לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

על תנועה, ריפוי, מעגל האנזו ומה שבינהם – ריקוד חיים חדש נולד

תנועה – מעגל האנזו ומה שבינהם - Bodyfulmind עם עידית רוז - דרך גוף
תנועה – מעגל האנזו ומה שבינהם - Bodyfulmind עם עידית רוז - דרך גוף


ב Open Floor אנחנו נתמכים במעגל האנזו המדמה מעגל תנועתי, מחזורי. מתחיל מדחף מסוים חיצוני או פנימי, מגבש תאוצה ומומנטום, משלים את עצמו ומתמוסס לחלל ממנו בא.

’’Between stimulus and response there is a space. In that space is our power to choose our response. In our response lies our growth and our freedom.’’ Viktor E. Frankl
’’(בין גירוי לתגובה יש מרחב. במרחב הזה טמונה היכולת לבחור את התגובה שלנו. בתגובה שלנו טמונה הצמיחה והחופש שלנו.’’ וויקטור פרנקל)

דמיינו לכם את החיים כתנועה מתמשכת. תנועת חיים זורמת, מדוייקת לכם, מתחדשת ומפליאה עבורכם בזמן הנכון במקום הנכון …

אנחנו נוצרים ונולדים בתנועה ובנויים בכדי לזוז. הנשימה, המערכות הפנימיות בגוף, מערכת הדם, מערכת העצבים, התאים. המחשבות, הרגשות, התחושות הפיזיות
הן גם אנרגיה בתנועה. תנועה היא גם אינפורמציה חיצונית שמגיעה אלינו,
דחף לתנועה פנימית. הכל כל הזמן בתנועה.

בחיי היום יום שלנו אנחנו חווים קושי בזרימת התנועה ותקיעות שבאים לידי ביטוי בצורות שונות כגון התכווצות או כאב פיזי, נפשי, מנטלי. וכן חוסר התחדשות, מחלה, קושי בזוגיות, בקשרים בין אישיים, בחיבור לחיים, לרוח. חסמים, דפוסים, אי מימוש הפוטנציאל שלנו ועוד…

בשפת Open Floor יחד עם טכניקות וכלים נוספים ניתנת אפשרות לעבד, לסנכרן, לפתוח אפשרויות חדשות, לחזק משאבים לצמיחה אישית לשינוי לחיים יצירתיים פוריים וחיוניים. עבודה תנועתית ייחודית, המפתחת נוכחות ומודעות לגוף, לנפש, לנשמה. עבודת ’Embodiment׳.
מתנה, לחיים של חופש מתוך בחירות ותגובות המתאימות ומטיבות לנו ולסביבה.

בדרכי כתלמידה להוראה הפעימו אותי החיבור, הריפוי וההשראה שבתורות השונות, החקר והמדע יחד עם המיסטיקה העתיקה מהמזרח בכלל והאנזו בפרט.
האנזו, שנבחר להיות הסמל של המרחב הפתוח הוא מעגל מצויר בכתב יד במשיחת מכחול חסרת עכבות, לרוב פתוח במקצת בקצוות. המעגל הנצחי המוכר לנו מעולם הזן, מסמל הארה, את מכלול החיים, התחלה וסוף אינסופיים. מתמוסס בקצהו לאותו המרחב ממנו נברא והתחיל, מעגל עם פתח תמידי, לכניסה, לעתיד חדש, אפשרויות לא ידועות.

קחו לכם טוש רך, או מכחול, או אפילו עם האצבע באוויר עכשיו. קחו נשימה לתוככם, צרו קשר עם עצמכם (זאת אומרת תרגישו את הגוף, את התחושה, איך שאתם עכשיו תאפשרו לעצמכם להיות שם). צירו מעגל כמו בתמונה פה למעלה, אולי תאטו קצת בכדי להרגיש. תרגישו לתוך התנועה הזו, יש בה איכות מרגיעה, לא נדרש מאמץ, ללא אחיזה, אלא רק ללכת עם התנועה, בזרימה שהיא, לעקוב אחריה עד השלמתה, התמוססותה.

כך גם בחיינו, כל רגע ורגע מעגלי אנסו קטנים כגדולים. חלקם מהירים מאד, כמו מחשבה חולפת, חלקם מהירים פחות כמו גל של רגש שבא, מתעצם, מתפשט. חלקם ארוכי תווך כמו פרויקט או מעגל חיינו לידה ומוות שבתוכו, מעגלים בתוך מעגלים, מעגלים חופפים מעגלים.
חלקם מתמוססים וחלקם נתקעים. מעגל תנועתי ׳תקוע׳ בגופנו כזה שחוזר על עצמו, שלא השלים את עצמו, שלא התמוסס – יוצר אנרגיה תקועה, ׳לופ׳. כולנו מכירים מחשבות תקועות שחוזרות על עצמן, מקרה שקרה הממשיך לעבוד עלינו, רגש שאיננו מעכלים התופס אותנו שעות, ימים ולעתים אף שנים. כך, מילדותנו דפוסים ותפיסות חיים נבנים ומנהלים את חיינו.

ב Open Floor אנחנו נתמכים במעגל האנזו המדמה מעגל תנועתי, מחזורי. מתחיל מדחף מסוים חיצוני או פנימי, רגש, מחשבה, תחושה, הבנה…מגבש תאוצה ומומנטום…עד שהוא משלים את עצמו ומתמוסס לאותו חלל ממנו בא.

אנו לומדים ליצור קשר מדויק עם העצמי שוב ושוב. להתבונן כ׳עד/ה׳ לעקוב אחרי התנועה הפנימית, לתת לריקוד להרקד כתגובה, כהשלמה, כשחרור, כשיחזור, כביטוי לתנועה המתחוללת בי ומסביבי, תנועה המביאה לשלמות ולריפוי.

תנועה מודעת, או מודעות בתנועה מפתחת ומחזקת גם את הדממה, המרחב הפנימי, השקט שבחלל הפנימי. ככל שאני שאבסס יותר מרחב פנימי על ידי תרגול כך אוכל להרחיב את מנעד המודעות שלי לתנועה המתחוללת בתוכי ומסביבי.

בדממה אנחנו לומדים להקשיב, להתבונן, ולהיות עם מה שקיים בנו, ֵעם כל מה שעולה בנו מתוך סקרנות וללא שיפוטיות. בידידות, להרגיש את עצמנו, להיות מתחת לעור ולהרגיש את גופנו (ההבדל בין לדמיין ולחשוב על הגוף לבין להיות בתוך גופנו, בכל איבר ואיבר בתקשורת). לעקוב אחרי התנועה הן הזורמת והן התקועה, לאפשר לה ללמד אותנו, להעצים אותנו ולסירוגין להשתחרר, להשלים את עצמה, למוסס.
בנקודה המתוקה הזאת אנו מוצאים רווח, לתגובה ובחירה, לריפוי והשלמה, התחדשות ופוטנציאל.

ב Open Floor אנחנו עובדים עם הרצף בין תקיעות לזרימה. אנו מכלילים את כל הרבדים, את כל ׳סוגי׳ התנועה, מחשבה, סיפור, רגש, תחושה, דמיון, נפש, נשמה. הקשרים לעצמי, הצורך בבדידות לצד קשר לאחר, שייכות לקהילה, לעולם, לרוח ולמה שמעבר.
לומדים להגיד ׳כן׳ לתנועה, לנוע עם איך שאנחנו, במעגל המדויק אותו אנו חווים כאן ועכשיו.

שילוב טכניקות מדיסיפלינות מגוונות יחד עם נוכחות, הקשבה ומקצועיות שנרכשו דרך חווית החיים השונה. המגע עם היופי והכאב בחיים, הטעמים, התרבויות המגוונות והכשרה עם מורים מובילים בעולם יצרו והולידו את Bodyfulmind – לחיות מתוך תבונת הגוף – מינוף האינטליגנציה הגופית דרך קשב וקשר לדעת את הגוף לתובנה, לריפוי, חיים מלאים, חיוניים, זורמים, מהנים ועשירים.


הצטרפו לתנועה.
בחום,
עידית רוז

עידית רוז מורה מוסמכת בשיטת המרחב הפתוח, מורה למיינדפולנס בבתי ספר, עובדת ב–ICMTA (ארגון בינלאומי למורים לתנועה מודעת), מנחת קבוצות, תלמידה של החיים ושל מורים נפלאים. עיקר עבודתה פיתוח המודעות לתנועה המתחוללת בתוכנו ומסביבנו, מינוף תבונת הגוף בהקשבה

כל הפעילויות של Bodyfulmind עם עידית רוז:

נשים נעות בבוקר – מפגשים בתנועה

נשים נעות עם עידית רוז

להתחיל את השבוע בתנועה,חיבור לגוף, מרחב נשימה, קרקע וריקוד. ככה, כי זה טוב לנשמה, לגוף, לתודעה. לשחרר, להכליל, לרכך, לפגוש, להיות. ראשון בוקר 10:30– 12:00 בכרכור. עד סוף יוני, בהרשמה בלבד» עם עידית רוז

ראשון
נשים נעות בבוקר – מפגשים בתנועה

נשים נעות עם עידית רוז

עם: עידית רוז

מתי: ראשון  | 10:30

דממה ותנועה – ריקוד חיים חדש בפרדס חנה

דממה ותנועה Open Floor

מודל מקורי עוצמתי המשלב מיינפולנס ב 3 מנחים ישיבה, הליכה וריקוד חופשי. פשוט, חוויתי, יצירתי ומשנה. לטפח שקט פנימי לצד תנועה סוחפת, לתרגל מדיטציה אסלית, לתמוך בהתפתחות אישית ולרקוד את החיים.» עם עידית רוז

דממה ותנועה – ריקוד חיים חדש בפרדס חנה

דממה ותנועה Open Floor

עם: עידית רוז

קבוצה פתוחה המרחב הפתוח מפגש ערב שבועי

And The Beat Goes On

פעימה שבועית קבועה Open Floor, המרחב הפתוח ריקוד מונחה ספונטני, אישי ועוצמתי. לרקוד להזיז את גופך בדרכך היחודית, לחזור לגוף להשיל, לשמן,לשחרר בהנאה.הנחיה מאפשרת התמקדות חופש ומשאבים ליומיום.» עם עידית רוז

שני
קבוצה פתוחה המרחב הפתוח מפגש ערב שבועי

And The Beat Goes On

עם: עידית רוז

מתי: שני  | 20:00

מפגשים פרטניים תנועה וריפוי עם עידית רוז

מרחב תנועה אישי

מרחב לבוא אליו להיות יחד.להביא נוכחות לכאן ועכשיו,ליופי ולכאב,לשאלה,לבקשה.לנוע,לנוח,לחלוק,להיות בדיאלוג לשיחזור,ריפוי ותנועת חיים מחודשת.עידית מורה ומלווה לתנועה,ריפוי והתא(ע)וררות הוליסטית.» עם עידית רוז

מפגשים פרטניים תנועה וריפוי עם עידית רוז

מרחב תנועה אישי

עם: עידית רוז

שתפו חברים