לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

מהי נשימה מודעת וטכניקת הטיפול ריברסינג?

טיפול קבוצתי ואישי בריברסינג ונשימה מודעת - מסע ריפוי עם גלעד יחזקאל לוי - דרך גוף
טיפול קבוצתי ואישי בריברסינג ונשימה מודעת - מסע ריפוי עם גלעד יחזקאל לוי - דרך גוף


מה זה ריברסינג? מהיכן הגיעה השיטה? כיצד היא יכולה לעזור בחרדות וטראומות? מהו התהליך ואיך מטפלים באמצעות נשימה מודעת בגוף האדם ברמה הפיזית רגשית מנטלית ואנרגטית?

תרגול נשימה הוא ידע אשר מגיע מתרבויות עתיקות שונות ומהעת העתיקה: מצרים, טיבט, הודו, אמריקה ועוד, השתמשו בה בצורות שונות לטובת טרנספורמציה רוחנית והתפתחות תודעתית, מסעות התקדשות וטיהור הגוף והנפש, מסע של היזכרות והעמקה, ריפוי ושחרור. ככלי עוצמתי לריפוי, נשימה מודעת היא מתנה לחיים, באמצעותה אנו מתפתחים נפשית,רוחנית, רגשית ומנטלית ועיקרה בהתרחבות הפנימיות, גדילה בכל המובנים. באמצעות טכיקה של חמצון תאים אנו משחררים תחושות של עומס ולחץ הגורמים אי נחת ומצטברים לכדי תחושת חרדה או עומס רגשי עמוק. טיפול בריברסינג מרפא טראומות ומצבים של פוסט טראומה, חרדות ופחדים משתחררים, אנו משפרים את היכולת הקונטיבית, משפרים ריכוז ואיכות השינה, נטענים במוטיבציה וחיוניות, וחווים ריפוי בכל הרמות. תחושה של לידה מחדש.

תהליך בו על ידי נשימה אנו מזרימים לגוף חמצן רב שטוען אותו ואת התאים באנרגיה חדשה ורעננה ומעודד אותם להיפתח אל החיים, לשחרר כאב, חרדות, טראומות ופחדים, אמונות מגבילות, דפוסים מגבילים. נשימה מלמדת אותנו כיצד לשחרר שליטה, באמצעות הרפיה עמוקה. זוהי מדיטציה אקטיבית ודינמית. חמצן הוא מזון ראשון לגוף, כך תאים דחוסים וכבדים מתעוררים לחיים מתוך שלווה ורוגע עמוקים, מרפא לגוף ולנפש.

השם ריברסינג Rebirthing - לידה מחדש, מגיע מאותה תחושה הקיימת בסיום סשן נשימה. הרבה מאוד מרגישים כאילו נולדו זה עתה אל החיים. שהם מלאים באנרגיה חדשה ומרגישים השראה ומרחב פנימי חופשי מהתניות. שיטה זו עוזרת לרפא טראומות הקשורות בתהליך הלידה ובכך לשפר את חווית ה״עצמי״ בהתנהלות מול העולם החיצון. ריברסינג מאפשר תחושה של רעננות וכוח המשפיעים על כל תחום בחיים. בזכות הנשימה אנו למדים כיצד לשחרר את העבר, את חוויות החיים המכווצות. עוברים וחווים ריפוי גופני ונפשי. נפגשים עם הזיכרונות והחוויות שיצרו לנו קשיים בחיים ו״מנקים אותם״, זו שיטה הפועלת כ״מקלחת פנימית״. תהליך יעיל ורב עצמה לשחרור פחדים, טראומות ומעצורים שצברנו מרגע הלידה ועד היום.

ריברסינג מתייחס לכל החוויות שחווינו כבר ברחם, בחוויית הלידה ועד לרגע זה, מתקופות ילדות, נערות בגרות הצטברו בגוף טראומה, חרדה, פחדים ולחצים מידע/אנרגיה תקועה. נשימה מעגלית מודעת מנקה את כל הרעלים הפיזיים והרגשיים שהצטברו בגוף, זהו טיפול עצמתי וחוויתי במיוחד. באמצעות הנשימה ניתן לחוות ריפוי ספונטני וחיבור אל שורש המהות האישית. בזמן הטיפול אנו נושמים במעגליות, שאיפה מחוברת לנשיפה וכן הלאה, אין הפסקה בין שאיפה לנשיפה למשך זמן המוגדר ע׳׳י המטפל. המטפל מדריך את קצב הנשימה והגוף נפתח לקבלת ריפוי והרפייה עמוקים.

זהו טיפול עדין ותומך לצד חוויה עוצמתית ומרגשת. מחקרים מראים שאנו מנצלים אחוז נמוך מאוד מנפח הריאות שלנו, 50-60% אם בכלל. לכאורה, אנו נושמים את כל מה שאנו זקוקים לו! אבל בפועל, ביום יום, הגוף אינו מקבל את כמויות החמצן הדרושות לו והנשימה על מצב ״אוטומט״. אנו לא מעט מאבדים את הקשר אתה. בלי חמצן הגוף קורס, טיפול בנשימה אנו מגדיל את כמות החמצן בגוף הרבה יותר מהרגיל. לכן בסיום התהליך אנשים חווים תחושה של ״לידה מחדש״. נשימה עמוקה ומלאה משחררת ומחברת אותנו אל המהות הפנימית שלנו ללא מאמץ, באותנטיות. נשימה מעגלית מודעת/ ריברסינג משיב את ההזנה הדרושה לגוף!

החל מתקופת הילדות למדנו כיצד להשתיק את הנשימה כמו הרגשות. שני אלה מחוברים יחדיו, כשאנו בחוויות חיוביות מטיבות אנו פתוחים לעולם ולאנשים וכך גם נשימתנו, כשאנו בתחושות שליליות הנשימה רדודה ושטחית ואנו נסגרים לחיים. שימו לב לנשימה שלכם, האם היא שטוחה ורדודה או עמוקה ומלאה? האם יש אזור בריאות שלכם/ן שאינו מקבל חמצן?

זהו מסע מרתק לגילוי עצמי, בין השאר- גילוי והכרה. ריברסינג מרפא מחלות פיזיות ורגשיות, עוזר בניקיון פנימי של הגוף ומחזור הדם, הביטחון בחיים חוזר, הקלה למתמודדים עם חרדות, טראומות, פחדים ועומסים רגשיים. בתרגול נשימה מודעת אנו עוברים דרך אותן חוויות סוגרות ומכווצות ויש לנו בעצם היכולת לנשום דרכן בזמן אמת תוך הידיעה והתחושה שאנו מוגנים במרחב טיפולי תומך ומכיל. הנשימה ״מאירה״ את המקומות ״החשוכים״ המבקשים להתעורר מחדש לחיים, אנו משלימים את מעגל הרגש עם כל חוויה (לעתים אף ללא ידיעה- ריפוי ספונטני ועוקף שכל), אלו משרתים את טובתנו, שגם את הקושי ניתן להכיל ולחבק. ריברסינג מאפשר לשחרר היאחזויות ישנות, לגדול ולהתעצם בכל בחירה שתיקחו בחיים.​

בארה׳׳ב, בשנות ה-70, לאונרד אור (מפתח השיטה) שהה ממושכות בסאונה שבביתו, אדי המים הקשו עליו את נשימתו והוא החל מנשים עצמו באינטנסיביות וברציפות במשך דקות ארוכות. כתוצאה מנשימה מלאה ומואצת נכנס לתהליך של חמצון הדם. כתוצאה מכמות החמצן הגדולה נכנס למצב מדיטטיבי עמוק, בו ראה את חווית הלידה שלו. לאונרד היה בטראנס וראה עצמו עובר שנולד ממש עכשיו. באותם הרגעים ראה וחווה את הלידה שלו. בעזרתם של עמיתים נוספים הגיעו להבנות לגבי נשימה מחוברת/מעגלית. ״אור״ גילה באופן די ספונטני את השיטה והבין את החשיבות הגדולה שיש לנשימה בחיינו. כיצד היא עוזרת ותומכת בריפוי למכאובי הגוף, הפיזיים והנפשיים. כיום השיטה משויכת לתחומי הטיפול העוסקים באיזון גוף נפש.

נשימה עוזרת לשחרר ולרפא אצל כל אדם את המקומות האישיים הפגועים שבו, אין מטרתה בהכרח לגרום לחוויית הלידה הפיזית כפי שלאונרד אור חווה, יחד עם זאת ייתכן וזה יקרה.


נשימה בכתבים עתיקים

ידע על נשימה נכתב רבות בתרבויות המזרח. למעשה ״נשימה מודעת״ או תרגול נשימה מודעת קיימים אלפי שנים. ישנן תורות עתיקות יומין המאפשרות גישה אל הידע שאבד לתרבות האנושית במהלך השנים. חוכמת הנשימה היא החכמה העתיקה והראשונית ביותר, בזכותה אנו חווים חיים. בכתבים עתיקים מספרים לנו על חשיבותה של הנשימה. כיצד נהגו לערוך טקסי ״התקדשות״ וטוהרה לגדילה והתפתחות נפשית, רוחנית, רגשית ופיזית. במזרח הרחוק היוגים/ נזירים מתרגלים פרנה-יאמה (תרגילי נשימה) כחלק מתרגול רוחני.

האינדיאנים מתקדשים למחזור חדש של לידה חדשה בטקסי הזעה ונשימה - Suite lodge (נשימה באוהל סגור עם אבני בזלת חמות במרכז האוהל, בשילוב של אידוי מים ושריפה של צמחי מרפא). אבורג׳ינים שמדברים על זמן חלום (מצב תטא) ומתרגלים נשימה מעגלית בנגינת הדידג׳ירידו, הם מאמינים ביכולת האדם לברוא מציאות מתוך חלום. טיבטים ומונגולים משתמשים באובר טונים ועבודת נשימה ומדיטציה כחלק מתרגול רוחני, תרגול של הפקה קולית מעורר ומעודד כניסה מרובה של חמצן לגוף ובכך ע׳׳י ביטוי קולי ונשימה הם מרפאים את הגוף, מטהרים אותו. כתבים עתיקים מספרים על כת האיסיים שחיו במדבר יהודה וים המלח. ישו ישב במשך תקופה עם כת זו ואף מזוהה עמה, זוהי כת יהודית אשר נהגה לבצע תהליכי טוהרה גם באמצעות נשימה מודעת ומדיטציה.

ידע נוסף על נשימה התקבל בתקשורים שונים, הספר התקדשות של אליזבת הייך מתאר חניכה בתקופת מצרים העתיקה בה נכללה גם עבודת נשימה כחלק מההתפתחות הרוחנית, טכניקת נשימה להתעלות רוחנית ותודעתית, כך נהגו "למות" ו״להיוולד מחדש" לרגע הזה בתהליכי טהרה והתקדשות.

חשוב לדעת לפני טיפול בריברסינג!!

סשן נשימה מודעת מלווה בשחרור רגשות ותחושות פיזיות, מסיבות אלו הטיפול/סדנה אינם מיועדים לנשים בהריון, לאנשים הסובלים מבעיות לב, לחץ דם גבוה, בעיות נפשיות חמורות, אנשים שעברו ניתוחים קשים לאחרונה, חולי אפילפסיה. השימוש באלכוהול או סמים אסור באופן מוחלט בזמן הסדנה וביממה שלפניה. חולי אסטמה, מוכר לנו וישנם מטופלים שחוו ריפוי מאסטמה אך חשוב לזכור להביא אתך את המשאף!

Breath work therapy - Rebirthing

Breathing connects us to the parts of ourselves that wish to remember how to open up to life with ease and joy. Breathing maintains our connection to our spiritual heart. Through the correct use of Prana (life force) and with a better flow of oxigen we can develop ourselves mentally, physically and emotionally.

Although we breath every minute of every day we only use 50%-60% of our lung capacity. This happens because of different life experiences from the moment we are born. In stoping the natural flow of breath we create disorders and disease.

Rebirthing breath work will help you in clearing your body of emotional and physical toxins. This powerful technique will help in releasing trauma, anxiety and fear. It will help in the healing process and allow a new feeling of vitality. With this breath work you will clear enough blocked energy and be able to manifest abundance and prosperity into your life. Breathing work is a simple and profound way to connect to life and embrace all that it has to offer.

המאמר פורסם גם כאן »

גלעד יחזקאל לוי הילר, אמן, מורה ומטפל איזון גוף נפש בנשימה מעגלית מודעת למעלה מעשור, מכשיר מטפלים בריברסינג ונשימה מודעת, תנועה והילינג. תטא הילר בכיר. יוצר ״זכרונות מבטן אדמה״.

כל הפעילויות של מסע ריפוי עם גלעד יחזקאל לוי:

מסע ריפוי - טיפול ריברסינג עם גלעד

טיפול ריברסינג

תרפיה בנשימה מעגלית מודעת ReBirthing עם גלעד יחזקאל לוי-פז.» עם גלעד יחזקאל לוי

כל השבוע
מסע ריפוי - טיפול ריברסינג עם גלעד

טיפול ריברסינג

עם: גלעד יחזקאל לוי

מתי: כל השבוע  | 

שתפו חברים