לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

אבני דרך לחיים...

מאת: kanfi tali


הזנה נפשית בריאה יכולה לשנות חיים שנים ארוכות האמנתי בזוגיות וזאת למרות שלא ממש הבנתי את משמעות הדבר.
אני לא יכולה לומר שזכיתי למודל לחיקוי בנושא זה בחיי ועם זאת נכנסתי למסע, אולי המורכב ביותר באנושות וביחסי אנוש.

שנים רבות לאחר שהקשר האישי שלי התפרק, גיליתי את סודותיה העמוקים, השמחים, הבריאים של שותפות שאינה מובנת מאיליה, מעניינת, בונה, בריאה, תומכת, אוהבת, מלמדת, מעניקה,רואה ומפרגנת .

רק לאחר שנים של חקירה פנימית, הבנתי שאילו הייתי ניזונה ממזון נפשי, רגשי ורוחני בריא בעברי, קרוב לודאי הייתי בונה בית מפואר, הן חיצוני והן פנימי שאין כדוגמתו, בית שבו שוכנת אהבה זוגית, כבוד הדדי, חברות נאמנה ושקט.


לצערי אבני הבניין אותן רכשתי ועימן יצאתי לדרכי, היו כבדות מנשוא. היה זה בטון אפור ללא צבעים, ללא שמחה או אחווה, ללא חיות, ללא אהבה. היה שם מוות פנימי שלי ושל כל בני משפחתי. לצערי, אלו היו יסודות של בניין שהתרסק עוד הרבה לפני בואי לעולם.


עם חומרי בניין כה לקויים, יצאתי לדרכי ללא הדרכה, מבלי לדעת דבר אודות הצפוי לי.


שיחזור ללא ידיעה מודעת.


בעשר השנים בהן נאלצתי ובחרתי להיות לבד ללא בן זוג, על מנת להתנקות מהפסולת הרעילה שקיבלתי בתחילת דרכי ו"העניקה" לי בסופו של דבר, במסווה, את אותו הדבר שגדלתי עליו בדיוק.


אם ניזונתם אף אתם ממזון "רעיל" נכונו לכם הפתעות רבות: גילויים של הרס אישי ועצמי, מחנק פנימי, שנאה עצמית שמובילה לקשיים זוגיים, בלבול, בגידות, שקרים, רמאויות, מחלות בתוך חייכם.


כמה עצוב לדעת שלצד המתמטיקה, לשון, גיאוגרפיה ואנגלית לא לימדו אותנו בבית הספר את משנתו של האדם הבוגר ומה עליו לשנות ולהקריב עוד בילדותו ובנעוריו לפני הגיעו לגיל בגרות.

לא לימדו אותנו את החוקים של חיי הנפש, הגוף והנשמה.


מחיר החסכים בחיינו.

אילו היו מלמדים ומכינים אותנו לדבר האמיתי, קרוב לודאי היו מצילים אותנו מחיים ללא אהבה, ללא הקשבה, מחסכים רגשיים, משנאה עצמית ושנאה לחיים, מחלות, בגידות שלנו בעצמנו ולאחר מכן באחר....מדוע שכחו לחזק ולעודד בתוכנו את הערך העצמי ולא לימדו אותנו, טוב ורע מה הם?! ההבדלים ביניהם וכיצד עלינו לזהות אותם בכל שלב בחיינו.


מדוע לא לימדו אותנו לזהות אלימות נפשית, פיזית או רוחנית? שכחו ללמד אותנו או להסביר לנו כי צעקות בבית, עלינו או על מישהו אחר בקרבתנו, זה לחטוף מכות פיזיות ונפשיות שהופכות לחומר גלם לשחזור בעתיד מבלי לדעת על כך. חומר גלם שנותר בזיכרון הנפשי והגופני שקיים בתוכנו.


מדוע לא הבהירו לנו כי במידה ועושים בנו שימוש נגד מישהו אחר או נגד עצמנו, אנו מאבדים את עצמנו את זהותנו, את המרחב האישי שלנו ואף נמחקים כלל?!


מדוע שכחו ללמד בבתי הספר ובאוניברסיטאות אודות "גבולות" ומה קורה כאשר חוצים אותם ושאנו צריכים להיזהר גם "מזרים" או דברים דרמטיים אחרים וכי: מבטים שלא במקומם, נגיעות אסורות, חינוך אוסר/ מגביל/ חונק/ חוסם ומשתיק, חינוך מגונן ייתר על המידה, כולם בלי יוצא מן הכלל הם אונס נפשי, אונס של המרחב האישי והחופש לו נולדנו.


מדוע לא הכינו אותנו לכך שהחלפת תפקידים בינינו לבין הורינו היא הרסנית וזה מתכון מושלם לאובדן של עצמנו ושל התפתחות תקינה. שכחו לספר לנו כי ילד שלא זכה להיות ילד, כל חייו יופעל על ידי הילד שבתוכו מבלי לדעת ולא משנה כמה חשוב ומכובד הוא יהיה.


מדוע לא דאגו ללמד הורות תקינה מהי, ומי שלא עובר מבחנים לא זכאי "לתעודה", "לתואר" או כל דבר אחר וכך לא רשאי להביא ילדים לעולם או לגדלם מבלי שיוסמך כיאה לפני כן.


תארו לעצמכם לרגע באיזה עולם היינו חיים כיום?


נאמנות עצמית כבסיס לחיים.


מדוע לא דאגו לכך שנלמד להשקיע את עצמנו ואת מרצנו ואת אהבתנו במקום הנכון בו נוכל לצמוח ולהעניק פירות טריים ואיכותיים לעצמנו ולסביבתנו. כמו כן, שכחו לומר לנו כי את "המצרכים שרכשנו במכולת הביתית", אלו הם "המצרכים" שיש ברשותנו ואלו הן היכולות שיש לנו להעניק לעצמנו ולסביבתנו, וכי אין ביכולתנו להעניק משהו שמעולם לא קיבלנו, זכינו או רכשנו.


מדוע לא הסבירו לנו את הדבר הפשוט מכל, להיות נאמנים לעצמנו, לרגשותינו ולתחושותינו ולעולם לא לבגוד בעצמנו, להיות נשואים לעצמנו בטרם נינשא לאדם אחר.


מדוע לא כיבדו את האינטליגנציה הרגשית שלנו ולא אמרו לנו שחום, אהבה, חיבה, מגע, תקשורת הם מצרכים יקרים, ומזון נפשי-פיזי בריא ובונה באופן תקין את מי שנולדנו להיות ואילו קור, ריחוק, נתק, בעיות תקשורת, אלימות מכל סוג שהוא - אילו הם מצרכים רעילים.


מדוע על מנת להחלים ולגלות את עצמנו ולהעניק לעצמנו את הטוב ביותר מחדש ולהפוך לאינטגרטיביים ומאוחדים , עלינו לעבור שנים של טיפולים בעלי ערך רב ,שיעניקו לנו את כל מה שלא רכשנו או לא קיבלנו כיאה בעברנו.


לחיות ולנשום מחדש.


רק לאחר התפקחות מאשליות, שקרים ובגידות אישיים ובין אישיים, חברתיים ומשפחתיים, ניתן יהיה להתפנות מכל "הפסולת" הקיימת בתוכנו ושאינה מאפשרת למציאות תקינה ובריאה להתקיים בחיינו.


לאחר שנעשה כן, נוכל כמו תינוק שרק נולד, להתחיל חיים חדשים שבהם ניתנת לנו הזכות לבחור ולהעניק לעצמנו, בחירה חברתית, נפשית, זוגית, משפחתית, מקצועית - כולן תקינות.


מהותו של "תהליך פנימי" הינו לנקות ולוודא כי אנחנו מוזנים היטב, וכי מחבקים ומעריכים אותנו בעבור מי שאנו ולא בעבור מה שיש לנו לתת לעולם, לא פחות ממה שאנו מעריכים, מאמינים ואוהבים את עצמנו.


האובדן שלרובנו הוא קשה וכואב מפאת אובדן השליטה והגילויים השונים והמפתיעים שאותם אנו פוגשים, נכון הוא לנו דברים אותם עשינו לעצמנו מחוסר שליטה וידיעה, כי תת המודע שלנו משחזר את עברנו.

אובדן השליטה מגלה לנו אודותינו, את האמת של חיינו וזאת למרות שקשה וכואבת היא לרוב.

אנו נאחזים במה שמוכר וידוע, נשלטים על ידי דמויות בתוכנו מעברנו, זיכרונות שונים, טראומות, משברים, קודים חברתיים וכל אילו אינם מאפשרים לנו לנשום ולחיות חיים תקינים ובריאים.


הדרך לשחרור ולחופש האמיתי של חיינו, נתון בידינו וביכולת שלנו לשרוד תהליך פנימי ארוך, קשה, מיגע אך מזכך של החומר שקיים בתת המודע שלנו בכל רמות התודעה עד להעלתו להכרה.


הקדשתי את חיי, קרוב ל 20 שנים על מנת לשחרר את עצמי מההיסטוריה הקשה של חיי שלרוב במקום לקדם את חיי: היוותה מכשול, מגבלה , מחסום, הרס, סיכול וחבלה.


מטפלת אינטגרטיבית,

פסיכותרפיה בשילוב אומנויות, גוף-נפש-רוח,הילרית

מנחת סדנאות של "הבית הפנימי", מנהלת פורום לשינוי וגילוי עצמי.

www.spiralarose.co.il

kanfi tali מטפלת אינטגרטיבית, פסיכותרפיה בשילוב אומנויות,גוף-נפש-רוח,הילינג, מתמחה בתהליכים פנימיים, עבודת "הילד הפנימי", ועוד.
מנחת סדנת "הבית הפנימי"- פרטים באתר -www.spiralarose.co.il

כל הרשימות של טלי כנפי:

טיפול אישי: לשחרר את האהבה  -פורסם  ynet

טיפול אישי: לשחרר את האה

הזדמנות לגדול ולהפתח בעקבות סיפור אהבה שלא מומש עד הסוף.» מאת kanfi tali

כמו ברחם: טיפול אישי

כמו ברחם: טיפול אישי

חדר הטיפולים הוא מעין מטפורה לרחם שמביא חיים לעולם.» מאת kanfi tali

הזדמנות לחיים מוגשמים.

הזדמנות לחיים מוגשמים.

סדנה טיפולית שמובילה להגשמה מלאה.» מאת kanfi tali

בגידה או הזנחה - ynet

בגידה או הזנחה - ynet

זהו סיפור על בגידה, שמלמד כי למטבע יש שני צדדים.» מאת kanfi tali

בגידה או הזנחה - ynet

בגידה או הזנחה - ynet

» מאת kanfi tali

לבחור לקחת את עצמך בידיים - ynet

לבחור לקחת את עצמך בידיי

סיפורו של חיים והאופן בו בחר לקחת אריות על חייו.» מאת kanfi tali

להשכין שלום בתוכנו - ynet

להשכין שלום בתוכנו - yne

הטיפול העניק לה את הזכות להתבגר ולהתגבר בקצב הנכון, תוך האזנה והקשבה לצרכיה האמיתיים ולא המדומים.» מאת kanfi tali

חשיבות הרצף בחיים

חשיבות הרצף בחיים

בריאות מובילה לאינטגרציה» מאת kanfi tali

חשיבות הרצף בחיים

חשיבות הרצף בחיים

» מאת kanfi tali

להיות משפחה מתוקנת.

להיות משפחה מתוקנת.

לראשונה בחיי, אני חשה קיימת באמת.» מאת kanfi tali

להיות מאושר/ת.

להיות מאושר/ת.

האם יש בכם הרצון להצטרף למעגל האור שבו אני חייה?אם כן, אני כאן בשבילכם.» מאת kanfi tali

להיות מאושר/ת.

להיות מאושר/ת.

» מאת kanfi tali

אומנות השיווק העצמי.

אומנות השיווק העצמי.

לאחד זה פשוט ביותר ולעומתו לאחיו אין את "זה".» מאת kanfi tali

אהבה ללא תנאי.

אהבה ללא תנאי.

זה סיפור חייו של אדם שהדבר היחיד שהניע אותו כל חייו היה לפגוש אהבה ללא תנאי- "אהבת אמת שמתקיימת קודם בינינו לבין עצמנו ולאחר מכן בינינו לבין הבריאה" כך הוא אמר.» מאת kanfi tali

אהבה ללא תנאי.

אהבה ללא תנאי.

» מאת kanfi tali

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה? לנגד עיני אני רואה את הממשלה, את הקשיים של המנהיגים שלנו להיות נאמנים לעצמם ולצרכים של העם ושל המדינה.» מאת kanfi tali

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה?

» מאת kanfi tali

ספירלה רוז.

ספירלה רוז.

ספירלה מיצגת מצב של תנועה מעגלית שהולכת וגדלה הן כלפי חוץ והן כלפי מעלה. בגוף יש פוטנציאל לאין סוף של ספירלות אנרגטיות בגדלים שונים.» מאת kanfi tali

ספירלה רוז.

ספירלה רוז.

» מאת kanfi tali

הורות פנימית המובילה להורות חיצונית

הורות פנימית המובילה להו

הורות מתחילה מבפנים. היא נמדדת בהקשבה שלנו ליכולותינו, לרגישות, הראייה שלנו את עצמנו, יכולת ההכלה שלנו את מי שאנחנו וכמה יש לנו כוח ויכולת להעניק לאחר באמת.» מאת kanfi tali

מה בין הקשבה לדיבור

מה בין הקשבה לדיבור

הקשבה אמיתית, מובילה לדו קיום, ליצירה מהלב ומהנשמה, מזינה אותנו ללא כל ספק ומאפשרת לנו לצמוח להיות מי שאנו ללא חשש.» מאת kanfi tali

אודות הבית.

אודות הבית.

"ביתנו הפנימי", הינו פאר היצירה ששוכן בתוכנו מהרגע בו נולדנו, ומשקף לנו את עצמנו.» מאת kanfi tali

אודות הבית.

אודות הבית.

» מאת kanfi tali

אחריות.

אחריות.

מה מונע מאיתנו באמת ליצור שינוי בתוכנו, החיינו ובסביבתנו?» מאת kanfi tali

אחריות.

אחריות.

» מאת kanfi tali

מחבלים בתוכנו

מחבלים בתוכנו

"מחבלים" - מילה מאוד שגורה בלקסיקון הישראלי במדינת ישראל.כאשר אנו מדברים על חבלה ועל מחבלים הכוונה שלנו לרוב, היא לטרוריסטים» מאת kanfi tali

מחבלים בתוכנו

מחבלים בתוכנו

» מאת kanfi tali

מתכון - לאהבה וזוגיות בריאה

מתכון - לאהבה וזוגיות בר

מה היא אהבה בכלל, האם יש משהוא שזוכה לה במימד הזה או שמא עלינו להפוך למוארים על מנת לחוות אותה באמת ללא תנאים….? » מאת kanfi tali

האתגר חשיבה יצירתית.

האתגר חשיבה יצירתית.

האתגר עבורי הוא: לחיות, לשמוח, לאהוב, לחייך, לעשות דברים שאותם אני אוהבת ו...» מאת kanfi tali

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש או להתעורר מחדש?להיוולד מחדש" פירושו – לאפשר לכל ההיסטוריה שלנו להתקיים בתוכנו ללא חשש או ביטול כלל.להכיל את כל הטראומות שחווינו, כל קושי או שמחה, להיות חלק מהיצירה הפרטית שקיימת בספר החיים שאיתו הגענו לעולם.» מאת kanfi tali

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש

» מאת kanfi tali

מלכודת הקורבנות.

מלכודת הקורבנות.

"כמה פעמים אנו נדרשים לעשות כל כך הרבה דברים שאותם איננו רוצים לעשות כלל:"?!" מלכודת הקורבנות "."החיים בשחור-לבן", כך הייתי מגדירה את המילה "קורבנות".» מאת kanfi tali

מלכודת הקורבנות.

מלכודת הקורבנות.

» מאת kanfi tali

about home - אודות הבית.

about home - אודות הבית.

ישנם בתים רבים וביניהם קיים לו "הבית הפנימי". האם אנו מתייחסים אליו היטב, באופן שבו אנו מתייחסים לבית החיצוני של חיינו....» מאת kanfi tali

about home - אודות הבית.

about home - אודות הבית.

» מאת kanfi tali

מתכון לאהבה וזוגיות בריאה.

מתכון לאהבה וזוגיות בריא

prescription for love and healthy duality.מתכון לאהבה וזוגיות בריאה - הינו המלצה חמה כיצד לנהוג בוגיות תקינה, כזו שאוהבת ומכבדת מבלי לבטל את הצרכים של אף אחד מהצדדים.» מאת kanfi tali

unconditional love- אהבה ללא תנאי.

unconditional love- אהבה

מסעו של אדם שכל מה שהניעו בחייו היה - אהבה ללא תנאי.זהו מסע אחר אל תוך התודעה, גילוי עצמי, חיבור לאהבה ללא תנאי לעצמו ולבריאה, חיבור לאני האמיתי וליעוד המלא.» מאת kanfi tali

order of probate- צו הירושה.

order of probate- צו היר

האם אנחנו שולטים בחיינו ובוחרים בהם, או האם אנחנו חסרי שליטה כלל...» מאת טלי כנפי

order of probate- צו הירושה.

order of probate- צו הירושה.

» מאת טלי כנפי

שיתוף חברים

עם : kanfi tali