לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

עור - יצירה של נעה דר בתיאטרון תמונע

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם קבוצת מחול נעה דר
טיפול עצמי »  פסיכותרפיה »  הופעות פסיכותרפיה »  פסיכותרפיה ב »

הצטרפ/י
עם : נעה דר
מתי : רביעי 13/4/2016 20:00-21:00
היכן :
"עור" נעה בטווח שבין פנים הגוף ושטחי המגע שלו עם החוץ. "עור" היא עבודת מחקר בתנועה, שבוחנת את גבולותיו הפיזיים והמטפוריים של הגוף.

המופעים יתקיימו בתיאטרון תמונע, רחוב שונצינו 8, ת"א. טלפון לכרטיסים: 03-5611211. קוד להנחה לידידים: "מעגל קרוב"
יום רביעי, 13/4/16 בשעה 20:00
• בשל סידור הישיבה של הצופים – מספר המקומות מוגבל. נא הזמינו כרטיסים מראש.

יצירתה החדשה של דר, "עור", נעה בטווח שבין פנים הגוף ושטחי המגע שלו עם החוץ.
פנים הגוף נחווה כמקום מפלט אליו נסוגים וממנו יוצאים אל המפגש והחיכוך עם החוץ.
היצירה מציבה את הגוף במרכזה של מעבדה חקרנית המתבוננת בו כעל כלי קיבול רב-שכבות.
דופנותיו הנזילים והחדירים של המרחב הגופני והחומרים השונים אותם הוא מכיל, נמדדים ביחס לחלל ואל מול גופים נוספים. פעולות הניסוי והבדיקה חושפות את קצוות היכולת של תכולות הגוף לנכוח ולהשתנות.

המופע מתרחש כשהקהל ישב על במת האולם במושבים שמקיפים את זירת ההתרחשות.
סדור ישיבת הצופים מגדיר ועוטף את שטח ההתרחשות ומרחיב את גבולות המעבדה אל בחינת הקרבה והמעורבות המתקיימות בין הצופים למופיעים.

מהביקורות:
"עור" היא עבודת מחקר בתנועה, שבוחנת את גבולותיו הפיזיים והמטפוריים של הגוף. היא ללא ספק צעד אמיץ מצד נעה דר. זוהי יצירה אקספרימנטלית, מאתגרת ולא מתפשרת, המעוררת מחשבה על גבולות, טריטוריה, ושכבת העור העדינה שמגנה עלינו לא פחות משהיא חושפת אותנו לפגיעה" .טל לוין, "עכבר העיר און ליין".

"עור`, היא עבודה עזת מבע, אקספרסיבית, סצנות המחול חזקות. מלאות עניין ומתח. ניכר שהן נוצרו מנקודת מוצא משותפת דינמית, אפילו אקסטטית. החיכוך של עור בעור כמו חיכוך חרב בחרב, מעלה ניצוצות. רקדניה קורעים את עצמם לדעת עד הסוף ועושים עבודה מצוינת המלווה במוסיקה החזקה של פרוסט, שפורסת עוד שיכבה מתחת לשכבה הנראית לעין." אורה ברפמן, אתר "ריקודיבור"

השותפים ליצירה: הרקדנים: נועה שביט, מור נרדימון, , נועה שילה
מוסיקה מקורית: אורי פרוסט \ עיצוב במה ואובייקטים: נטי שמיע עפר \ דרמטורגיה ועיצוב תאורה: יאיר ורדי \ יוצר וידאו: רן סלוין \ עצוב תלבושות: מיכל בסעד \ עצוב גרפי: דורית טלפז \ צילום סטילס: תמר לם \ מפיקה: שירן שואקה.\ מנהלת להקה: הדס בלינדר

היצירה עלתה בבכורה בתמיכת קרן ביסטריצקי ועמותת הכוריאוגרפים במסגרת פרויקט "יוצר – אוצר" ובסיוע המחלקה לאמנויות, אגף התרבות, עיריית ת"א-יפו וקרן יהושע רבינוביץ` תל-אביב.

נעה דר

קבוצת מחול נעה דר
נעה דר, כוריאוגרפית ורקדנית ומקימת קבוצת המחול נעה דר. הלהקה הוקמה ב1993 ומאז העלתה כ 30 יצירות המיועדות למבוגרים ולילדים וזוכות לפרסים רבים וביקורות נלהבות. העבודות מוצגות בפסטיבלים מרכזיים בארץ וברחבי העולם.

>
מעין קוצר
<

שתפו חברים