לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

שובו של הגוף הביתה

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם נעמה בן שמחון
פסיכותרפיה גופנית »  הפנמה גופנית embodiment »  פסטיבלים הפנמה גופנית embodiment »  הפנמה גופנית embodiment ב »

הצטרפ/י
עם : פסיכותרפיה גופנית ILABP
מתי : חמישי- שישי 31/5/2019-30/5/2019 15.30-21.00
היכן :
עלות : ₪180
"גוף-נפש בראי הפסיכותרפיה הגופנית" יום עיון של הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית, בהשתתפות פרד לואן בנו של ד"ר אלכסנדר לואן. בתוכנית: סרט על וילהלם רייך, הרצאה, פאנל וסדנה חוויתית בתנועה

הפיצול בין הגוף לנפש הוא תופעה רחבה, שמשפיעה ובאה לידי ביטוי במגוון אספקטים ורבדים, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית. פיצול זה משתקף גם בשדה הפסיכואנליזה אשר הדירה במשך שנים את הגוף מחדר הטיפולים.וילהלם רייך, פסיכואנליטיקאי ותלמידו הקרוב של פרויד, היה זה שהתעקש לשמר את הסקרנות לגבי הקשר שבין ההיבטים הגופניים, הנפשיים והאנרגטיים ולבחון כיצד האינטגרציה בניהם יכולה להביא לריפוי.

מחקריו נחשבו לראדיקליים ופורצי דרך ואף הובילו להוקעתו מהקהילה הפסיכואנליטית והמדעית, אך הם גם משכו אליו תלמידים ומטופלים רבים אשר המשיכו את דרכו ופיתחו את מה שמוגדר כיום כפסיכותרפיה הגופנית.בשנים האחרונות, אנו עדים לתנועה חדשה המבקשת להחזיר את הגוף הביתה - אל חדר הטיפולים ואל המפגש האנושי. ביום העיון נבחן את תרומתם של רייך וממשיכי דרכו לשיח המתהווה בנוגע להקשרי גוף ונפש. נדון בגורמים ובמגמות ההיסטוריות, הפוליטיות והחברתיות שיצרו את הפיצול ובהשלכות של התופעה ברמת האינדיבידואל וברמה החברתית.

נבחן כיצד הפסיכותרפיה הגופנית על זרמיה השונים, רלוונטית כיום בעבודה המשלבת את הרובד הגופני והנפשי בתוך חדר הטיפולים. נתבונן באופן שבו היא משפיעה ומושפעת מדיסציפלינות אחרות ובמה שמייחד אותה משאר הזרמים בפסיכותרפיה.

ביום העיון ישתתף מר פרדריק לואן- בנו של ד"ר אלכסנדר לואן, מממשיכי דרכו החשובים של רייך ומפתח גישת האנליזה הביואנרגטית. לואן יספק טעימה תיאורטית וחווייתית, שתאפשר להכיר את אבני היסוד בעבודה השואפת לאחות בין הרובד הגופני לנפשי.

תכנית יום העיון:
יום חמישי, 30/05
16:15-18:00 הקרנת הסרט: ״אהבה, עבודה וידע- סיפור חייו של וילהלם רייך"
18:30-19:15 הרצאה: "מפיצול לאינטגרציה" , מרצה: מר פרדריק לואן
19:30-21:00 פאנל ״בגוף הטיפול״- ישום הקשרי גוף-נפש בחדר הטיפולים

ום שישי, 31/05
סדנה חוויתית בהנחיית פרדריק לואן , he Alexander Lowen Foundation
"אינטגרציה אנרגטית"- אבחון וריפוי הפיצול בין הגוף-לנפש

פסיכותרפיה גופנית ILABP

הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית (ע"ר). קם כדי לייצג ולשמש בית מקצועי עבור העוסקים בתחום הפסיכותרפיה הגופנית. הארגון הינו השלוחה הארצית של האיגוד האירופאי (EABP), ופועל בהתאם לסטנדרטים שלו, תוך שמירה על הייחודיות של המקצוע ואופיו בארץ.

1 אהבו את מה שקורה כאן ולחצו על אייקון הלב

>
<

שתפו חברים