לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

הקשר בין דחף למתוק, עייפות, דאגות ושינה

הקשר בין דחף למתוק, דאגות ושינה מאת יאור גיא ברהום - טיפולים אלטרנטיבים יאור - דרך גוף
הקשר בין דחף למתוק, דאגות ושינה מאת יאור גיא ברהום - טיפולים אלטרנטיבים יאור - דרך גוף


המאמר מתאר את הסיבות והקשר בין דחף למתוק, דאגות ושינה עפ"י הרפואה הסינית ויוגה של ההכרה וונותן פתרונות מעשיים הכוללים שינוי הרגלי חיים ותזונה וטכניקות של יוגה


הקשר בין דחף למתוק, דאגות, עייפות ושינה וכיצד לסייע לכך בעזרת תזונה עפ"י הרפואה הסינית ויוגה של ההכרה?

עפ"י הרפואה הסינית , חמישה יסודות המכונים גם אלמנטים מייצגים את כל האפשרויות הקיימות בטבע, באופי האדם וביקום והם: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.

כל אלמנט מכיל שני איברים ומרידיאנים קשורים (ערוצי אנרגייה שזורמים בגוף) ויש לו את הטעם המקושר, הצבע, האיבר, רקמת גוף והעונה המקושרת.

מערכת האדמה (מרידיאנים ואיברים קשורים טחול וקיבה), היא זו שנותנת לנו את השורשים והיציבות בחיים והיא זו שאחראית על יצירת צ`י זמין לגוף, על מערכת העיכול, פוריות, החזקת איברים במקומם ושליטה על השרירים והגפיים התחתונות.
האדמה מהווה את המקור בטבע להזנה הבסיסית של האדם, באמצעותה יכול להבשיל ולגדול המזון ממנו אנו ניזונים, האדמה איפשרה לזרע לעבור טרנספורמציה וכדי לגדול הוא זקוק ליציבות והזנה.
האדמה- ממנה הכל צומח, ממנה בא הכל, המזון שאנו אוכלים, הקרקע שאנו דורכים.

הטעם של מערכת האדמה הוא מתוק, הצבע: צהוב או חום, האיבר המקושר הוא הפה והשפתיים, רקמת גוף: שרירים ועונה: שלהי הקיץ.

להלן תפקידי מערכת האדמה עפ"י הרפואה הסינית:

יציבות- מנטלית ופיסית- האדמה נותנת לנו ביטחון במקום שלנו ומתוך זה להרגיש בטוח ביכולתנו לייצר שינוי. חולשת אדמה- חוסר יציבות וקרקע, מחשבות בתנועה ממקום למקום או להפך: נוקשות, עקשנות וחוסר רצון ויכולת להתגמש וליצור שינוי בחיים.

יצירת צ`י (אנרגייה)- לטחול תפקיד משמעותי ברפואה הסינית בעיבוד המזון- יצירת צ`י (אנרגייה זמינה לגוף) מהמזון והעברתו לדם. הטחול אחראי על שינוע החומרים בגוף לטובת הזנת הרקמות.

פוריות- בין אם זה פיזי או מנטלי- מערכת האדמה קשורה לתפקוד השחלות והשדיים, לייצור הביצית, ליכולת להכנס להריון ולשמור על ההריון. כל השינויים בגיל ההתבגרות והמעבר לגיל פריון- התפתחות המחזור החודשי קשורים לאדמה. מרידיאן הקיבה משפיע על ייצור החלב ועל ההנקה.

פריון מנטלי/ מחשבתי- טחול חזק מעבד נתונים, היכולת ליצור משהו חדש ומקושר ליכולת ריכוז גבוהה. טחול חלש מעבד רעיונות ולא קורה כלום(טוחן הלוך ושוב רעיונות ושום דבר לא קורה).

שרירים- הטחול שולט בשרירים וגפיים - שרירי הגפיים וטונוס השרירים. חולשה תתבטא בחוסר יכולת להחזיק עצמנו.

הקיבה- אחראית על העיכול.
חשוב מאוד לאכול ארוחת בוקר טובה בין השעות 07:00-09:00, שיא פעילות הקיבה עפ"י הרפואה הסינית.


מה אם כן הקשר בין דחף למתוק, דאגות, עייפות ושינה?


כאשר מערכת האדמה והאיברים והמרידיאנים הקשורים (טחול וקיבה) אינם מאוזנים (בחוסר או בעודף) יופיעו סימפטומים של חולשה/עודף וחוסר איזון.

חוסר האיזון נוצר מאיך שאנו חיים את החיים שלנו: המזון שאנו אוכלים, הסביבה שאנו גרים, העבודה שאנו עובדים, מידת הלחץ שאנו נתונים לו.
[עודף וחוסר הם מהגורמים המכריעים להווצרות מחלות עפ"י הרפואה הסינית(עודף, חוסר, סטגנציה(חסימה) של צ`י ודם, חום וקור בגוף].

להלן סימפטומים של חולשה וחוסר איזון במערכת האדמה:

אנרגייה ירודה ועייפות- בתור מי שאחראי על הפיכת צ`י המזון לאנרגייה זמינה בגוף, טחול חלש יגרום לנו לחולשה ועייפות במהלך היום.

מחשבות טורדניות ובלתי פוסקות- מחשבות ודאגות טורדניות שמופיעים במשך היום ומחמירים לפני השינה ומונעים מאיתנו להרדם בקלות.

בעיות שינה- קושי להרדם עקב דאגות ומחשבות אובססיביות.

דחף למתוק, תיאבון בלתי נשלט וכבדות ועייפות אחרי האוכל((הטחול מלא בלחות עקב ריבוי אכילת דבר חלב, סוכרים, פסטות, אורז וכדומה).

בעיות עיכול למיניהם:
גאזים, נפיחויות, שלשולים, טחורים, צניחת איברים, דימומים מסיבים מהרחם, שטפי דם, סימנים כחולים.

כיצד אם כן נתמוך במערכת האדמה ובטחול בפרט?

תזונה תומכת מערכת האדמה:

אוכל חמים וניטראלי בדגש על דגנים מבושלים: שיבולת שועל, דוחן, כוסמת, קינואה, גריסי פנינה(יש להתאים את סוג הדגן על פי האנרגייה שלו- מחמם יותר או פחות ועל פי אבחון של מערכת העיכול- יש דגנים שכדאי לצרוך שיעצרו שלשולים ויש דגנים שיש לצרוך שייקלו על עצירות).

להמעיט באוכל קר ומקרר- מוצרי חלב (יוצרים לחות בגוף וגרועים לטחול!), מים קרים.

תבלינים מחממים ומחזקי צ`י: בצל, שום, כרישה ג`ינג`ר.

הפחתת סוכרים, בצקים, קמח לבן, מוצרים מעובדים, חומרים מייצבים ומשפרי טעם, צבעי מאכל, מטוגנים. ניתן להשתמש בממתיקים טבעיים כמו מולסה, סטיבייה, אגבה, סילאן חרובים.

לא לאכול אך ורק raw food שאמנם מאוד בריא בד"כ אבל מקרר את הגוף ומתיש את הטחול (לא מומלץ לדוגמא לבעלי טחול חלש לאכול על בסיס קבוע אך ורק פירות בארוחת בוקר שמקררים את הגוף, רצוי משהו מחמם כמו דייסה משיבולת שועל לדוגמא או אם אוכלים פירות לאזן זאת עם אלמנטים מחממים כמו אגוזי מלך ותבלינים מחממים כמו ג`ינג`ר וקינמון.

ירקות בצבע כתום- הטעם של אלמנט האדמה כאמור הוא מתוק והצבע הוא כתום:
בטטה, גזר, דלורית, דלעת תומכים במערכת האדמה(הטעם של האדמה הוא אמנם מתוק אבל לא הכוונה לסוכר מעובד, עוגות וכדומה שיחלישו את הטחול וייצרו לחות בגוף).

ולכן, כשיהיה לנו דחף למתוק, במקום לאכול עוגה נעדיף לבחור לאכול לדוגמא מרק מירקות כתומים ואז במקום להחליש את הטחול, נחזק אותו לאט ובהדרגה הדחף למתוק יירד.
אם נמשיך לאכול עוגות, נחליש את הטחול ונכנס למעגל של טחול יותר חלש זקוק למשהו מתוק ואז נגביר את צריכת המתוקים ונחליש עוד יותר את הטחול- זהו מעגל שמזין את עצמו ואז כאמור יכולת הריכוז שלנו תפחת, לא נוכל לעבד רעיונות, נהייה כבדים ועייפים אחרי האוכל וגם במהלך היום, הדאגות והמחשבות האובססיביות יחמירו וזה יגרום לנו גם לבעיות שינה.

כיצד אם כן לצאת מהמעגל ההרסני הזה?
1. לתמוך בטחול ע"י תזונה נכונה כפי שפורט לעיל.
2. לעשות "אסנות יוגה" ותרגילי מרידיאנים שעובדים על ערוץ הטחול והקיבה ומחזקים את מערכת האדמה.
3. להפוך את "ההכרה"/מיינד שלנו מ"אדונית אכזרית" ל"משרתת נאמנה"( פתגם שבו משתמשת מורתי גלית לוין מייסדת "עמותת קדן").

מה הכוונה?

[על "ההכרה האנושית", "יוגה של ההכרה", "המהפכה השקטה "ועוד תוכלו למצוא בהרצאות, קורסים , ימי עיון, סדנאות ופודקסטים של גלית לוין מייסדת "עמותת קדן" שעליהם אני ממליץ מכל הלב, כמי שעשה התקדמות משמעותית בחיים באופן אישי בכל הקשור לעשיית פעולות שמיטיבות עם עצמי ועם היקום בכל רגע נתון וכמורה ליוגה בפרט שמשלב את הפילוסופיה של היוגה כדרך חיים בזכות הלימוד אצל גלית לוין].

אם נתמצת נושא זה בקצרה נבין שההכרה היא המכשיר המדהים ביותר שיש לכל אחד מאיתנו שעוזר לנו לקלוט דברים בעזרת החושים שלנו, לחשוב עליהם ולייצר פעולות, מה שעוזר לנו בעצם לשרוד בעולם ובלעדי ההכרה לא נוכל לקלוט, להבין ולהוציא פעולה בעולם (לעומת אדם מחוסר הכרה).
ולכן ההכרה האנושית היא משרתת נאמנה, כי אם נדע "לתפעל" אותה נכון נכוון את החיים שלנו בדיוק לאן שנרצה, נגשים את התכלית שלנו ונגיע ל"אננדה"- שפע ונועם בלתי תלוי ואין סופי.

מדוע אם כן "אדונית אכזרית"??
אם נשים לב בחיים שלנו, נמצא שאנו פועלים ומגיבים להתרחשויות בחיים בצורה אוטומטית.
"בא לי" מתוק- אני אוכל עוגה.
לא בא לי ללכת לשיעור/לעבודה/לתרגל- אני נשאר בבית/במיטה
מישהו/משהו הכעיס אותי- אני צועק עליו/ נעלב/"דופק על המחשב כשהוא לא עובד".

ברגע שנחקור את ההכרה האנושית נגלה כאמור שהיא מכשיר מדהים שמשרת אותנו אבל רק אם נדע להפעיל אותו, אחרת היא תהיה "אדונית אכזרית" שגורמת לנו להמשיך לאכול עוגות/פיצות, לתת לעצלנות להשתלט עלינו באופן קבוע, להכנע לתשוקות שלנו ובמצבים קיצוניים אפשר להגיע למצב "דיכאון" שבשביל "לשכוח אותו" אנו עלולים בין היתר לצרוך אלכוהול וסמים- מעגל הרסני שרק יהפוך אותנו ליותר ויותר חסרי אונים ול "עבדים" של ההכרה במקום להיות "המאסטרים" ששולטים בחיינו ובוחרים באופן חופשי דברים שמזינים את הגוף ואת הנפש.

יוגה נותנת פתרון כיצד לשלוט בהכרה ולהפוך אותה ל"משרתת נאמנה" (בעזרת טכניקות מגוונות של מדיטציה, הכוונת תשומת הלב, מיקוד באובייקט אחד ועוד- נושא שראוי למאמר בפני עצמו ואני ממליץ כאמור ללמוד לעומק עם גלית לוין).

אם נחזור לנושא המאמר: הקשר בין דחף למתוק, דאגות, עייפות ושינה ומה ניתן לעשות? ונקשר בין הרפואה הסינית וכללי התזונה שלה ל"הכרה האנושית המשרתת הנאמנה שלנו", אז נבין שזהו מעגל שנוכל לצאת ממנו אם נשלב כאמור כמה הדברים יחד:
1. נלמד לשלוט בהכרה שלנו (ע"י אימון יום יומי ותרגול) ואז כ"שיבוא לנו" מתוק נוכל לבחור בצורה מודעת/נפעיל את ההכרה שלנו לאכול במקום עוגה פשטידת בטטה ללא סוכר ומוצרי חלב לדוגמא.. אני יודע שזה לא נשמע מפתה אבל ראשית, יש המון דברים מאוד טעימים ובריאים שניתן לצרוך אותם ו"להנות" לא פחות, ושנית אם ננסה נראה שנצליח לשנות דפוסי פעולה אוטומטיים, ואז כאמור- נחזק את הטחול ואז כל הסימפטומים שדיברנו עליהם ישתנו.

2. נחזק את הטחול ומערכת האדמה עם תזונה מתאימה ותרגול האטה יוגה מדוייק ונפחית מה שמחליש/מתיש את הטחול- יפחית לנו בהדרגה את הדחף למתוק- נהייה פחות עייפים- יותר מרוכזים- נעבד רעיונות ונוציא לפועל פרוייקטים- ונישן יותר טוב (המחשבות הטורדניות יילכו וייפחתו).

3. נבחר לעשות פעולות שמיטיבות איתנו בכל רגע נתון:
בחיים אנו תמיד נמשכים למה שעושה לנו "כיף" (שוקולד, פיצה, מחמאה...)וגורם לנו להתרחבות במערכת (שמחה, הנאה, רצון לעוד) ונמנעים ממה שלא עושה לנו כיף וגורם לנו לכיווץ(עצב, פחד, דאגות, חרדות, כעס, תסכול, ביקורת..) שהם בסה"כ תגובות טבעיות של ההכרה שמשמשות בין היתר כמנגנון הגנה אוטומטי שנועד להגן עלינו ואין מה לנסות "לטפל" בהן או לשנותן, אלא לפעול יחד איתן בצורה שמיטיבה איתנו.
אם נשים לב ונחקור לעומק, נמצא כי הכיף הזה הוא זמני ולא מביא לנו אושר, אלא להפך:
סבל, מכיוון שהוא זמני וחולף ואי אפשר להחזיק אותו (נאכל קוביית שוקולד/פיצה ואז עוד אחת ובסוף, יימאס וכן יכול להיות שאחרי חבילה של שוקולד/מגש פיצה נרגיש לא טוב ונגרום לעצמנו
סבל [יוגה נותנת פיתרון ממשי כיצד להשתחרר מסבל ואף זה נושא למאמר בפני עצמו].

ולכן נעשה פעולות שמיטיבות איתנו ולא רק מה "שבא לנו" כולל תזונה טובה, תרגול יוגה/צ`י קונג באופן קבוע, הליכות בטבע ועוד.

לסיכום,
אם נלמד לשלוט על ההכרה נוכל להחליט באופן מודע לאכול מזון שמחזק את הטחול ותומך במערכת האדמה ואז כל הסימפטומים של חולשת טחול ומערכת האדמה ייחלשו והדחף למתוק ייפחת, מערכת העיכול תעבוד טוב, נהייה יותר אנרגטיים ופחות עייפים ונרדם בקלות כי לא יהיו לנו מחשבות טורדניות.
או להפך, נאכל מזון שמיטיב איתנו ונפחית מזון שמזיק (כמו סוכרים ומוצרי חלב לדוגמא) וזה יעזור לנו לחזק את השליטה על ההכרה כולל תרגול וטכניקות מוכוונות וזה יעזור לנו לעשות פעולות מיטיבות בכל רגע נתון ולכוון את החיים שלנו לאן שאנו רוצים.

ולסיום, ברצוני להשתמש במשפט של מורתי גלית לוין שאני מזדהה איתו:
"החיים שלנו הם תוצאה של המעשים שלנו"-
ככל שנעשה יותר פעולות מודעות ומיטיבות עם הגוף שלנו שמייצרות בריאות ובמקרה שלנו תזונה מתאימה שתומכת במערכת האדמה, כך נפחית את התלות שלנו במתוק, נהייה יותר אנרגטיים, מרוכזים, נוכל לעבד חומר לכדי פרוייקטים משמעותיים בחיינו, הדאגות שלנו ייפחתו ונישן טוב יותר בלילה.

כותב המאמר: יאור גיא ברהום

מטפל ביוגה תרפיה ושיאצו בקליניקה ברמת גן (ובזום) לשיקום אנשים עם בעיות גב וצוואר, מערכת הנשימה והעיכול, חרדות ודיכאון ומסייע לאנשים לעבור תהליכים לריפוי עצמי בעזרת שיטה ייחודית שפיתח שמשלבת טיפול שיאצו משולב עם יוגה טיפולית ותרגילים בהתאמה אישית לאדם כולל הקלטות לתרגול בבית( התרגול העצמי בבית מהווה גורם מכריע בהקלה ופתרון הבעייה).

יאור מלמד יוגה וצ`י קונג בסטודיו האינטימי שלו ברמת גן, בפרק הלאומי ופארק גבעתיים ומשלב "אסנות", פילוסופיה, מיינדפולנס, מנטרות, מדיטציה ואורח חיים נכון כולל כללים לתזונה נכונה עפ"י הרפואה הסינית והאירוודה.

יאור למד שיאצו בישראל במכללת רידמן ויוגה בהודו, שוויץ וישראל כולל קורסים והשתלמויות אצל גלית לוין מייסדת "עמותת קדן".

יאור מעביר ריטריטים בישראל ואירופה שמשלבים לימוד יוגה, שיאצו, צ`י קונג, תזונה, מיינדפולנס ואורח חיים על מנת לסייע לעצמנו לאזן בין הגוף והנפש ולסגל אורח חיים בריא שתומך בקיום.
דף פייסבוק: יאור טיפולים אלטרנטיבים


יאור גיא ברהום מטפל בשיטה ייחודית יוגה תרפיה ושיאצו בהתאמה אישית לשיקום גב ואיזון הגוף והנפש כולל הקלטות לתרגול בבית . מורה ליוגה וצ`י קונג בסטודיו בר"ג ובזום. מעביר סדנאות וריטריט יוגה, שיאצו, צ`י קונג, מיינדפולנס ותזונה עפ"י הרפואה הסינית והאירוודה

כל הרשימות של טיפולים אלטרנטיבים יאור:

על פחדים וחרדות- כיצד ניתן להפצע באופן קשה מגו`ק?

על פחדים וחרדות- כיצד ני

הכתבה מתארת את הדרכים לטיפול בחרדות בעזרת פסיכויוגה, יוגה וטכניקת מיקוד באובייקט אחד ומתארת חוויה אישית כיצד ג`וק קטן יכול לגרום לפציעה חמורה כתוצאה מפחד/חרדה.» מאת יאור גיא ברהום

תפקידי המרידיאנים- The meridian Functions

תפקידי המרידיאנים- The m

תפקידי המרידיאנים בחתך מערכות והשפעתם על הגוף והנפש. עפ"י הרפואה הסינית ישנם 12 מרידיאנים עיקריים המחולקים לחמש מערכות (אלמנטים): מתכת, אדמה, אש משולש) ועץ.» מאת יאור גיא ברהום- yaor guy barhum

תפקידי המרידיאנים- The meridian Functions

תפקידי המרידיאנים- The meridian Functions

» מאת יאור גיא ברהום- yaor guy barhum

מרידיאן יוגה ותזונה סינית

מרידיאן יוגה ותזונה סיני

תרגול יום יומי נכון ומדוייק עם הגוף בשילוב תזונה נכונה ישפרו את חיינו בצורה משמעותית. מרידיאן יוגה זוהי שיטת תרגול שנותנת לנו המון אנרגייה, שקט נפשי וריפוי עצמי» מאת יאור גיא ברהום

מרידיאן יוגה ותזונה סינית

מרידיאן יוגה ותזונה סינית

» מאת יאור גיא ברהום

כל הפעילויות של טיפולים אלטרנטיבים יאור:

הדרך לבריאות בעזרת צי קונג, יוגה ומודעות

הדרך לבריאות

שיעור וסדנה הכולל יוגה תרפיה, צ`י קונג, "אסנות" / תנוחות יוגה לחיזוק השרירים והעצמות, פרניאמה (נשימות), מנטרות (במלל ובשירה), טכניקות לעבודה עם כאב, פילוסופיה וופסיכויוגה.» עם יאור גיא ברהום

הדרך לבריאות בעזרת צי קונג, יוגה ומודעות

הדרך לבריאות

עם: יאור גיא ברהום

יוגה וצ`י קונג טיפולי שיקומי

יוגה וצ`י קונג טיפולי שי

יוגה וצ`י קונג טיפולי שיקומי: שיקום גב ושקט נפשי. טיפול אחד על אחד כולל און ליין!» עם יאור גיא ברהום

כל השבוע
יוגה וצ`י קונג טיפולי שיקומי

יוגה וצ`י קונג טיפולי שי

עם: יאור גיא ברהום

מתי: כל השבוע

טיפול זן שיאצו

טיפול שיאצו

הטיפול נותן אנרגייה ומאידך מאוד מרגיע ומשחרר ומסייע לגב ועמוד שדרה, למערכת הנשימה והעיכול, לשינה טובה ולשקט נפשי. בטיפול משולבים לחיצות על נקודות אנרטיות (מרידיאנים), מתיחות ועבודה אנרגטית.» עם יאור גיא ברהום

טיפול זן שיאצו

טיפול שיאצו

עם: יאור גיא ברהום

מיני ריטריט שיאצו, יוגה, צ`י קונג ותזונה

סופ"ש שיאצו, יוגה ותזונה

בסופ"ש זה נלמד מיומנויות משמעותיות שיתרמו לשיפור איכות החיים(שיאצו, צ`י קונג, יוגה ותזונה נכונה עפ"י הרפואה הסינית והאירוודה), יחברו בין גוף ונפש ויתרמו למצב הפיזי והנפשי. ניתן גם און ליין!» עם יאור גיא ברהום

מיני ריטריט שיאצו, יוגה, צ`י קונג ותזונה

סופ"ש שיאצו, יוגה ותזונה

עם: יאור גיא ברהום

סדנת מרידיאן יוגה וצ`י קונג

מרידיאן יוגה וצ`י קונג

סדנה און ליין האטה יוגה` בגדש על יסודות נכונים ו alignments תרגילי מרידיאן יוגה וצ`י קונג 5 האלמנטים בדגש על תזונה סינית עפ"י הרפואה הסינית והאירוודה כולל עצות לכללי תזונה ותוספים» עם יאור גיא ברהום

סדנת  מרידיאן יוגה וצ`י קונג

מרידיאן יוגה וצ`י קונג

עם: יאור גיא ברהום

סדנת זן שיאצו למתחילים 4 מפגשים

זן שיאצו למתחילים

שיאצו הינה שיטת טיפול שבה המטפל לוחץ על חלקים ונקודות מסוימות בגוף המטופל. בסדנה זו נלמד להכיר את השיאצו דרך קבלה(אנו המטופלים) ודרך נתינה(אנו המטפלים) ונעבוד בזוגות על מזרנים על הרצפה.» עם יאור גיא ברהום

סדנת זן שיאצו למתחילים 4 מפגשים

זן שיאצו למתחילים

עם: יאור גיא ברהום

שיעור יוגה וצ`י קונג Yoga & Qi Gong

יוגה ו qi gong עם יאור

שיעור Yoga ו qi gong בשיעור ייחודי זה יאור מלמד את יסודות היוגה ומשלב אסנות(תנוחות) של האטה יוגה ויוגה טיפולית בדגש על alingements וכן תרגילי מרידיאנים וצ`י קונג קלים ופשוטים לביצוע» עם יאור גיא ברהום

שלישי-שבת
שיעור יוגה וצ`י קונג  Yoga & Qi Gong

יוגה ו qi gong עם יאור

עם: יאור גיא ברהום

מתי: שלישי-שבת

לייף סטייל קואוצ`ינג ומודעות דרך הגוף

להיות ולעשות

בסדנה זו נלמד להתחבר לגוף דרך סדרת משחקים ופעילויות חוויתיות שמטרתם שיפור הריכוז, הגברת מודעות לעצמנו ולסביבה ושיפור הקשרים החברתיים שלנו. כן נבצע תרגילים שונים שיניעו את האנרגייה בגוף.» עם יאור גיא ברהום

לייף סטייל קואוצ`ינג ומודעות דרך הגוף

להיות ולעשות

עם: יאור גיא ברהום

שיתוף חברים

עם : יאור גיא ברהום