לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

ריו אביירטו -תנועה לגוף ולנפשמה זה ריו אביירטו?
המשמעות של השם הוא נהר פתוח - נחל זורם: אנו, כשאנחנו מבטאים , פותחים מאווררים, מתמלאים ומשחררים אנו נעים בעולמנו כנהר פתוח.
שיטה קסומה שמטרתה חיבור בין כל החלקים שלנו לכדי שלם באמצעות ריקוד, ותנועה מודעת.

ריו אביירטו חוויה סוחפת של גילוי עצמי בתנועה , מוסיקה, קול , מגע ומדיטציה.

אנחנו נפגשים בקבוצה תוך שימוש בכלים פשוטים ביותר המשותפים לכולנו, אלה העוזרים לדלג מעל ההבדלים וליצור תקשורת על בסיס לא שיפוטי ולא מתוך עמדות כוח או חולשה, אלא על הבסיס הרחב של היותנו כולנו בני אדם.
ב"ריו אבירטו" עולם ומלואו: ריקוד מונחה וחופשי, תנועה מתקנת לגמישות, הומור ושעשוע, תרגילי נשימה ויוגה, עבודה עם קול ומגע, טכניקות הרפיה ומדיטציה שונות. התנועה זורמת באמצעות מוסיקה מגוונת: מוסיקה עכשווית, ישראלית, אתנית, לטינית, מוסיקת עולם, קלאסית ועוד מכל טוב...

באמצעות שפת הגוף אנו מביעים מצבים פנימיים, משתחררים ממתחים ומעצורים, נותנים חופש לכוחות היצירה שלנו וגם מחזקים דרגות שונות של מודעות. מקור השיטה בארגנטינה (1966), כיום קיימים מרכזים של ריו אביירטו ברחבי העולם וגם בישראל.

בשבילי "ריו אביירטו – נחל זורם" זו דרך חיים, האפשרות להתחדש ולפגוש את עצמי פעם / פעמיים בשבוע ( בתדירות נמוכה ממקלחת טובה – אבל דומה מאד )
לשחרר קיטור, לשחרר מעצורים ומתח, להתחבר לקצב ולעוצמה שלי ובו זמנית להיות בהקשבה, בשקט, להיות נתמכת ולמצוא הרפייה אמיתית. היום כמנחה אני רואה שכל אדם המגיע ל"ריו" מקבל / לוקח את הדבר הנכון לו, הדבר אותו הוא צריך. כל אדם הולך ( רוקד ) את הדרך האישית והמיוחדת לו בתוך המפגשים.

אני הגעתי ל"ריו אביירטו" כשאני בבילבול, בנתק מהגוף ומהצרכים הגופניים והרגשיים שלי, ובפחד מכל החלקים היצירתיים והחיוניים שבי שבקשו לצאת ולהתאוורר קצת, לבטא את עצמם. כבר במהלך המפגש הראשון שבו השתתפתי הרגשתי שזה כל-כך נכון לי, שזה עונה לי בדיוק רב על צורך כל-כך מהותי ומרכזי בחיי. גלים ושיטפונות של תנועה גלשו ממני הלאה בתוך המפגשים, שנים של "איפוק" עושות את שלהן וריקודים שלמים שהיו נעולים בגופי דילגו להם החוצה מתוכי. אני יודעת שזו השפה שלי, היום אני רואה המוני אנשים שהשפה שלהם אינה שפת מילים, אלא תנועה, מוסיקה, תנופה... ריקוד. במפגש ב"ריו" יש לי אפשרות להפגש עם עצמי ועם האחר באופן קרוב יותר, כנה יותר, הכלים שבהם נוצרת "השיחה" הם כלים כל-כך ראשוניים : תנועה, קול, מגע. באופן כזה; בלתי אמצעי נופלות חומות, מסכות, מחסומים ביני לבין עצמי וביני לבין הסביבה.

חוסר השיפוטיות, הקבלה והחום שקיים ב"ריו אביירטו" הם שאפשרו לי להפתח ולהרשות לעצמי לרקוד בחופש אמיתי את הכאב, השמחה, היצר, הבדידות והיחד שבעולמי. בתוך כל תהפוכות החיים והנפש שעברתי עם עצמי וגם ברגעי האושר (ולמרות החבר, החברות והמשפחה) כמעט תמיד הרגשתי געגוע לביחד אחר, רחב יותר. אני זוכרת שהגעתי למפגש בפעם הראשונה וזזתי במעגל עם עוד 12 איש, הרגשתי באופן כל-כך חזק את החיבור והיחד. זה כלל לא שינה לי שלא ידעתי את שמם, ובאמת על פניו זה נראה די נאיבי: לרקוד ביחד במעגל... אבל זה נגע בי באופן עמוק ומפתיע, הרגשתי בברור את העובדה שאנחנו כולנו בני אדם, שווים, שונים, מיוחדים ושותפים.

ביטוי אישי הוא כלי חזק, פשוט ועוצמתי לריפוי, הביטוי דרך הריקוד, התנועה, הנשימה והקול מאפשר לאנרגיה אשר כלואה ברקמות בגוף או בשדה האנרגטי, לשחרר עצמה ולתעל עצמה ממצב של דחיסות וחסימה למצב של שיחרור, זרימה, חיוניות ושמחת חיים טהורה.לכן אני אומרת ביטוי הוא ריפוי, וריו אביירטו בתרגול שבועי קבוע הוא רפואה מקדימה ומונעת!


אני צמחתי וגדלתי בתוך הקרקע הפורייה הזו של תמיכה ותנועה, כל מפגש הוא אחר, התרחשות אחרת בקבוצה, מוסיקה אחרת, תרגילים אחרים, אני אחרת.
לאט לאט התפתחה בי הכרת התודה שלי אל הגוף שלי – תודה שהוא מביא לי שמחה ולוקח אותי אל תוככי נשמתי, לאט לאט הפסקתי להתייחס אליו כמכונה פונקציונלית המפריעה לי ב"דרך אל האושר" והתחלתי לחוות הרמוניה.
זה תהליך אין סופי, מרתק ומשתנה המגלה עצמו כל יום מחדש, זה "הנחל הזורם" שלי ואני מאושרת ומודה על כך שיש לי היום את הזכות להיות מלווה לאחרים בריקוד שלהם.


מאת הדס פישר אורן

הדס פישר אורן הדס פישר - אורן: מנחה מוסמכת מטעם ריו אביירטו ישראל וארגנטינה. מנחה קבוצות קבועות וסדנאות חד פעמיות של ריו אביירטו, בנוסף קבוצות בשילוב אמנויות וטכניקות נשימה. מלווה יחידים ומנחה סדנאות תהליכיות לפרטיים וארגונים.מורה בהכשרת מנחי ריו אביירטו

כל הרשימות של הדס פישר-אורן:

על מקצבים ואנשים

על מקצבים ואנשים

"זה הדבר הכי יפה בעולם כולו, חדר מלא באנשים שרוקדים באמת, זה הדבר הכי יפה שראיתי."» מאת הדס פישר-אורן

על מקצבים ואנשים

על מקצבים ואנשים

» מאת הדס פישר-אורן

ריו אביירטו כרפואה מונעת

ריו אביירטו כרפואה מונעת

הכול בתנועה, החלל, כדור הארץ, מחזור הדם, המטבוליזם של התא והחלקיקים הכי קטנים: האטומים. החיים הם תנועה מתמדת. כל מה שאנו עוצרים, בולמים וכובשים - מתוך הרגל ולא מתוך בחירה ? מפסיק להיות חלק מהתנועה הזו ויוצר תקיעות. תקיעות זו מתגלגלת ומתגלמת בגוף:» מאת הדס פישר-אורן

ריו אביירטו כרפואה מונעת

ריו אביירטו כרפואה מונעת

» מאת הדס פישר-אורן

ריו אביירטו לבני 50+

ריו אביירטו לבני 50+

הגיל שבו קיימת פניות נפשית ורוחנית לטיפול בעצמנו לאחר מילוי תפקידנו המסורתיים, הגיל שבו משאבי הזמן והכסף עומדים בעיקר לרשותנו, הוא גיל נפלא למימוש צרכים וחלומות. "ריו- אביירטו" עונה על צרכים אלו בהרחבה.» מאת רונית אידלמן

ריו אביירטו לבני 50+

ריו אביירטו לבני 50+

» מאת רונית אידלמן

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

להישאר בתוך הריקוד, בתוך

ריו אביירטו - תנועה ומדיטציה. להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.לתנועה יש יכולת אדירה לחבר אותנו לרגע הזה, לאמת שלנו. יש ימים שבהם הכול זורם, זז, אנחנו בשלום עם הריקוד שלנו. אבל יש גם ימים אחרים שבהם התנועה מפגישה אותנו עם חלקים אחרים» מאת הדס פישר אורן

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

» מאת הדס פישר אורן

שתפו חברים