לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

קפוארה להורים ולילדים - אסף רקוביץ

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם אסף רקוביץ - קפוארה
אומנויות לחימה »  קפוארה »  סדנאות קפוארה »  קפוארה ב »

הצטרפ/י
עם : אסף רקוביץ
מתי : שישי 2/10/2015 17:00
היכן :
קפוארה הינה אומנות לחימה המגיעה מברזיל. זהו משחק המשלב תנועות התקפה והגנה, נגינה, קצב ואקרובטיקה.
קפוארה – אומנות לחימה במסווה של ריקוד

קפוארה היא אומנות לחימה ברזילאית, שהתפתחה על ידי עבדים אפריקאיים שהובאו לברזיל בידי מתיישבים פורטוגזים, ונראית כפעילות שבטית תמימה של ריקוד ושירה. העבדים עבדו במטעי הקקאו וקנה הסוכר של ברזיל, ובסוף יום העבודה המפרך היו מגיעים למכלאות, שבהן יכלו לקיים את הטקסים המסורתיים שהביאו עמם מאפריקה. הריקודים הסוו את אומנות הלחימה; שיטת הלחימה נראתה כריקוד בתוך מעגל צופים המלווה בקריאות שירה ובניגון. הרקדנים נמנעו ממגע, כך שצופה מבחוץ לא היה יכול לדעת שהריקודים הם בעצם אימונים לקראת מרד והתקוממות. לאחר ביטול העבדות בברזיל, הקפוארה הפכה לעיסוקם של פושעים שניצלו את אומנות הלחימה כדי להתחמק מעבירות שביצעו. הקפוארה נרדפה על ידי שלטונות החוק ונעלמה במחתרת.
לימודי קפוארה היום

בתחילת המאה העשרים זכתה הקפוארה לעדנה מחודשת כאשר ממשלת ברזיל הכריזה עליה כספורט לאומי במדינה וכתחום לימוד לגיטימי בבתי ספר ייעודיים. מאז ועד היום צברה הקפוארה פופולריות רבה ברחבי העולם. חוגי קפוארה מתאימים לילדים ולמבוגרים בכל גיל והם טובים לשיפור הכושר הגופני, הקוארדניציה והמוזיקליות.

אסף רקוביץ

מדריך קפוארה מוסמך מטעם קמפוס "שיאים", מתאמן ומאמן 10 שנים, מדריך חדר כושר מטעם מכון וינגייט, עובד עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

שתפו חברים