לו אהבה

» מאת אריאן איתי מיניאלי. דור האחד

דרך הלב

דרך הלב

להקשיב ללב זו מעלה גבוהה. שלמה המלך החכם באדם, קיבל מתנה מאלוהים לבחירתו והוא ביקש "לב שומע". אך מהו אותו לב שומע ?» מאת אייל סלונים. דור האחד

דרך הלב

דרך הלב

» מאת אייל סלונים. דור האחד

אבודים בדימיון

אבודים בדימיון

בבסיס של 99% מרגעי הפחד שלנו הם מפני מה שהולך לקרות ברגע הבא, מפני מה שטרם התרחש.» מאת אייל סלונים. דור האחד

אבודים בדימיון

אבודים בדימיון

» מאת אייל סלונים. דור האחד

שתפו חברים