לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

״לראשונה בחיי אני מרגישה משוחררת״ – הכירו את סדנאות הריקוד ה

אסתר קסוביץ המנחה במהלך סדנת שבת של התדר הנכון - אסתר קסוביץ - דרך גוף
אסתר קסוביץ המנחה במהלך סדנת שבת של התדר הנכון - אסתר קסוביץ - דרך גוף


לאחר שנים של עיסוק בחקר גוף נפש משלל זוויות, אסתר קסוביץ` מצאה את ייעודה ופתחה לפני 5 שנים את התדר הנכון - מרחב תנועה עוצמתי שיחבר אתכם לתדר שמחת החיים והחופש.

"אין לי חוש קצב ואני לא יודעת לרקוד", שיתפה דנה את אסתר דקות ספורות לפני כניסתה למרחב. דנה היא אחות בבית חולים ועובדת תחת תנאי לחץ מרובים בחיי היום יום. דנה הייתה בטוחה במאת האחוזים שהיא לא תצליח להשתחרר מהלחץ שתקף אותה, ולהתחבר לריקוד בחופשיות. אסתר הרגיעה: "לכל אחד ואחת יש את הקצב והתדר שלו. קחי את הזמן, התדר כבר ייקח אותך למקום המדויק לך". למרות החשש, דנה החליטה להצטרף ולגלות מה יקרה.

מרוגשת, דנה תפסה את אסתר בסיום הסדנא ושיתפה אותה בתובנותיה: "ואו, עכשיו אני מבינה! לא שאין לי חוש קצב כמו לכל משפחתי המוזיקלית, פשוט יש לי את הקצב שלי!"
"אני לא צריכה להתאים את עצמי לאף אחד, לראשונה בחיי אני מרגישה משוחררת!", המשיכה לשתף בעיניים בורקות.
ההבנה העוצמתית שחוותה דנה ב"תדר הנכון", הייתה נקודת מפנה בחייה. מאז השתתפותה בסדנאות, החלה להרגיש הרבה יותר חופשית ושמחה להיות מי שהיא באמת. הכלים שקיבלה בזכות ההתנסות, איפשרו לה להיות בתדר הנכון והמדויק עבורה ברוב הזמן, בעבודה ובחייה הפרטיים, וללא תלות באחרים לכך.

אז מה קורה במרחב "התדר הנכון"?

אסתר יצרה את מרחב התנועה "התדר הנכון" לפני כחמש שנים, מתוך אהבה ותשוקה לחוויית השחרור הגלומה בתנועה חופשית.
מדובר במרחב בו כל אחד יכול להיות מי שהוא ולנוע בבטחה בהתאם לגבולותיו האישיים. אין צורך בניסיון קודם, אין צעדים שנלמדים, אין יפה או לא יפה, אין שיפוט.
אסתר עובדת עם שיטות ושפות תנועה פשוטות ועוצמתיות המאפשרות חופש וספונטניות למשתתפים ומעודדת להעמקת התרגול והחוויה מתוך החיבור פנימה והאותנטיות.
את ההנחיה מלווה מוסיקה מגוונת וסוחפת המסייעת להעמיק את החקירה פנימה ומביאה כל אחד מהמשתתפים למקומות מפתיעים. דרך התנועה, המשתתפים חווים מודעות גבוהה לעצמם ולסביבה, משתחררים ממתחים, מפתחים ספונטניות, יצירתיות, נוכחות ובו זמנית גם רוגע ושלווה – וכל זה מסתכם בסוף לתחושת שמחה ואושר.
אסתר עוסקת בעבודה התפתחותית של גוף ונפש במשך עשרות שנים, ובמהלך חייה הוכשרה באומנויות לחימה, פיזיותרפיה, נוירו-פידבק, הנחיית קבוצות, מדיטציה והתמקדות.

תנועה כמסע חיבור לתדר שמחת החיים

זה לא סוד, שעוד מימי קדם ותרבויות עתיקות, תנועה הייתה שפה בפני עצמה. ממש כמו שקרה לדנה, עם השנים, החיים המודרניים הרחיקו אותנו מהמימד החוויתי, והשאירו מעט מקום לתנועה הטבעית של הגוף. נוצרה חלוקה בין הגוף לנפש ואנחנו נותרנו מלאי ביקורת עצמית ושיפוטיות בזמן שהראש הפך להיות מוביל והנפש נשארה מאחור. מחקרים רבים מראים כי המפתח הנכון לבריאות טובה הוא החיבור הקשוב לגוף שלנו. כאשר הגוף נמצא בתנועה, מתקיימת אינטגרציה בין הרובד הפיזי, הנפשי והתודעתי המאפשר לנו להיות בנוכחות מלאה ולחיות במלאות ואושר. "כאשר אנחנו מוכנים להקשיב לחכמה של הגוף ולהעניק לו מרחב, נהיה במיטבנו", משתפת אסתר. "מציאת התדר הפנימי דרך הריקוד והתנועה, מובילה למסע של חופש, פתיחת הלב וחיבור עמוק לעצמנו ולאחר".

מהו התהליך שהמשתתפים עוברים בסדנא?

"מפגשי התדר הנכון נפתחים בהאטת הקצב ומעבר הדרגתי משטף המחשבות למימד חוויתי", מספרת אסתר. "ההנחיה גמישה ומעודדת כל אחד להישאר מחובר לקול הפנימי שלו ולאפשר לתנועה טבעית וספונטנית להיווצר. התהליך נע בקלילות בין חיבור לעצמנו לבין העבודה עם אחרים, במגוון התנסויות של תנועה, ריקוד ומשחק המייצרים מפגשים טבעיים ומעוררי שמחה והשראה".

איך החוויה משפיעה על חיי היום יום ואילו כלים מקבלים המשתתפים בסדנא?

"כל אחד יכול להתחבר לתדר הנכון שלו דרך התנועה וליצור חיים חופשיים ומאושרים יותר", סוברת אסתר. "גם אם כואב לנו, או שאנחנו מרגישים פחות טוב, ברגע שנאפשר לתנועה לקרות מעצמה וללא מאמץ, נתחבר לתדר הנכון לנו. במרחב "התדר הנכון", המשתתפים מקבלים כלים מעשיים להגברת החוויה והשמחה וכך לומדים להתחבר לאהבה ולחופש הפנימי גם בחיי היום יום".

מי מגיע למרחב התדר הנכון?

האנשים שמגיעים לתדר הנכון יהיו בכל הגילאים ובכל מצבי החיים. נשים וגברים מבוגרים או צעירים, אנשים שרוצים לחוות חיבור טבעי, חם ואותנטי עם אחרים, זוגות שרוצים להעשיר את חיי הזוגיות ומחפשים פעילות משותפת, אנשים המחפשים פעילות גופנית מהנה ולא אינטנסיבית מדי, או כאלה המחפשים מרחב להתפתחות אישית רגישה ולא מכבידה, לשפר את דימוי הגוף והחיבור אליו ועוד. זה מרחב מאד מכבד בו הגבולות ברורים ומאפשרים למשתתפים תחושת ביטחון וחופש.

איפה זה קורה?

"פעילות התדר הנכון מתקיימת כל שבת שנייה בתל אביב, בין השעות 10:30-13:00 בדוג׳ו האינטגרלי לאייקידו, ברחוב האחים מסלאויטה 7 (קומה אחרונה). יש להירשם ולתאם מראש כי מספר המקומות מוגבל לכ-35 אנשים. לידיעתכם, בקרוב תיפתח גם קבוצת בוקר שבועית של כשעתיים למפגשי התדר הנכון".


הטיפ של אסתר: להתחבר לתדר הנכון לנו גם בחיי היום יום!
"אחד הדברים שאני מעודדת את המשתתפים בסדנאות שלי הוא להיזכר ולעצור באמצע היום, לנשום ולשאול את עצמינו – `איך התדר שלי עכשיו`? או `איך אני מרגיש ברגע הזה?`. הפניית תשומת הלב לכך מאפשרת להתחבר לחוויה הפנימית שלנו ולגלות מחדש את התדר הכי נכון לנו ברגע זה".

המאמר פורסם גם כאן »

מיכל שכטמן כתבת מקבוצת ״הארץ״ בעתונות מקוונת

כל הרשימות של אסתר קסוביץ:

פלא מעגל החופש - לנוע אל החופש עם התדר הנכון

פלא מעגל החופש - לנוע אל

לכל אחד מאתנו יש תדר פנימי הנכון לו שכאשר מתחברים אליו מרגישים, ״מממ...הנה הגעתי הביתה״. המפתח לחופש בתנועה הוא המעבר למימד החוויתי שנינוח מטבעו, וביתנו האמיתי!» מאת אסתר קסוביץ

סיפור האהבה שלי עם ריקוד ואיך נולד התדר הנכון?

סיפור האהבה שלי עם ריקוד

איך התפתחה בי אהבת הריקוד והיכולת להתבטא בתנועה באופן חופשי ואיך כל זה הביא אותי לבניית והנחיית מפגשי ״התדר הנכון״ - מרחב לתנועה חופשית מתוך העמקה והתפתחות.» מאת אסתר קסוביץ

כל הפעילויות של אסתר קסוביץ:

לנוע אל החופש בריקוד ובתנועה בתדר הנכון

שבת בבוקר בתדר הנכון

גילוי התדר הפנימי הכי נכון ומדוייק לכם, מוביל למסע של חופש, יצירתיות וספונטניות בריקוד ותנועה. מסע זה מביא לחווית שחרור, שמחה, פתיחת הלב וחיבור עמוק לעצמנו ולאחרים, בסדנה וגם בחיים!» עם אסתר קסוביץ

שבת 7/12/19
לנוע אל החופש בריקוד ובתנועה בתדר הנכון

שבת בבוקר בתדר הנכון

עם: אסתר קסוביץ

מתי: שבת 7/12/19  | 10:30

מפגש בוקר של התדר הנכון בימי שלישי בת״א

ריקוד חופשי בשלישי בבוקר

בואו לפתוח את יומכם בחווית חופש מירבית במפגשי התדר הנכון המציעים מרחב מונחה לחקירה, גילוי וחיבור אל התדר הפנימי הכי מדוייק ומשחרר עבורכם בתנועה ובריקוד חופשי!» עם אסתר קסוביץ

שלישי 25/2/20 - 10/12/19
מפגש בוקר של התדר הנכון בימי שלישי בת״א

ריקוד חופשי בשלישי בבוקר

עם: אסתר קסוביץ

מתי: שלישי 25/2/20 - 10/12/19  | 10:00

שתפו חברים