לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

עיסוי רקמות עמוק- מהו ולמי הוא נועד

מאת: רן ארבל


מהו עיסוי רקמות עמוק...למי מיועד הטיפול? מדוע עלי לקבל עיסוי רקמות עמוק? איך נעשה הטיפול? האם הטיפול כואב? לגעת בנפש...
מהו עיסוי רקמות עמוק:
עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך של שחרור מתח מרקמות הנמצאות בשכבות עמוקות כמו גם באלו היותר שטחיות. כשאומרים רקמות מתיחסים לשרירים גידים מפרקים ועוד. העבודה נעשית לאורך וגם לרוחב סיבי הרקמה (עבודת רוחב מסייעת בשחרור מלא יותר). העיסוי מסייע גם בשחרור דפוסים כרונים של מתח בגוף. מתח מתבטא בספזם שהוא כווץ של רקמות המונע גמישות וזרימה חופשית של חומרים ברקמה. כתוצאה מכך מגיע פחות דם וחמצן לרקמה ותפקודה התקין מוגבל, יחד עם זאת רעלים מתקשים למצוא את דרכם החוצה ויוצרים נזק לרקמה.
מהות הטיפול היא יצירת שינוי במערכת הפיזית והאנרגטית של המטופל.למי מיועד הטיפול?
הטיפול מועיל לכל אחד. הגוף תמיד זקוק לטיפול ובמיוחד לעיסוי רקמות עמוק שכן הוא יותר יסודי וכולל.

הטיפול מועיל ב:
כאבי גב, גב תחתון, צוואר, כתפיים
שחרור שרירים תפוסים או שרירים התפוסים באופן כרוני
פריצת דיסק או בלט
החלמה מפציעות שונות ופציעות ספורט
מגבלות תנועה
דפורמציה בשלד
בעיות יציבה
אוסטאוטריטיס (שגרון ניווני)
פיברומיילגיה (Fibromyalgia)
נוקשות יתר בגוף
מגרנות וכאבי ראש שונים
בעיות עיכול
בעיות מתח חרדה ודכאון
אצל נשים ? אי סדירות במחזור, כאבי מחזור
רקדנים, ספורטאים ואנשים העובדים עם הגוף באופן יומיומי.


עיסוי רקמות עמוק יעיל גם כטיפול יחיד אך מומלץ כחלק מסדרת טיפולים, וזאת מכיוון שלטיפול אפקט מצטבר המחייב הכוונה והדרכה מצד המטפל מעבר לטיפול עצמו..מדוע עלי לקבל עיסוי רקמות עמוק?
זה מרגיש טוב! זה תהליך נכון לגוף, אנחנו נולדים עם גוף תינוק רך גמיש רענן ובריא, עומס החיים ממלאים אותנו במתח רעלים וחולשה ? עיסוי רקמות עמוק פועל להביאנו לקו בריא ומאוזן. זה תורם לאורח חיים בריא וגוף חזק ויציב. יצוב ואיזון השלד, חוסר איזון יביא בהמשך לכאבים במקומות שונים כגון כאבי גב ופריצות דיסק. פשוט מרגישים טוב יותר, קלילים יותר, אנרגטים, חזקים וצעירים יותר. את התוצאות אפשר להרגיש מהטיפול הראשון, אך כדי ליצור התקדמות אמיתית, יש צורך בסדרת טיפולים או טיפול תקופתי קבוע ואולי אף בשינויים נוספים בשגרת יומו של המטופל למשל: פעילות גופנית, תזונה ושינויים בהרגלי חיים בהתאם לבעיה.

מתח רב משתחרר, פחדים, כעסים, חרדות וככלל הטיפול מביא לאיזון הגוף והנפש כאחד. הטיפול מחזק את הקשר של המטופל עם גופו, ביטחון עצמי, רוגע, קלילות ושלמות.

איך נעשה הטיפול?
הטיפול מתחיל בשיחה קצרה לגבי הסיבה שלשמה הגיע המטופל, היסטוריה רפואית ומצבו הפיזי והרגשי של המטופל ביום הטיפול. הטיפול נעשה על מיטת טיפולים עם מעט שמן ובד"כ מתמקד באזורים מסוימים ע"פ הצורך.

המטפל משממש באצבעותיו וידיו על מנת להגיע לרוב השרירים כל שריר גיד ומפרק מקבל התיחסות מתחילתו ועד סופו ע"פ הצורך. המטופל משתתף פעיל בטיפול בנשימות,באקטיבציה שרירית ובטכניקת (PNF ( proprioceptive neuromuscular facilitation.

לעיתים אפשר לחוש כאבים קלים לאחר הטיפול (במהלך הטיפול אין כאבים), אם הטיפול נעשה בצורה נכונה יחלפו הכאבים לאחר 12-24 שעות והאיזור יהפוך משוחרר ופתוח.

האם הטיפול כואב?
לא. הטיפול אינו אמור לכאוב. לעיתים ישנם אזורים בהם אפשר לחוש יותר לחץ אך מטפל טוב יזהה את תגובות הגוף של המטופל וידע להתאים את מידת הלחץ. כמו כן חשוב כי המטופל ירגיש נוח לאמר למטפל אם הלחץ חזק מדי.

יש נטיה לחשוב כי ככל שהטיפול חזק יותר הוא משרר יותר אך לא כך הדבר. לעיתים אם הלחץ חזק מעבר למה שהמטופל יכול להכיל הטיפול עלול לגרום לספזם ברקמות סמוכות.לגעת בנפש...
מכוון שהטיפול נעשה ברבדים העמוקים יותר של הגוף המטפל בעצם נוגע בנפש המטופל דרך גופו. אצבעות המטפל חודרות לא רק לעומק הגוף אלא ממש נוגעות בנקודות מעוררות רגש. המטופל עסוי לצחוק, לבכות או לחוות סוגים שונים של שחרור רגשי כך ניתן ליצור נקיון נפשי ורגשי כאחד.


רן ארבל רן בוגר מכללת רידמן, מטפל בכיר -מעסה, מרפא, ומורה ליוגה.

קליניקה לטיפול בכאבים, תחזוקה ובריאות שוטפת - רחוב שלומציון המלכה, ת"א

סטודיו ליוגה - רחוב נחמני בת"א - רחוב שלם בר"ג

http://ranarbel.co.il
054-6662882

כל הרשימות של רן ארבל - אוסטאופת DO:

הכאב ויחסינו אליו

הכאב ויחסינו אליו

מהו בעצם כאב? האם כאב הוא דבר טוב או רע? האם הסבל מהכאב הכרחי? האם ביכולתינו להקטין את הסבל מהכאב רק ע"י שינוי יחסינו אליו?» מאת רן ארבל

הכאב ויחסינו אליו

הכאב ויחסינו אליו

» מאת רן ארבל

מהי תרפיה מנואלית?

מהי תרפיה מנואלית?

תרפיה מנואלית משלבת טיפול במגע כגון עיסוי ולחיצות.» מאת רן ארבל

מהי תרפיה מנואלית?

מהי תרפיה מנואלית?

» מאת רן ארבל

כאב מוקרן ורדיקולופתיה (Radiculopathy)

כאב מוקרן ורדיקולופתיה (

רדיקולופתיה היא תופעה שבה קיימת פגיעה וירידה בתפקוד של עצב. ברדיקולופתיה הפגיעה היא באזור שורש העצב – דהיינו סמוך לחוט השדרה באזור בו יוצא העצב מבין החוליות. » מאת רן ארבל

מהי דלקת? והאם יש להלחם בדלקת ובכאב?

מהי דלקת? והאם יש להלחם

דלקת היא תגובה של הגוף כחלק ממערכת החיסון. דלקת מתרחשת כאשר מערכת החיסון מזהה נזק לרקמה. לעיתים הגוף מתקשה לתקן את הנזק והדלקת עשויה להפוך כרונית.» מאת רן ארבל

כל הפעילויות של רן ארבל - אוסטאופת DO:

קליניקה לרפואה אוסטאופתית

רפואה אוסטאופתית

האוסטאופתיה הינה שיטת אבחון וטיפול מנואלית (ידני /מגע). זוהי שיטת טיפול עדינה ומדויקת, המסייעת לטיפול במגוון רחב של בעיות כאב, חוסר תנועה, שלד שריר ומחלות נוספות.» עם רן ארבל

כל השבוע
קליניקה לרפואה אוסטאופתית

רפואה אוסטאופתית

עם: רן ארבל

מתי: כל השבוע

שיתוף חברים

עם : רן ארבל