לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

התירגול שיוסיף לך בריאות – צ`י קונג ייחודי לנשים

אילה גרייצר - צ`י קונג ייחודי לנשים - אילה גרייצר - צ`י קונג נשים - דרך גוף
אילה גרייצר - צ`י קונג ייחודי לנשים - אילה גרייצר - צ`י קונג נשים - דרך גוף


התנועות הנשיות של הצ`י קונג מטפחות את בריאות האישה על ידי הנעת אגן, עמוד שדרה, טיפול באיברים הפנימיים, עיסויים עצמיים ואיזון רגשות. התירגול נעשה ברכות ובשמחה.

מדוע יש צורך בתנועות מיוחדות לנשים? זו שאלה שחוזרת על עצמה, שכן ברוב סוגי התנועה שאנו מכירים, התנועות לנשים ולגברים הן זהות. אך אם לרגע נתבונן ונחשוב על כך, נבין במהרה שגוף-נפש האישה שונה לחלוטין מגוף-נפש של גבר, ואך טבעי הוא שלצורך טיפוח בריאות הגוף והנפש, יהיה צורך לתת מענה לצרכים השונים של כל אחד מהמינים.

ואכן בסין במשך מאות ואלפי שנים התפתחו אלפי סגנונות של תנועות שמטרתן טיפוח הבריאות, וביניהן גם סדרות מיוחדות לכל אחד מהמינים. בכתבה זו אנסה לתאר את היחודיות של התנועות הנשיות בצ`י קונג, ומהו המענה שהן נותנות לנשים לטיפוח בריאותן, לאורך מעגלי החיים השונים.

המאפיין הבולט של גוף האישה הוא שינוי – גוף האישה משתנה לאורך חייה. כמובן שיש את המחזור החודשי, שבו הגוף משתנה מידי יום (!), אך למעשה גוף האישה משתנה כל הזמן במעגלי חיים גדולים: החל מילדה ההופכת לנערה ומקבלת את הוסת הראשונה, בהמשך הנערה הופכת לאישה במעגלי הפיריון, ההיריון, הלידה וההנקה וכל אלו מלווים בשינויים יומיומיים. מגיל 42 לערך מתחילים שינויים הורמונליים וסביב גיל 50 לערך האישה חווה תופעות של מה שאנו מכנים "גיל המעבר". כל אלו נמשכות לאורך שנים עד השלב של אל-וסת, ואז שוב האישה היא במעגל חדש של חייה שאפשר לקרוא לו גיל התבונה, או גיל "הנשים החכמות" כפי שקראו בסין לזקנות הכפר שקיבלו כבוד רב.

מכיוון שהשינוי הוא האלמנט הקבוע בגוף-נפש של האישה, ניתן להבין מדוע כאשר אנו מחפשות תירגול שיתמוך בבריאות נשים, נחפש תנועות אשר יתמכו בתהליכים משתנים, תנועות שיכולות להתאים לעונות השונות בחיי אישה, תנועות אשר מאפשרות לאישה להכיר את ההשתנות באופן יומיומי ולהיות מתואמת עם השינוי הנוכחי.

התרבות הסינית העתיקה חיפשה לאורך אלפי שנים את הדרכים שיאפשרו לאדם לחיות באופן הרמוני ובריא, ולכן גם התנועות הייחודיות של הצ`י קונג לנשים נועדו לאפשר לנשים לעבור את השינויים הטבעיים בחייהן באופן הרמוני, וללא סימפטומים לא נעימים וכאבים. ניתן להניח שמכיוון ששינוי הוא אלמנט טבעי בגוף האישה, אם לא נפריע לתהליכים הטבעיים להתקיים, שינויים אלו יתרחשו מבלי שנחוש מצוקות בגוף ובנפש.

אך התרבות שאנו חיות ופועלות בה, אינה מאפשרת לנו לתת לעצמנו מה שאנו זקוקות לו:
1. אנו פועלות בעולם גברי שבו איכויות נשיות אינן זוכות להערכה
2. אנו חוות עומס עצום, הנובע מריבוי המחויבויות בין בית, משפחה וקריירה.
3. העומס מונע מאתנו להיות קשובות למצבנו הרגשי או לצרכים הפיזיולוגיים המשתנים
4. המחויבויות החיצוניות וחוסר המודעות גורמים לכך שאנו לא מבצעות את ההתאמות הנדרשות והצרכים הקיימים לא מקבלים מענה.

זהו אורח חיים אשר מקשה על תפקוד הגוף שלנו, והצורך שלנו לעמוד בכל המשימות מייצר לחץ על הנפש ועל הגוף. הלחצים גדלים ואיתם גם חוסר היכולת שלנו להיענות להם, ולאורך זמן נגרמת הפרה של האיזון הפנימי ואנו קורסות בגוף ובנפש. נרגיש עייפות, תשישות מוגברת, עצבנות, חרדה, דיכאון, כאבים בגוף ולצערנו גם התפתחות של מחלות.

האם יש משהו שאנו יכולות לעשות כדי לטפח את הבריאות שלנו בזמן שאנו ממשיכות לחיות את החיים המודרניים? אני מאמינה שכן, וזהו גם הניסיון שלי בשלושים השנים האחרונות של תירגול צ`י קונג, בהם חוויתי על עצמי את הגלגולים השונים בחיי אישה וכן מניסיונן של מאות ואלפי נשים אשר מגיעות לשיעורים ולסדנאות בהן אני מלמדת את הצ`י קונג הייחודי לנשים.

תנועות הצ`י קונג לנשים נוצרו מתוך הבנה שהגוף והנפש הנשיים זקוקים למענה מתאים. אין זה אומר שאלו התנועות היחידות שעל נשים לתרגל, אלא שכדאי לכל אישה להכיר את התנועות הללו, על מנת שתוכל להיעזר בהן על פי הצרכים האישים שלה, בתקופות השונות בחייה. זהו חלק מארגז הכלים של האישה אשר מאפשר לה לקדם את בריאותה.

לדוגמה, התנועה הראשונה בסדרה היא תנועה לאיזון רגשי, אשר מאפשרת לרגשות התקועים במרכז החזה להשתחרר ולזרום. שכן, על פי הרפואה הסינית, רגשות תקועים הם השלב הראשון ממנו נוצרות מחלות, בפרט אצל נשים. אישה שתלמד ותכיר את התנועות המאפשרות זרימה במרכז הרגשי, תוכל לבצע תנועה זו, כאשר תרגיש את הצורך בכך. מניסיון אישי, זה פשוט עובד !

ניתן לאפיין את התירגול המיוחד של הצ`י קונג לבריאות נשים בחמישה פרמטרים עיקריים:
1. תנועות המאפשרות הקשבה פנימה על מנת לתת מענה לצרכים המשתנים של הגוף
2. תנועות הנעשות בנשיות, ברכות ובהרמוניה
3. תנועות המניעות את האגן ואת עמוד השדרה
4. עיסויים עצמיים לטיפוח בריאות האיברים הפנימיים ולשיפור הקשר וההקשבה אל הגוף
5. הרגעת הרגשות ואיזון רגשי

הסדרה הייעודית לנשים פותחה בסין על ידי המאסטרית דוקטור ליו יה פיי, שהיא בת בשושלת ארוכה של מאסטרים לצ`י קונג. ד"ר ליו יה פיי מנהלת את המרכז לחקר הצ`י קונג בסין, שם צברה ניסיון של עשרות שנים בטיפול ברפואה סינית. תנועות הסידרה לנשים מבוססות על ידע עתיק אותו היא המשיכה לפתח בשנות עבודתה. את התנועות המיוחדות למדתי ישירות ממאסטרית ליו בסדנאות שהיא מעבירה באירופה.

תנועות הצ`י קונג הנשיות הן עגולות, רכות והרמוניות, ומעבר לכך, הן מאפשרות לנו לתת ביטוי לנשיות, ליופי ולאיכויות המולדות של הגוף הנשי. על ידי כך שאנו מאפשרות לגוף לנוע באופן טבעי, ספונטני, רגוע ומשוחרר אנחנו מביאות לידי ביטוי את היופי הפנימי האמיתי שבנו, ולהקרין אותו לעולם.

בשנת הלימודים הקרובה יתקיים בפעם הראשונה קורס התמחות בצ`י קונג נשים. הקורס מתאים לכל אישה המעוניינת להכיר את התנועות היחודיות ולשפר את בריאותה ואת איכות חייה. אך מעבר לכך, החזון שלי הוא שיגיעו לקורס נשים מכל תחומי הטיפול והתנועה, ילמדו את התנועות המיוחדות, ויוכלו להמשיך ולהעביר הלאה את התנועות לנשים נוספות שיוכלו להיתרם מכך ולשפר את בריאותן.

אני מזמינה אותך להירשם ליום הפתוח, להתנסות בשיעור מלא של הצ`י קונג היחודי לנשים, ולקבל את כל המידע על קורס ההתמחות.

אילה גרייצר אני עוסקת באמנויות התנועה והריפוי הסיניות כשלושים שנה. למדתי אצל המורים הטובים בעולם והייתי הראשונה שנסעה לחו"ל ללמוד את הצ`י קונג הייחודי לנשים. בנוסף אני מטפלת בשיטת אילן לב ומשלבת זאת בתירגול. החזון שלי הוא שכל אישה תלמד ותשפר את בריאותה

כל הפעילויות של אילה גרייצר - צ`י קונג נשים:

קורס ייעודי: צ`י קונג ייחודי לנשים

קורס ללימוד צ`י קונג נשי

קורס אביב-קיץ בגן הוורדים בירושלים. בפעם הראשונה בארץ ! לימוד מהעקרונות הבסיסיים ועד התנועות המתקדמות. שילוב שיעורים תיאורטייםתירגול בטבע, הנאה ואופטימיות בגוף ובנפש. מיטיב עם כל אישה.» עם אילה גרייצר-זיסו

שישי
קורס ייעודי: צ`י קונג ייחודי לנשים

קורס ללימוד צ`י קונג נשי

עם: אילה גרייצר-זיסו

מתי: שישי  | 8:30

צי קונג לנשים - שיעורי היכרות מיוחדים

פעילות מומלצת לריפוי

תנועות רכות והרמוניות, מיוחדות לבריאות האישה, על פי עקרונות הרפואה הסינית. סדרה עתיקה המתאימה ביותר לחיים המודרניים! כל אישה בכל גיל מוזמנת להתנסות. בואו עם חברות ובנות משפחה. קל וכדאי ללמוד» עם "נפלאות" - אילה גרייצר

כל השבוע
צי קונג לנשים - שיעורי היכרות מיוחדים

פעילות מומלצת לריפוי

עם: "נפלאות" - אילה גרייצר

מתי: כל השבוע  | 

צ`י קונג, שיעור בוקר בחיק הטבע

צ`י קונג - אמנות החיים

לימוד סדרות צ`י קונג רפואי-רוחני על פי עקרונות הרפואה הסינית. בנוסף מדיטציה ותרגילים מיוחדים (אי-ג`ין-ג`ינג) לשרירים וגידים, לשיפור היציבה והבריאות הכללית. שיעור ניסיון ללא תשלום» עם אילה גרייצר

חמישי
צ`י קונג, שיעור בוקר בחיק הטבע

צ`י קונג - אמנות החיים

עם: אילה גרייצר

מתי: חמישי  | 8:10

צ`י קונג לנשים – לטיפוח אמנות החיים

הרמוניה בתנועה ובנשימה

התירגול מתאים לכל אישה בכל שלב בחיים. זוהי תנועה מסוג אחר, הכוללת מודעות לנשימה, ונעשית ברכות וללא מאמץ. התירגול מחבר לגוף ולנפש ומרפה מתחים. התנועות יוצרות שקט והרמוניה, ומעוררות את השמחה.» עם אילה גרייצר

ראשון
צ`י קונג לנשים – לטיפוח אמנות החיים

הרמוניה בתנועה ובנשימה

עם: אילה גרייצר

מתי: ראשון  | 9:00

צ`י קונג מול הנוף בקיבוץ צובה

צי קונג מול הנוף

לימוד סדרות צ`י קונג רפואי-רוחני על פי עקרונות הרפואה הסינית. בנוסף מדיטציה ותרגילים מיוחדים (אי-ג`ין-ג`ינג) לשרירים וגידים, לשיפור היציבה והבריאות הכללית. שיעור ניסיון ללא תשלום» עם אילה גרייצר

שני
צ`י קונג מול הנוף בקיבוץ צובה

צי קונג מול הנוף

עם: אילה גרייצר

מתי: שני  | 8:00

צ`י קונג ייחודי לנשים

צ`י קונג נשי והרמוני

תנועות רכות והרמוניות, מיוחדות לבריאות האישה, על פי עקרונות הרפואה הסינית. סדרה עתיקה המתאימה ביותר לחיים המודרניים! כל אישה בכל גיל מוזמנת להתנסות. בואו עם חברות, אימהות ובנות» עם אילה גרייצר

שלישי
צ`י קונג ייחודי לנשים

צ`י קונג נשי והרמוני

עם: אילה גרייצר

מתי: שלישי  | 8:30

שתפו חברים