לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

סדנה ללימוד הוראת תנועת הפשייה ריליס.

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם ורד צח
טיפול עצמי »  טיפול בתנועה »  סדנאות טיפול בתנועה »  טיפול בתנועה ב »

הצטרפ/י
עם : ורד צח : מפתחת השיטה
מתי : שישי 25/9/2015 11:00-16:00
היכן :
הרחיבו את טווח התנועה בקורס מתקדם המשלב בין הגישות התנועתיות (על בסיס ריליס וברטנייף) לבין מסלולי הפשייה (קווי רקמות הגוף). שיטת תנועה ייחודית ומהנה, התומכת בעקרונות הביומכניים של הגוף הנע.

השיטה משלבת בין טכניקת ה`ריליס` לבין הידע האנטומי על קווי הפשייה = קווי רקמה אורכיים שהגוף מאורגן לפיהם. היא מציעה רצפי תנועה משכיבה ועד עמידה, המאפשרים פתיחה של רקמות הגוף, לפי קווי הפשייה.

החומר התנועתי של טכניקת הפשייה ריליס מבוסס על הגישות של ה-`ריליס` ו`ברטנייף` שמשוייכות למחול המודרני, ועל התנועה הטבעית בהתפתחות התינוק, פלדנקרייז ויוגה.

החומר התנועתי משולב בגופי הידע של גישות המיופשיה ריליס: MFR : אנטומי טריינז, סטקו ועוד. שלד הגוף עטוף ברשת של רקמות הפרוסות מקצה לקצה. בקורס יילמדו מסלולי הפשייה, קווי רקמות הגוף שהגוף מאורגן לפיהם.

השילוב בין הגישות התנועתיות לבין מסלולי הפשייה יוצר שיטת תנועה ייחודית ומהנה, התומכת בעקרונות הביומכניים של הגוף הנע.

השיטה משלבת נשימה עם תנועה, משפרת את טווחי התנועה המפרקיים, תורמת ליציבה, לקואורדינציה ולשיפור תיאום התנועה והארגון בין חלקי הגוף. מדגישה את מרכז הגוף, והקשר שלו לקצוות הגוף. משתמשת במודעות לשלד (ועמוד שידרה) , ובתחושת המשקל- לחיסכון במאמץ וריכוך המתח השרירי - היכן ומתי שאפשר. משיגה איזון טוב יותר בין ייצוב לבין הרפייה , ומאפשרת תנועה הרמונית עם מעברים זורמים בין התנוחות .

השיטה מתאימה לשיקום ולשחרור מכאבים של שלד שריר.

כל מפגש יתחיל בסקירה אנטומית על הקוו המדובר לאותו מפגש. אחר כך יינתן שיעור תנועה שילמד את תנוחות הגוף ורצפי התנועה שכוללים מעברים, האופייניים לאותו קו, משכיבה ועד עמידה. לימוד רצפי תנועה ייחודיים משכיבה ועד עמידה, המאפשרים חימום, שחרור, מתיחה ופתיחה של רקמות הגוף, לפי שבעת קווי הפשייה השונים. בכל שיעור תנועה ינתנו טכניקות להתערבות במגע מיופשיאלי של המורה/ מטפל-עם המתנועע. זאת כדי להעצים את יכולת הפרדת התנועה של המתנועע.


למי מיועד הקורס? מדריכי תנועה, ומטפלים: מדריכי פילאטיס רצפה / מכשירים, מדריכי חדר כושר, מורים לתנועה: יוגה, פלדנקרייז, שיטת אלכסנדר ועוד, פיזיוטרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מטפלים בתנועה, וכל מי שהגוף והתנועה מעניינים אותו / אותה כחלק משיפור איכות החיים.

משך הקורס: 15 מפגשים בני 3 שעות בימי שלישי:
12:00- 15:00. 45 שעות לימוד הכוללות חלק מעשי וחלק תיאורטי.
ניתן להגיע למפגשים בודדים עם הודעה מראש

ורד צח : מפתחת השיטה

בתחום התנועה: מורה למחול, `ריליס` אימפו` ויצירה.מדריכת פילאטיס וגארודה . בתחום השיקום - פרה רפואית. משלבת בין תנועה ושיקום במגע לפתיחת רקמות. משקמת בעיות אורטופדיות ובעיות יציבה - בעלת קליניקה וסטודיו לתנועה ופילאטיס מכשירים בהרצלייה.

>
גילית רום
מזל מליחי
איריס לויט
Hagar Shklovsky
עפרה זנתי
<

כל הפעילויות של ורד צח:

אילתור לתוך יצירה: דרך כפות הרגליים

אלתור דרך כפות הרגליים

בשיעור נרקוד מתוך, עם, וללא כפות הרגליים. נגלה את כף הרגל כאיבר קצה בגוף ונזרים את התנועה מכף רגל ועד ראש. ניפגש ונתחבר דרך כפות הרגליים, נרקוד ונשחק יחד בעזרתן.» עם ורד צח

שבת
אילתור לתוך יצירה: דרך כפות הרגליים

אלתור דרך כפות הרגליים

עם: ורד צח

מתי: שבת  | 15:00

מתנועה בשפת הריליס הפשיאלי לריקוד והבעה

מתנועה לריקוד ואלתור

שיטת תנועת הריליס משתלבת ככפפה לגוף ידע החדש על מסלולי רקמות הגוף, והיא מתאימה לכל:גם לרקדנים וגם לשיקום. התנועה לפי קווי המרידיאנים של הפשיה יוצרת שפה. שפת התנועה מתפתחת לריקוד ומפגש מביע» עם ורד צח

שני
מתנועה בשפת הריליס הפשיאלי לריקוד והבעה

מתנועה לריקוד ואלתור

עם: ורד צח

מתי: שני  | 18:30

שתפו חברים

עם : ורד צח : מפתחת השיטה
מתי : שישי 25/9/2015 11:00-16:00
היכן :