לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

מתי נולדת משמעות חדשה?

מריה חרמוני פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית - מריה חרמוני פסיכותרפיה - דרך גוף
מריה חרמוני פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית - מריה חרמוני פסיכותרפיה - דרך גוף


מתי עולות שאלות מהות החיים? ומהם רגעי המשבר, רגעים מהם מתהווה משמעות חדשה?

אל תחששו ממשברים, חברים יקרים ...

הרי מתי בדיוק עולות שאלות מהות החיים? בשביל מה כל זה? מה קורה פה, לעזאזל? מה הטעם בכל מה שאני עושה? מהם הרגעים האלה בהם נסדק משהו ברצף השיגרתי ומתרחשת השהייה? או אולי האטה? השהייה שמורגשת בתקתוק השעון , ברצף המחשבה, ואולי בדופק של היקום כולו? ומהו הסדק הזה, ממנו תתהווה, לרוב בכאב, משמעות חדשה?

לפניכם סיפור קצר שמתאר רגע מיוחד בחיי ילדה, בחיים שלי, רגע תגובה למשבר כואב, ממנו נוצרה משמעות מזוקקת ועוצמתית. זהו תיאור קצר, אותו הפכתי ליצירת אמנות, לסיפור יפה, לסיפור חיי.

לידת המשמעות.

האביב תמיד מתחיל עמוק בגופי כשהעולם סביבי עדיין מושלג, לבן ובתולי. התרגשות מוקצפת ממלאה את בטני לקראתו וזרמים מהירים של גירוי מסחרר נותנים לי תחושה של צמיחה? אני מאושרת. הטבע עומד להתעורר, להיפתח לפניי, להשקות אותי במיצים סמיכים של אדום, צהוב וכחול ולמהול אותם בתוכי לאין-ספור גוונים, להספיג בעורי את הריחות העזים של ההתחלה, של הציפייה, להמס על לשוני את המתיקות של הרוח החמימה, לאפשר לכל שבריר של צליל ולכל רחש להיקלט באוזניי, לתת לעולם להשתקף בעיניי התמימות.

ולגדול. ולגדול.

אני יודעת שלא אעצור לעולם, שהגיל לעולם לא ימנע ממני את העונג הזה, הגיל לעולם לא יקבע אותי. תמיד יהיו חיי מורכבים ממשפטים עם פסיקים, בלי נקודות.

אני מנסה לעמוד ולהביט מבעד לחלון, מנסה לתפוס בעיניי את זנבות האור הארוכים של המכוניות. מגובה של שמונה קומות הן נראות לי כשיירה של חיפושיות זוהרות. לכל אחת מהן סיפור חיים משלה, כל אחת מהן עולם שלם, ויחד הן נהר צבעוני קסום הזורם על שדרת לנין הרחבה האין-סופית כנהר החיים.

נשימותיי אוטמות את הזכוכית הקרה בכתם רך. אני מצמידה אצבע דקה לזכוכית ורושמת את האות מ"ם – האות הראשונה של שמי מריה, של שם אחי מיכאיל, של מוסקבה, העיר שבה נולדתי וגדלתי, ושל המילה המכילה בתוכה את כל עולמי, מאמה.

מריה חרמוני מריה חרמוני, פסיכותרפיסטית בגישה אקזיסטנציאליסטית, משלבת בשיחות אישיות תנועה וביטוי קולי, על פי הצורך. רואה את המטופל בגובה העיניים וזוכרת תמיד שמפגש טיפולי - הוא מפגש בין שני אנשים.

כל המאמרים של מריה חרמוני פסיכותרפיה:

מוזיקה ופסיכותרפיה קיומית

מוזיקה ופסיכותרפיה קיומי

מוזיקה היא זאת שהביאה אותי לפסיכותרפיה האקזיסטנציאליסטית. למה דווקא מוזיקה? - מאמר היכרות עם הגישה הקיומית לפסיכותרפיה מנקודת המבט של נגנית ויולה מקצועית.» מאת מריה חרמוני

מוזיקה ופסיכותרפיה קיומית

מוזיקה ופסיכותרפיה קיומית

» מאת מריה חרמוני

כל הפעילויות של מריה חרמוני פסיכותרפיה:

פסיכותרפיה קיומית בשילוב קול ותנועה

פסיכותרפיה עם קול ותנועה

פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית (קיומית) - שיחת נפש בת שעה ורבע, המאפשרת לשלב במפגש עבודה עם קול ותנועה, באה להבין את עולמו של המטופל על מנת לחפש יחד אפשרויות לנוע קדימה מהמקומות התקועים.» עם מריה חרמוני

פסיכותרפיה קיומית בשילוב קול ותנועה

פסיכותרפיה עם קול ותנועה

עם: מריה חרמוני

שיתוף חברים

עם : מריה חרמוני