לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

סדנת מבוא בסינפסה: הגוף המוסיקלי

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם מרכז סינפסה - אינטגרציית קול בתנועה
עבודה קולית »  פיתוח קול »  סדנאות פיתוח קול »  פיתוח קול ב »

הצטרפ/י
עם : סמדר אימור ורותי רבינס
מתי : שישי- שישי 12/4/2013 9:30-14:30
היכן :
עם :
בסדנא נכיר את הכלים הבסיסיים בתרגול אינטגרציית קול בתנועה, כלים המחזירים למערכת את פעימתה הטבעית, את ריתמוס הנשימה העמוק ואת החיבורים האורגניים בין נשימה-תנועה-קול.
ההיסטוריה שלנו רשומה בגוף, פאזל אינסופי של זיכרונות וסיפורים אוטוביוגרפיים, אינפורמציה מורכבת זו נחווית כקצבים ומקצביים פנימיים, מתחים והתפרקותם, דמויות, דימויים חזותיים, וחוויות מוסיקליות פנימיות, זוהי שפה עמוקה ומסתורית המספרת את הספורים האוטוביוגרפיים שלנו.

המרחב הניתן לביטוי ווקאלי-תנועתי של סיפורים אלו הוא מרחב של יצירתיות וריפוי,נוכל לחבור מחדש אל היכולת המוסיקלית האינטואיטיבית הקיימת בכל אחד על מנת לשיר את סיפורי חיינו.

אז מה נעשה בסדנה ?

בסדנא נכיר את הכלים הבסיסיים בתרגול אינטגרציית קול בתנועה, כלים המחזירים למערכת את פעימתה הטבעית, את ריתמוס הנשימה העמוק ואת החיבורים האורגניים בין נשימה-תנועה-קול. מתוך כך מתאפשרת הרחבת המנעדים והרפרטואר הקולי-תנועתי.

נגלה מהם דימויים תנועתיים-ווקאליים, כיצד מפתחים דימויים כאלו בצורה מוסיקלית, כיצד נוצרת קוליות רבגונית, המאפשרת ביטוי של איכויות, תחושות ומצבי נפש.

במהלך הסדנא נלמד כמה צורות שונות ומגוונות של מבנים המזמינים ומאפשרים לחומרי האוטוביוגרפיה לעלות מנבכי הזיכרון הגופני. בשלב הראשון החומר האישי יעלה באופן זורם, ספונטני וכאוטי. זהו שלב בו נתרגל התמסרות ללא ידוע הרוצה לספר עצמו מתוכנו, נתרגל אי עשייה, הפתעה והיכרות רעננה עם עולם פנימי של אימפולסים, חוויות, זיכרונות, תחושות, דינאמיקות, קצבים ובעיקר תחושת חיוניות אינסופית.

בשלב האחרון נתחיל לארגן את סיפורי האוטוביוגרפיה המאולתרים קולית ותנועתית למבנה של יצירה מוסיקלית קטנה בעלת אופי של סיפור אישי אותו נציג בסיום הסדנה.

סמדר אימור ורותי רבינס

סמדר אימור: מנהלת סינפסה ומפתחת שיטת "אינטגרציית קול בתנועה".
רותי רבינס: מורה בכירה לשיטת "אינטגרציית קול בתנועה" ואימפרוביזציה

>
מיכל ליף
חנה משיח
דינה רחמני זילברשטיין
דינה רחמני זילברשטיין
דינה רחמני זילברשטיין
איילת אברהם
אטי קמחי
ניקול קינן
<

שתפו חברים

עם : סמדר אימור ורותי רבינס
מתי : שישי- שישי 12/4/2013 9:30-14:30
היכן :
 
אינדקס יוצרים, מנחים ומטפלים
מאמרים, דעות, הגיגים וכתבות