לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

פרחקיר-יצירה מאת ענבל פינטו ואבשלום פולק

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק
מחול »  מחול מודרני עכשווי »  הופעות מחול מודרני עכשווי »  מחול מודרני עכשווי »

הצטרפ/י
עם : ענבל פינטו ואבשלום פולק
מתי : שישי- שבת 13/2/2016-5/2/2016 21:00
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות
עם :

ענבל פינטו ואבשלום פולק

פרחקיר המופע שכבש את הקהל והביקורת ונבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014 , חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזיאון תל אביב –בפברואר 2016.

המופע "פרחקיר", שכבש את הקהל והביקורת ונבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014 חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזיאון תל אביב –בפברואר 2016.

היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן. המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון.

המופע "פרחקיר "הועלה, לפני כשנתיים למספר הופעות מוגבל, אך זכה מיד לקונצנזוס נלהב של המבקרים והקהל הרחב .הוא נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר (לשנת 2014) . הלהקה הוזמנה להעלות את היצירה במוזיאון היוקרתי לאמנות מודרנית בטוקיו (MOT) וכן בפסטיבל oriente occidente ברוברטו איטליה . המופעים ביפן ובאיטליה זכו להצלחה כבירה. בעקבות הביקורות הנלהבות והביקוש, המופע יעלה שוב בחודש פברואר במוזיאון תל אביב.

הקשר בין ענבל פינטו , אבשלום פולק והמוזיקאים היפנים ,החל כאשר שני האמנים הישראלים הוזמנו לביים ביפן את המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה כמנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו ,תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי": שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון.
בעקבות המפגש המוצלח, הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג, שיכלול את כל האלמנטים המאפיינים את יצירתם של ענבל פינטו, אבשלום פולק, וכן של המוזיקאים מיפן. הווה אומר, חיפוש ושילוב אמנויות שונות הפורצות אל מחוץ גבולות היצירה, יוצרות שפה בימתית ייחודית. המגרה את האינטלקט והעין גם יחד.מוזיאון תל אביב לאמנויות הצטרף למיזם, וכך הפך חלל המוזיאון לאלמנט מרכזי נוסף. את השילוב הסופי להשלמת היצירה, תרמו רקדני ושחקני הלהקה.

אומיטרו אבה הוא מלחין המנגן מגיל צעיר במגוון כלים שונים, בהם פסנתר, כינור ותופים. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו במגמה למוזיקה של אוניברסיטת טוקיו לאמנויות, והלחין פסי קול לסרטים ומופעי תיאטרון רבים. בנוסף הוא מרבה להופיע כנגן סולו, במסגרת אנסמבל מוזיקלי שהקים. בשנים האחרונות הרבה לשתף פעולה עם במאי התיאטרון היפני הדגול יוקיו נינאגאווה, והלחין מוזיקה מקורית בעיקר לעיבודיו למחזות מאת וויליאם שייקספיר.

צמד המוזיקאים-זמרים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו הקימו את הצמד "מומוצובאקי" בשנת 2007, על טהרת השירה, האקורדיון והגיטרה. שם ההרכב הוא חיבור המילים "מומו" (מונח מתוך סיפור מאת מיכאל אנדה העוסק בגנבי זמן) ו"צובאקי" שהוא פרח מזן הקמליה. השניים הקליטו עד כה שלושה אלבומים, ומרבים להופיע בכל חלל אפשרי החל באולמות קונצרטים סטנדרטיים וכלה במקדשים.

יואן טיבולי, המתגורר בעיר ליון, השלים לימודיו בעיצוב, תאורה וטכנאות סאונד. מגיל עשרים עובד כמעצב תאורה בעשרות מופעי תיאטרון, מחול, מוזיקה ואופרה בצרפת וברחבי אירופה. כמו כן הוא מעצב תאורה לתערוכות מסחריות גדולות, מיצגים ואירועים מיוחדים.

ביקורות מהללות:
"ושוב עבודה נפלאה ועתירת דמיון, רעננה וטובת טעם מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק" (רות אשל, הארץ).

"תמונת במה מרהיבה ביופייה של פסלי אדם בתנועה. גופים מתנועעים בזרם של תגובות שרשרת. המוזיקה העדינה מהלכת קסמים בחלל, ומביאה את הדרמה האצורה של המחול לשיאה בסיום המופע" (חגית פלג-רותם, גלובס).

"הישג מפתיע ואפילו מטלטל. הכוריאוגרפיה יוצרת מיני יקום מאתגר שלעיתים אף עוצר את הנשימה" (אורה ברפמן, The post).

"יצירתם החדשה של הצמד פינטו –פולק היא מחול מהפנט בכל רגעיו ומרכיביו." (צבי גורן ,הבמה )

"פרח קיר היא יצירה אמנות, היא מרעננת ומדוייקת"
(טל לוין, אתר עכבר העיר)

"זה מופע אחר,מתחרה בדמיון הפרטי ,מעתיר עליו
ומאחה אל תוכו דימויים חדשים. לא להחמיץ.קסם אמיתי "(דבורה נמיר-בית העיתונאים)

מועדי המופעים:

5.2.2016,יום שישי, - בשעות 14:00, 21:00
6.2.2016,מוצ"ש, בשעות 17:00, 21:00
8.2.2016,יום שני,בשעה 21:00
11.2.2016,יום חמישי,בשעה 21:00
12.2.2016,יום שישי,בשעה 14:00
13.2.2016,יום שבת , בשעות 17:00, 21:00

ענבל פינטו ואבשלום פולק

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק מציעה נישה יחודית של מופעים, המשלבים היבטים של ריקוד ותנועה, לצד תיאטרליות.
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות ו/או להמשך הזמנה

>
<

שיתוף חברים

עם : ענבל פינטו ואבשלום פולק
מתי : שישי- שבת 13/2/2016-5/2/2016 21:00
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות
  טלפון: יופיע עם השלמת הפניה