לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

מהי שיטת ה-®TRE?

tre anya bloom - TRE - שיטה עצמי לשחרור מתחים ולחץ - דרך גוף
tre anya bloom - TRE - שיטה עצמי לשחרור מתחים ולחץ - דרך גוף


Tension & Trauma Releasing Exercises-TRE- הם ראשי תיבות לועזיים של תרגילי שחרור מתח וטראומה.

®TRE היא טכניקה פשוטה העושה שימוש בתרגילים לצורך שחרור דחק (סטרס) ומתח שהצטברו בגוף כתוצאה מנסיבות חיים יומיומיות, מסיטואציות קשות, ממצבי דחק אקוטיים או מתמשכים, או מחוויות חיים טראומתיות (כגון אסונות טבע, אלימות חברתית או אלימות במשפחה).

®TRE הוא סדרה של שישה תרגילים העוזרים בשחרור מתח עמוק מהגוף על ידי הפקת תהליך רצוני של רעד בשרירי הגוף הנקרא רעד שרירי נוירוגני. ייחודיות הטכניקה הזו טמונה בעובדה שרעד זה מקורו עמוק בתוך ליבת שרירי המותניים. הרעידות העדינות האלה מהדהדות כלפי חוץ לאורך עמוד השדרה ומשחררות מתח מהעָצֶה (סקרום) ועד הגולגולת.

התרגילים הם סדרה פשוטה של מתיחות שמשתמשים בהן בכדי לעורר בעדינות את רעידות השרירים הרצוניות האלה.

לאחר כמה פגישות ואחרי שלומדים את הטכניקה ושולטים בה היטב, ניתן להאיץ את תרגילי החימום או להחליף אותם בתרגילים שאת/ה עושה בדרך כלל, כמו הליכה או יוגה, ואז הטכניקה הופכת להיות שיטה מהירה ויעילה ועקבית להרפיה. עם הזמן, הרעידות האלה יעוררו את עצמן באופן טבעי במצב מנוחה לצורך הפחתת דחק או מתח כזה או אחר שהצטבר במהלך היום.

אלפי אנשים ברחבי העולם משתמשים ב- ®TRE ככלי יעיל לשחרור דחק טראומתי כרוני, מתח פיזי וטראומה נפשית. שיטת ®TRE הופכת במהירות להיות הדרך הפופולארית לשחרור דחק, מתח, וחרדות יומיומיים הנוצרים בעקבות הלחצים היומיומיים של החיים.

המאמר פורסם גם כאן »

אניה בלום ®TRE היא שיטה מהפכנית העושה שימוש בתרגילים לצורך שחרור דחק (סטרס), חרדה, ומתח פיזי (כאב) או רגשי וטראומה. זוהי שיטה בטוחה, קלה לתרגול אשר אינה עושה שימוש באמצעים מילוליים לשחרור הלחץ או הטראומה.

כל הרשימות של TRE - שיטה עצמי לשחרור מתחים ולחץ:

למה ®™TRE ?

למה ®™TRE ?

שילוב ®TRE במקום העבודה ומודלים אחרים של בריאות. שאלות נפוצות ותשובות מאת אניה בלום במאמר הבא...» מאת אניה בלום

למה ®™TRE ?

למה ®™TRE ?

» מאת אניה בלום

אודות מייסד שיטת ®TRE ד"ר דיויד ברסלי

אודות מייסד שיטת ®TRE ד&

David Berceli, Ph.D. is an international expert in the areas of trauma intervention and conflict resolution» מאת אניה בלום

לחוות וללמוד ®TRE

לחוות וללמוד ®TRE

מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד ®TRE? היא להשתתף בסדנת ®TRE או לקבל הדרכה מ- TRE® Certified Practitioner שידריך אותך בתרגילים.» מאת אניה בלום

לחוות וללמוד ®TRE

לחוות וללמוד ®TRE

» מאת אניה בלום

יתרונות שיטת ה- ®™TRE

יתרונות שיטת ה- ®™TRE

תרגילי הפגת מתח וטראומה פותחו במקור בכדי לתת מענה להשפעות של חוויות טראומטיות על הגוף; אף-על-פי-כן, למדנו עם הזמן שתרגול ™TRE מועיל לכולם.» מאת אניה בלום

יתרונות שיטת ה- ®™TRE

יתרונות שיטת ה- ®™TRE

» מאת אניה בלום

שתפו חברים