לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

אני אותנטי

התעוררות האני האותנטי

באיזה עולם אתה חי? האם אתה מחליט החלטות לפי רגשות, מחשבות ותחושות שיש לך... האם זה כל מה שאתה? רגשות? מחשבות? תכונות אוטומטיות שפועלות מתוכך ומחליטות עבורך החלטות?
האם יש לך בחירה או שאתה בסך הכול אוסף של תוכנות?

המצב הטבעי של האדם הוא ער. להיות ער זה להיות אותנטי במאה אחוז, להיות אמיתי.
מי שאתה באמת המבטא את עצמך במלואך, זוהי ערות.
להיות הנביעה המוחלטת מתוך עצמך אל העולם, להיות מקור השפעה.
התעוררות הינה רגע ספונטאני של הזכרות מלאה בטבעך האמיתי.

ברגע שאתה מפסיק להסביר את עצמך לאנשים, אז אתה יודע שאתה, ה"אתה האותנטי" כבר לא צריך למכור את עצמך לאף אחד ולא אכפת לך מה אחרים חושבים עליך. אתה תזנח את ה"אני המזויף", הישן, המתוכנת ומבוסס על מה שאנשים אחרים חושבים עליך. האני האותנטי הוא לא התוכנה הצפויה שלה קראת "אני" כל חייך, הוא נביעה ספונטאנית מתוך תוכך שאי אפשר לצפות אותה. וכשאתה נוכח ואתה עצמך ולא אכפת לך מה אנשים אחרים חושבים עליך אתה מתחיל להתקיים כשאתה עושה מה שחשוב לך לעשות יותר מכל.

תרשה לאנשים אחרים לחשוב את מה שהם רוצים, שיגידו מה שהם רוצים ולך זה לא ישנה. זאת התוכנה שלהם שמדברת מתוך גרונם. תתעסק רק עם הדברים האמיתיים בחיים. השינה מבוססת על מה שאנחנו חושבים אחד על השני-אם אני אעשה כך הוא יחשוב שאני כזה והיא תחשוב שאני כזה...תוכנה. אותנטי זה פשוט להיות חופשי.

האותנטיות תחזיר את האחדות לתוכך, האני האותנטי תמיד ירצה אחדות כי הוא זוכר את עצמו ויודע שיש רק אחד שמדבר כרגע מתוכו, הוא מעדיף לזכור עכשיו. כשתהיה אותנטי באמת אתה תדע מכיוון שתוותר על האשמה שנשאת כשלא היית מי שאתה, כשוויתרת על הקיום האמיתי שלך. כשאחרים יגידו לך משהו רע על עצמך אתה תקשיב, תבחן את זה ולא תגיב, אולי תצחק מלראות עוד היבט שלך, אז תדע שאתה במקום של אותנטיות מלאה. האותנטי לא מגיב, הוא פועל מהפנים החוצה, נביעה שלמה אל העולם. האני האותנטי לא צריך את החיצוני שיגיד לו מיהו, החיצוני אף פעם לא יוכל לעשות זאת.

האנשים הישנים שואלים את האחרים "אני טוב, אני נחמד?" שואלים את הסביבה אם הם כבר מספיק טובים, פוחדים שאחרים יגידו עליהם דברים רעים, אז הם תמיד יהיו לכודים באיזשהו תפקיד, הם יוותרו על האותנטיות לטובת מה שאחרים חושבים עליהם.

כשאתה אותנטי אתה נביעה, אתה נותן את עצמך, נותן הכול לעולם, את כל מה שיש לך בפנים. לפעמים זה לא נחמד, כמו שיש סופה בחוץ וגשם חזק זה לא נחמד, אותנטיות לא אומרת לך להיות תמיד נחמד. אז אתה הורג את התוכנה הנחמדה הזו שאמללה אותך עד עכשיו ואתה חוזר להיות עצמך, לפעמים נחמד ולפעמים לא, לפעמים אתה ככה ולפעמים ככה.

אני טוב או רע?
לכל אדם יש מערכת ערכים שמובילה אותו ואמורה לקיים עבורו במציאות את מה שהכי יקר לליבו, רק שמערכת הערכים שרוב האנשים חיים לפיה כרגע מושפעת מדברים כמו: תרבות הצריכה, פרסומות בטלוויזיה, פוליטיקה, דת ומכל מה שלמדנו לאורך חיינו. כל אלו הם תכנותים. תוכנות אוטומאטיות שמפעילות אותנו. התוכנה הבסיסית אומרת שיש טוב ורע ועלינו לפעול על פי הרשימות הקבועות בתוכנו של מה זה טוב ומה זה רע. התוכנה הבסיסית הזאת משתמשת בשיפוט כדי לקבוע את הזהות שלנו בעולם. האם אני טוב? האם אני רע? איפה אני ממוקם בסולם ה"טוב" לעומת אחרים?
תוכנת השיפוט הזאת יוצרת חלוקה ברורה בעולם הפנימי שלנו, יש הפרדה בין כל מה שהוא טוב וכל מה שהוא רע. יש הפרדה ביני לבין כל שאר העולם כי אני תמיד נמצא בהשוואה אל מול העולם, אני נמצא בניגוד לעולם.

כשתתעורר תראה שאין טוב ואין רע, אתה תעזוב את הדואליות, תוותר על החלוקה ותראה שיש רק שלמות ואחדות בעולם. החלוקה שלך את המציאות נבעה מתוך בורות לגבי העולם ונפלת לאשליה אותה יצרת כשנרדמת, האמנת שהחלום הוא המציאות ההכרחית שקיימת.
אז הדבר שיוביל אותך יהיה משהו שהוא מעבר לרגשות ולשיפוט של טוב ורע. אתה עדיין תרגיש רק שלא תיתן לרגשות להוביל אותך, כבר לא תברח ממקומות שבהם תרגיש רע ולא תונחה לרדוף אחרי איפה שאתה מרגיש טוב, אלא תפעל מתוך מקום אחר ותבחר את פעולותיך מתוך החלטה מודעת.

המתעורר מגלה שיש לו תוכנה שאומרת לו שהוא מחולק, נפרד מהעולם, נפרד מעצמו. יש אותי ויש את עצמי, יש דואליות בקיום שלו. האמת היא שאין הפרדה, יש רק אחד שמתבונן, רואה וחושב.

מוזמנים להתעניין...
coma.co.il
neworld.org.il

המאמר פורסם גם כאן »

אילן אביב אילן אביב-אמן תקשורת בין אישית, תלמיד ומורה למודעות אישית וטרנספורמציה, מנחה סדנאות תקשור והתעוררות, מטפל ומאמן אישי, מקים פורטל `עולם חדש` ומייסד בית אהבנה בת”א - מרכז לימודי התפתחות ומודעות
www.neworld.org.il

כל המאמרים של :

מצב השינה

מצב השינה

» מאת אילן אביב

מצב השינה

מצב השינה

» מאת אילן אביב

שחרור מהאגו

שחרור מהאגו

האגו הינו מערכת מתוכננת מראש שנועדה לקיים את הגוף האנושי. במצבו המקורי נמצא האגו בשירות מלא של האדם ומקיים את סדרי החיים בצורה הרמונית ומשולבת עם הטבע והעולם כולו. » מאת אילן אביב

שחרור מהאגו

שחרור מהאגו

» מאת אילן אביב

מי מפחד ממתקשרים

מי מפחד ממתקשרים

תקשור, הינו יכולת טלפתית מולדת לקלוט מידע שאינו זמין לחלק המודע שלנו.» מאת אילן אביב

מי מפחד ממתקשרים

מי מפחד ממתקשרים

» מאת אילן אביב

שיתוף חברים
עם : אילן אביב