על אמנות הגוף ואמנות המגעמחסום יצירתי, פחד קהל, לחץ בבית החזה, דלקות גרון חוזרות, פחד מהצלחה / מכישלון, צרידות, בלק-אאוט, חרדות... אלו סימפטומים ותחושות המוכרים לאמנים המופיעים - במשחק, ריקוד או שירה...

דרך העבודה הייחודית שלנו בשיטת ספלטר, ניתן לשנות את המצבים הללו, בטיפול אישי, ממוקד ומעמיק.

הגוף שלנו זוכר כל חוויה שעברנו, אפילו אם אנחנו לא... מכירים את החוויה שריח מסויים פתאום "זורק" אתכם לאיזה זכרון מתקופה רחוקה ששכחתם מקיומו? כך גם עם תחושות, צבעים, מוסיקה וכד`.

אנשים העוסקים בהופעה מול קהל חייבים לתחזק את המכונה שלנו - הגוף - כדי שיוכלו להשתמש בכל החוויות שעברו עד היום כחומרים זמינים ליצירה שלהם. אם ישנן חוויות או טראומות ישנות שלא עובדו או התעכלו, הן יבואו לידי ביטוי באיזה אופן בגוף ויצרו מגבלה, לחץ, ואף סימפטומים חוזרים.

ניקח למשל אדם הזוכר חוויה מילדותו בה הופיע בהצגת כיתה והיה מאד גאה בתפקיד שלו, וחיכה שהוריו יבואו לראותו וברגע האחרון אביו לא הגיע, כל מה שאותו אדם יזכור מההופעה הוא את האכזבה... האכזבה הזו באה לידי ביטוי בגופו והוא מחזיק אותה עד היום, ותמיד כאשר יעלה להופיע, הוא ירגיש שהקהל לא בא לראות אותו אלא את האמנים האחרים. כמובן שזה מוריד מההנאה והביטחון שלו, אף כי עברו שנים רבות והוא כבר אמן מוכר ואהוב.
פיזית, זה יכול להתבטא בהתקפה של כאבי בטן לפני כל הופעה, או פיק ברכיים וכו.

בעבודה עם האמן הזה, לדוגמא, אלמד אותו לזהות מה קורה לו בגוף לפני ההופעה, איך הוא מכווץ את הבטן, נושם בצורה שטוחה וברמה רגשית חש שהוא לא שווה מספיק, וע"י העבודה שלנו - בתשומת לב לגוף, בצורות מגע שונות המתאימות לאותו אדם, הוא ילמד לשנות את התחושות והרגשות הללו, להחזיר לעצמו את הבטחון בעצמו וביכלתו ולזהות את המתרחש במציאות ולא בראשו.

כאשר אני משתמשת בכלי של האבחון - דרך שפת גוף וכפות הרגליים - ניתן לזהות בדיוק מה עובר על אותו אדם, ולעשות את החיבור בין התחושות והסימפטומים הפיזיים לחוויה הרגשית - נפשית, כדי שבתהליך העבודה נהיה מאד מדוייקים ונוכל להשיג תוצאות באופן יעיל ואישי לאותו אדם.

לפרטים נוספים ולתאום מפגש הכרות איתי ועם שיטת ספלטר, צרו קשר.

מיה מיטב-מגן ממקימי המרכז למודעות הגוף ואורח חיים מיסודה של דר` מרגלית ספלטר. בוגרת לימודי שיטת גרינברג, ארומתרפיה, תזונה כריפוי טבעי לפי יצחק בן אורי ועיסוי תינוקות ונשים הרות.

כל הרשימות של מיה מיטב-מגן:

הדרך לזוגיות מתחילה בך

הדרך לזוגיות מתחילה בך

למה רק אני לבד..? כולם סביבי מסתדרים להם זוגות זוגות ואני לא מוצאת אפילו עם מי לצאת לחופשה...» מאת מיה מיטב-מגן

21/11/2010
הדרך לזוגיות מתחילה בך

הדרך לזוגיות מתחילה בך

» מאת מיה מיטב-מגן

נשים מתחברות לבטן -

נשים מתחברות לבטן -

הבטן היא אחד המקומות המסתוריים בגופנו... כמה מילים על איך להתחבר אליה ולעצמנו...» מאת מיה מיטב-מגן

16/05/2010
נשים מתחברות לבטן -

נשים מתחברות לבטן -

» מאת מיה מיטב-מגן

הצילו! הילד צמחוני

הצילו! הילד צמחוני

בין אם זה מטעמי מצפון, השפעות סביבתיות, דווקאיות או פשוט חוסר רצון, מה עושים כשיום בהיר אחד הילד מחליט להיות צמחוני?» מאת מיה מיטב-מגן

14/06/2009
הצילו! הילד צמחוני

הצילו! הילד צמחוני

» מאת מיה מיטב-מגן

תינוקות אורגניים - מבוא לתזונה בריאה

תינוקות אורגניים - מבוא לתזונה בריאה

הרבה אמהות שואלות אותי על תהליך ה-`מעבר למוצקים` – איך להכיר לתינוק היונק מאכלים נוספים, טעימים ומזינים שיספקו את כל מה שהוא צריך ולא יכבידו על הקיבה העדינה שלו.עיקרי התורה על קצה המזלג:» מאת מיה מיטב-מגן

12/04/2009
אבחון רגשי-התנהגותי

אבחון רגשי-התנהגותי

פגישה ראשונה עם מטופל תמיד מרגשת.לפגוש מישהו סקרן שרוצה ללמוד על עצמו דברים חדשים... מוטלת עלי האחריות לזהות מי האדם שיושב מולי ומה אני רוצה להראות לו על עצמו, באופן הכי מדוייק, אשר ישרת אותו בצורה פרקטית בחייו.» מאת מיה מיטב-מגן

11/03/2009
אבחון רגשי-התנהגותי

אבחון רגשי-התנהגותי

» מאת מיה מיטב-מגן

שתפו חברים