לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

קורס למטפלים | טיפול ממוקד גוף בטראומה ברמת השרון

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם מרכז גוף נפש
טיפול בטראומה »  טיפול ממוקד גוף בטראומה »  תכניות לימוד טיפול ממוקד גוף בטראומה »  טיפול ממוקד גוף בטראומה ברמת השרון »

להצטרפות והזמנה
עם : מרכז גוף נפש
מתי : שני 2/11/2020
היכן : מרכז ישראלי לרפואת גוף נפש
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות
עם :

מרכז גוף נפש

הגוף זוכר | טיפול ממוקד גוף בטראומה. הנחיית: גיל גמזון-קפלר, נילי קורש, רות בן-אשר.
מספר מפגשים: 13
שעות אקדמיות: 121
למי זה מתאים עבור מטפלים ומטפלות
לרגל המצב מרכז גוף-נפש מאפשר לשמור מקום בקורס על בסיס דמי רישום בלבד, עם אפשרות לביטול ההשתתפות וקבלת החזר מלא עד חודש מתחילת הקורס.

**** המעוניינים.ות להצטרף לתכנית מתבקשים למלא שאלון פרטים אישיים. למילוי השאלון הקליקו על כפתור ההצטרפות ****

טראומה נוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו. פצעיה, הגלויים ולעתים קרובות יותר הסמויים, מופיעים בדמות של סימפטומים גופניים נפשיים ורגשיים כמו: מחלות, אלימות, דיכאון, חרדה וחולשה גדולים. סימפטומים אלה יכולים להציף כל תחום של חיינו והם בעלי עצמה מספיקה לפגוע במרקם העדין של חיינו. הצעד המהותי הראשון טמון בהבנה שלנו שאותם פצעים – הנובעים מטראומות כמו: אלימות, מלחמה, תאונת דרכים, ניתוחים, הזנחה מתמשכת או אפילו נפילה מאופניים – יכולים להירפא. רישומם של אירועים טראומטיים נשמרים בגוף.

טראומה הנה אירוע ביו-פסיכולוגי המשנה את שווי המשקל של מערכת העצבים המשפיעה על האורגניזם כולו (הגוף והנפש כאחד). כתגובה לאיום, הגוף עוצר את תנועתו וכולא בתוכו את העוררות הגבוהה שנוצרה, ביחד עם רגשות סוערים ואמונות שגויות. אם מצב זה יוותר ללא טיפול, יופיעו סימפטומים גופניים ונפשיים, קשיים קוגניטיביים, התפרצויות רגשיות, חוסר בטחון, מערכות יחסים לקויות ועוד. במצבים קיצוניים טראומה יכולה להביא לניתוק האדם מעצמו ומסביבתו.
העבודה בקורס מתבססת על כוח הריפוי של הגוף.

הגוף זוכר – טיפול ממוקד גוף בטראומה – 121 שעות אקדמיות

מטרות הקורס
בקורס נלמד דרכים לעזור לאנרגיה כלואה להשתחרר, לתנועה שנעצרה להשלים את עצמה, לעוררות למצוא פריקה הולמת, לרגש למצוא ביטוי ולאמונות – משמעות חדשה. תהליך מחלים זה יכול להביא להתמרה, להתמלאות של הפרט באנרגיית חיים ולחוויה של חיות והתרגשות.

הכלים שיילמדו בקורס ניתנים ליישום בתוך מודלים קיימים של טיפול, וכך יכולים לתרום להרחבת והעשרת ארגז הכלים של המטפל בריפוי סימפטומים טראומטיים.

נושאי הקורס

טראומה, החלמה וחוסן.
מיינדפולנס וטראומה.
שמירה עצמית של המטפל בטראומה.
נהר החיים, מערבולת הטראומה ומערבולת ההחלמה.
מערכת העצבים ותגובת מערכת העצבים לדחק.
הגוף כמרפא, ועבודה עם כל מרכיבי החוויה.
משאבים.
סוגי טראומה.
עבודה עם גבולות; סימפטומים; סיפור.
תגובות לאירוע דחק והטיפול בהן: בריחה, לחימה וקיפאון ודיסוציאציה.
טראומות התפתחותיות – שיעור של רות בן אשר ומבוא לסמסטר ב’.
דרכי ההוראה
הקורס תיאורטי, חווייתי ויישומי, יכלול תרגולים אישיים, בזוגות ובקבוצות קטנות, וייעזר בכלים של מדיטציה, דמיון מודרך, עבודה עם הגוף, תנועה, נשימה וקול. הקורס מחייב תרגול של המשתתפים בין המפגשים החיוני ללמידה ומהווה חלק בלתי נפרד ממנה.
למסיימי הקורס תוענק תעודה.

קהל היעד
הקורס פתוח לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים, מטפלים באומנות/תנועה/מוזיקה, מטפלי נפש, מרפאים ברפואה משלימה, אחיות, שעיבדו את הטראומות שלהם/ן במסגרת טיפול אישי ומעוניינים/ות בחקירה והתפתחות אישית.

פרטים

הקורס יתקיים בימי שני בין השעות 09:30 -16:30
הקבלה לקורס בכפוף למילוי השאלון ועמידה בתנאי הקבלה, ולאחר ראיון אישי.
קבלת תעודה מותנית בהשתתפות של לפחות 80% מהיקף הקורס.

המעוניינים.ות להצטרף לתכנית מתבקשים למלא שאלון פרטים אישיים.

לרגל המצב מרכז גוף-נפש מאפשר לשמור מקום בקורס על בסיס דמי רישום בלבד, עם אפשרות לביטול ההשתתפות וקבלת החזר מלא עד חודש מתחילת הקורס


לרגל המצב מרכז גוף-נפש מאפשר לשמור מקום בקורס על בסיס דמי רישום בלבד, עם אפשרות לביטול ההשתתפות וקבלת החזר מלא עד חודש מתחילת הקורס

בהנחיית: גיל גמזון-קפלר, נילי קורש, רות בן-אשר
גיל גמזון
גיל גמזון-קפלר פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת מוסמכת בטראומה בשיטות Somatic Experiencing ו-EMDR, מתמחה בטיפול בנפגעי טראומה מינית, ילדים ומבוגרים, ומטפלת CBT. נשואה ואם לארבעה ילדים. מחוברת לאדם ולאדמה.

נילי קורש
נילי קורש מטפלת NLP, מורה לתנועה בשיטות “ריו אביירטו” (הנהר הפתוח), יוגה-קונדליני, צ’י קונג. מלווה מחלימים מסרטן, וחוקרת את התנועה בין ריפוי להחלמה.

רות-בן-אשר
רות בן-אשר פסיכולוגית קלינית ומדריכה בכירה בפסיכותרפיה ובטיפול זוגי ומשפחתי. מטפלת מוסמכת בטראומות בשיטות SE – Somatic Experiencing ,EMDR ,TRE. פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית במים (IAT) המתמחה בטיפול בטראומות טרום לידה ולידה במים.
חוקרת מזה שנים את הקשר שבין פסיכותרפיה פסיכודינמית, פסיכותרפיה גופנית, עבודה עם טראומה, עבודה טיפולית במים, והחלמה על פי התורות העברית והבודהיסטית בשילוב מדעי המח ומחקרי היקשרות. משלבת בעבודתה ובהוראתה כלים מגישות נוספות:
IBP – Integrative Body Psychotherapy; IFS – Internal Family System; AEDP – Accelerated Experiential Dynamic Psychotherapy.
יצרה את הקורס “הגוף זוכר – טיפול ממוקד גוף בטראומה” אותו לימדה במרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ברמת השרון. מנחה סדנאות לאנשי מקצוע: על טיפול ממוקד גוף בטראומה, על שילוב הגוף בפסיכותרפיה, על המים כמשאב למטפל השחוק; סדנאות לקהל הרחב – עזרה ראשונה רגשית – הגוף כמשאב להתמודדות עם מצבי דחק ורגשות סוערים; סדנאות סופשבוע לזוגות “חכמת הלב” – במים ועל היבשה יחד עם בן זוגה.

*** המעוניינים.ות להצטרף לתכנית מתבקשים למלא שאלון פרטים אישיים
למילוי השאלון הקליקו על כפתור ההצטרפות ****מרכז גוף נפש

מרכז מרכז גוף נפש - תכנית הלימודים לשנת הלימודים 2019/20. מרכז גוף נפש ברמת השרון פועל משנת 1998 על מנת לאפשר מרחב תומך לצמיחה ולהתפתחות הן לקהל הרחב והן לאנשי טיפול.
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות ו/או להמשך הזמנה

>
אסנת סגל
רחלי פורת
איזבלה בן אהרן
אטי קמחי
Yehudit Lamensdorf
ניצן גנץ
ניצן גנץ
נעמי ניר הוברמן
Efrat Kaplan Lass
Adi Ronen
הגר צמחוני
<

שיתוף חברים
עם : מרכז גוף נפש
מתי : שני 2/11/2020
היכן : מרכז ישראלי לרפואת גוף נפש
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות