לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

ש ל ו ב ה י ו ת - מאת איריס נייס

הקשר בין הריקוד שמבקש לנבוע ממעינות תשוקותי הכמוסות המוצא דרכו אל עיני המתבונן, המקשיב, התוהה, הסקרן הם חסד וזכות. בשנים האחרונות אני מזמינה את עצמי לתהות על אופים של ריקודים הנולדים ברגע קשוב של מפג שנטול ציפיות המוכן לבחון את התרחושותו מצעד לצעד בעין פקוחה וסקרנית כשל תינוק. - איריס נייס - דרך גוף
הקשר בין הריקוד שמבקש לנבוע ממעינות תשוקותי הכמוסות המוצא דרכו אל עיני המתבונן, המקשיב, התוהה, הסקרן הם חסד וזכות. בשנים האחרונות אני מזמינה את עצמי לתהות על אופים של ריקודים הנולדים ברגע קשוב של מפג שנטול ציפיות המוכן לבחון את התרחושותו מצעד לצעד בעין פקוחה וסקרנית כשל תינוק. - איריס נייס - דרך גוף


שזורים ברקמה אחת, אנחנו רשת של קיום. בתנועה סקרנית, פנויה לפגוש את מה שנוכח ברגע,ללא צפיה וידיעה מראש,המוקירה את הריקוד שבי,באחר ובסביבה, הוויתי תהיה שלובה בכל.

שלובהיות
המלה "שלובהיות" interbeing אינה קיימת עדיין במילון, אבל אם נצרף את התואר "שלוב" עם הפועל "להיות" נקבל צורה חדשה, שלובהיות. "להיות" שקול ל"להיות שלוב-קיום". אינך יכול רק "להיות" בעצמך, לעצמך. אתה חייב להיות יחדיו עם כל דבר אחר. מתוך: לב ההבנה – הארות על סוטרת הלב (סוטרת הפראנג`נאפאראמיטה) מאת: תיך נאת האן

🐞🐜🐬🍂🐒⭐🌼🌰🍂🌓☁🐯🌸🐝🐢🐍🐜

שזורים ברקמה אחת, באם נרצה או לא, אנחנו רשת של טקסטורות, כוונות, רגשות, תנועות, משאלות וצורות.
כמהים למגע וקשר ופוחדים ממנו.
משתוקקים לאהבה, אך מקפידים על נבדלות, מיתוג אישי, יחודיות והפרדה. עסוקים בבניית חומות מגן בצורות.
גם החתולים דואגים לטריטוריה, חושפים שיניים, נועצים צפורניים, אך באחר מאיתנו חיות מסכימות להגיב מתוך הרגע ובתואם. משוחררות מציפיה, רגשות אשם וידיעה מוקדמת. פנויות מהגדרת עצמי קבוע, ופחדים.
התעתוע שאנו חווים כבני אדם הוא שברגעי הנבדלות ובניית החומות סביב הגשמת "עצמי" ידמה לנו, כי אין קשר הדוק בין כל הגורמים המחיים אותנו.
בתודעה זו לא יובא כלל למודעותי כי הפלסטיק שהשארתי בחוף הים, יהפוך מזון לדג שאבקש לאכול מחר. לא אהיה בתשומת לב כלל שמי השופכין המוזרמים לנחל, בונים את גדות המשאלה שלי לטבול במימיו הצוננים בקיץ הבא. לא אראה אותך כלל בתוך הכעס שלי...
בתוך הבועה שיצרתי אחווה פיצול וניתוק.
איך נפיל את החומות הבדויות הללו המרחיקות אותנו ממפגש עם הלא מוכר, הלא נוח, האחר? איך נסיר את המסכים שאינם מגינים עלינו ממפגש כנה, מרגש ואותנטי עם העולם, כי עם הורסים בגסות את רשת הקיום העדינה הנטוות ביננו מרגע לרגע...?
אחד המפתחות הוא - סקרנות -
כאשר אני באה למפגש סקרנית לבאות, אוכל להיות פנויה לפגוש את מה שנוכח ברגע ללא צפיה וידיעה מראש, מוכנה להפתעות, מקבלת ומוקירה. באופן הזה יוולד הריקוד שלי עם העולם.
תארו לעצמכם,
מעיזים?
יהיה זה מחול הכפוף לתנאי המזג המשתנים באשר הם, אותנטי וחשוף, שגווניו הם גווני העכשיו.
רק כאשר אקח אחריות בתוך הרצף הזה, אוכל לתת בו אמון. אמצא בו מנוחה וחיבוק. אהיה ערה לתנועותי, קשובה לאופן שבו אני נוכחת מנשימה לנשיפה.
רק אז אזכה לחולל ברשת הרקומה בחוכמה של אומן, מתוך שותפות, בעדינות שאין בה חרדת קיום, עטופה בשפע אין סופי,
בתודה עמוקה לכל.
באהבה

דאנס ג׳אם בסוזאן 5.9.20 »

דאנס ג׳אם בסוזאן דלל.. בליווי מוסיקה חיה ואקספרימנטאלית, וגם שקט מבית היוצר של טל אבני... המשך קריאה »

בהנחיית סנסיי יוסי מגל- אייקידוג`ו »

אייקידוג`ו מודיעין מציע חוג הורים עם ילדים, לשיפור וחיזוק התא המשפחתי עם התמקדות בילד ובצרכיו האישיים.
החוזק והביטחון האישי של ילדנו בחוץ, בחברה. בסופו של דבר מתחיל מהגרעין המשפחתי. המשך קריאה »

התכנית השנתית - לימודי כח האיזון ורטיגו »

התכנית יוצרת מרחב לשינוי פרדיגמות ודעות קדומות באוכלוסייה לגבי מושגים כמו ריקוד, תנועה, מיהו רקדן וכד’, ומביאה להרחבת המודעות לכך שהריקוד הוא נחלת הכלל. המשך קריאה »

תירגול כוונה, מעברים קסומים וטרנסהילינג »

מפגשים חוויתיים העוזרים לנו להגיע לשקט עמוק .
נתרגל כוונה, המאפשרת שינויים משמעותיים ומרפאים,
תירגולים שונים לשיפור עצמי המשך קריאה »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש קורס עומק לשיטת הטיפול המדהימה מבית היוצר של אושו - ריבלנסינג המשך קריאה »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו
מפגשים חוויתיים העוזרים לנו להגיע לשקט עמוק .
הקורס משלב לימוד שיאצ`ו עם תירגולים שונים לשיפור עצמי,
לשיחרור חסימות בכל הרבדים, בעיקר דרך הטרנסהילינג. המשך קריאה »

TIM אימון מוטור-קוגניטיבי לגיל השלישי »

מסלול הכשרה למאמני TIM, אימון מוטור-קוגניטיבי ייחודי לגיל השלישי. קורס המתמקד בהכשרת מאמנים גם דרך זום, עבור אוכלוסית המבוגרים הנמצאת בבית (בעיתות משבר ובשגרה). המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

תכנית הכשרה – אינטגרציית קול בתנועה »

אינטגרציית קול בתנועה – חזרה למוזיקליות אורגנית. תכנית מקוונת משולבת, ספטמבר 2020 – פברואר 2021 המשך קריאה »

הפילאטיס פוגש את סודות התרגול-הסומטי »

פילאטיס סומטי משתמש בפנדיקולציה הייחודית לתרגול-הסומטי על מנת להגיע לטווחי תנועה חדשים. נגלה ששרירים שיודעים להשתחרר יודעים גם להתכווץ ביעילות לעוצמות חדשות של כוח ויעילות תנועתית. המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

BE BUTOH עם מיה דונסקי »

מחקר עומק,תרגול ויצירה, המוקדשות להחלפת אנרגיות והבנות ,תוך חקירה ועבודת עומק על יצירה אישית ונוכחות כפרפורמר. .הזדמנות לתמיכה הדדית, הקשבה מחודשת ודיון בונה ומעורר השראה. המשך קריאה »

LifeDance לנשים - סגנונות מכל העולם »

שעור סוחף המשלב סגנונות ריקוד ומוסיקה מכל העולם:מודרני,ג`אז, סלסה,פלמנקו,היפ הופ, ג`ייב, אפריקאי, אימפרוביזציה,ריקוד חופשי ומתיחות מעולם המחול.אין צורך בנסיון מוקדם.כל אחת יכולה. המשך קריאה »

קורס הוראת יוגה לנשים בהריון - הדס פרי »

הקורס מבוסס על עקרונות פילוסופיים וגופניים מעולם היוגה, בשילוב תנועה עכשוית, תכנים תאורטיים ואנטומיים בנושא הריון ולידה ומיומנויות ליווי רגשי. המשך קריאה »

קורס מס׳ 15 להסמכת מטפלים בשיטת אילן לב »

השיטה עוסקת בשיפור היכולות האנושיות ובהסרת מגבלות של קשיים תפקודיים, פותרת קשיים של פגמים, פגעים ונכויות. הטיפול עונה על בעיות של סירקולציות בגוף, כאבים, פותר בעיות של שלד, מפרקים וכו` המשך קריאה »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית - סמינר בן 6 מפגשים בימי רביעי בשעה 18:00 עד 19:15. שילוב של תיאוריה ותרגול מעשי. המשך קריאה »

סופ"ש playful אימפרוביזציה בורטיגו »

בואו הצטרפו לסופ"ש playful אימפרוביזציה רב תחומית בכפר האקולוגי ורטיגו שבקיבוץ נתיב הלה`! סדנת אימפרוביזציה טוטאלית אנרגטית וייחודית, במרחב מרהיב ביופיו בטבע המעצים. המשך קריאה »

ניקוי (צום) מיצים בנווה מדבר מואה »

סדנת ניקוי (צום) המיצים האהובה בישראל בנווה מדבר מואה המיוחד עם האגם הפרטי. עם זהר צמח וילסון ואביטל סבג המשך קריאה »

סדנת ריקוד נשמת השמש, צ`י קונג ומדיטציה »

ערב חג סוכות ראשון נדרים למדבר לרקוד, לתרגל צ`י קונג, קערות טיבטיות וארוחות צמחוניות מעולות להבעת כוונה לשנת תשפ"א. ריקוד נשמת השמש - כשיוגה הופך לריקוד החיים מבוססת על מערכת הצ`אקרות. המשך קריאה »

המעגל - מסלול שנתי ללימודי מחול »

המסלול מיועד לאנשים עם רקע במחול המעוניינים לחקור ולחוות תהליך רציף של לימודי ריקוד ותנועה. לכל מי שמחפשת שהמחול יהיה חלק בלתי נפרד מהשבוע שלה, ולהעמיק בלימודי המחול עם מובילי המורים בארץ המשך קריאה »

איריס נייס איריס נייס - בתנועותי המחפשות לעקוב אחר השינוי, ההתפתחות, הזרימה, הנוכחות הכנה מרגע לרגע אני מוצאת נחת לרוחי כאשר אני מגלה את חוטי הקיום של היותי שלובים במארג מעורר התפעלות עם חוטי העולם שסביבי. באופן הזה נרקם ריקוד "שלובהיות" בטבע החשוף.

כל הרשימות של איריס נייס:

מיינדפולנס באומנות האלתור

מיינדפולנס באומנות האלתו

באמצעות תרגול של תשומת לב ערה בגוף המחולל את המתרחש בו, ניתן לבטא את רקמת העולמות הנסתרים ולגלותם בריקוד.במופע ההווה נחשף בהתהוותו, בקשר יחודי בין המופיע והקהל.» מאת איריס נייס

מיינדפולנס באומנות האלתור

מיינדפולנס באומנות האלתור

» מאת איריס נייס

כל הפעילויות של איריס נייס:

מפגשי תנועה לנשים על כנפי הרוח והיצירה.

בואי #לשחרראתהפרפר

מפגשי התנועה מסדרת #לשחרראתהפרפר הם מחקר חי ומתהווה, הנע בין עולמות הגוף והתנועה, הרוח והתודעה. גישה זו שאיריס מציעה, בונה גשר בין אמנות התנועה, הריפוי והמופע.» עם איריס נייס

שני
מפגשי תנועה לנשים על כנפי הרוח והיצירה.

בואי #לשחרראתהפרפר

עם: איריס נייס

מתי: שני  | 10:00

הגוף בטבע - *תנועה*השראה*יצירה*ריפוי

תנועה מונחית בלב הטבע

במרחב טבעי ופראי נפגוש מקרוב בעצים, בחול, בים ובסלעים. נמצא את החופש נטול השיפוטיות, להתנסות בתנועה המשוחררת מהצירופים הידועים. נתרגל נוכחות מתוך המפגש עם הטבע כמקור להשראה יצירה וריפוי.» עם איריס נייס

חמישי
הגוף בטבע - *תנועה*השראה*יצירה*ריפוי

תנועה מונחית בלב הטבע

עם: איריס נייס

מתי: חמישי  | 16:00

גוף - פרפורמנס - טבע תנועה - התפתחות -

תוכנית שנתית - הגוף בטבע

​בוא/י לקחת חלק בפרוייקט שנתי חדש, דרך תהליכי יצירה והעמקה באמנות התנועה.» עם איריס נייס - אמנית תנועה

חמישי 24/6/21 - 29/10/20
גוף - פרפורמנס - טבע תנועה - התפתחות -

תוכנית שנתית - הגוף בטבע

עם: איריס נייס - אמנית תנועה

מתי: חמישי 24/6/21 - 29/10/20  | 

שתפו חברים