מחול מודרני עכשווי
מחול מודרני עכשווי התפתח בתחילת המאה העשרים באירופה ובארה"ב על בסיס הבלט הקלאסי, אך בשינויי תפיסה שיצאו כנגד הנוקשות והקפדנות של הבלט. מחול מודרני נחשב למשוחרר וחופשי הרבה יותר, מחובר לאדמה ומעניק תחושה של שורשיות בזכות שימוש במשקל הגוף של הרקדנים, בביטוי רגשות ויצירתיות. כיום נחשב המחול המודרני לפופולרי ביותר ומוצג על במות ברחבי העולם, ויוצרים רבים במחול העכשווי בישראל נהנים מהכרה ומחשיפה בינלאומית.
נמצאו 106 תוצאות לחיפוש מחול מודרני עכשווי
נרגשים לפתוח הרשמה לשנה ה-7 של ה"מעגל" - המסלול הדו שנתי ללימודי מחול בסטודיו תמרה רחובות. בואו להרגיש את הקסם בעצמכם!» עם עדי גלובן , מאיר
עם: עדי גלובן , מאיר
מתי: שני 4/11/24
סטודיו נעים הוא הסטודיו הגדול בארץ למבוגרים חובבי תנועה. יש פה מעל 200שיעורים בשבוע בשבילכם.» עם סטודיו נעים
עם: סטודיו נעים
מתי: כל השבוע
SEnse Dance הוא שיעור תנועה ייחודי שמשלב חיבור לעצב הואגוס ולמערכת העצבים, בשילוב דימיון מודרך, מדיטציה ומחול.» עם יעל מלו
הצטרפו לביה"ס למחול קולבן דאנס - שיעורי המחול הטובים ביותר בירושלים. שיעורי מחול עכשווי, בלט קלאסי , היפ הופ , פילאטיס ועוד - בכל הרמות» עם דאליה יהודאי
עם: דאליה יהודאי
מתי: שני-חמישי
SEnse Dance הוא שיעור תנועה ייחודי שמשלב חיבור מעשי לעצב הואגוס ולכוונון מערכת העצבים, יחד עם מחול וחיבור לתחושות. יום שני בין 8:00-8:45 בזוםיום שלישי בין 19:00-19:45 בזום» עם יעל מלו MA
עם: יעל מלו MA
מתי: שני-שלישי
מנוי קיץ של חודשיים 1.7-31.8 שכולל:🌞כניסה חופשית לכל השיעורים בסטודיו במהלך כל הקיץ!🌞5% הנחה לכל הסדנאות וקורסי הקיץ שלנו 🌞גישה חופשית לספריית הוידאוו» עם מורי הסטודיו
עם: מורי הסטודיו
מתי: כל השבוע
מחול מודרני עם ארז אלון - להנאה , לבריאות , ליכולת טכנית , בוגרים , נשים , גברים» עם erez alon
סדנה של 16 מפגשים, כל מפגש בן שלוש שעות, בנוי משיעור מודרני ואז אילתור.» עם תמר לרנר
ללא צורך בניסיון משמעותי, בשילוב תרגילים ועבודה בתנועה כדי שתביני טוב יותר מי את. בשיעור את לומדת איך לנשום טוב יותר, לשפר קשב ריכוז ופוקוס, לחזק תחושת מסוגלות וביטחון ועוד ועוד ועוד.» עם לימור זקר דהן
עם: לימור זקר דהן
מתי: רביעי
מחול בוטו, מחול הנשמה. הבוטו מאפשר לממש את פנים הוויתנו כדרך ייחודית. זו הנה דרך אמיצה להתבוננות תנועתית מעמיקה בכנות מתמסרת. כך נוצרת שפה תנועתית אישית, בדומה לציור הנוף הפנימי שלנו.» עם מאיה יוגל
התלבטות? יש לך שאלה על עולם המחול?
פניה משותפת
המחול כחקירה. המחול כחוויה. המחול שמעמיד במרכזו את הגוף החי, הפועם, ומקלף ממנו צורות ותבניות של זמן ומרחב ואסתטיקה מקובלת. המחול שמפרק את תפיסת הגוף, את תפיסת הזמן והמרחב והאסתטיקה, וממוסס אותן אל חוויתיות סובייקטיבית חריפה שבה השאלה 'איך זה נראה?' כמעט מאבדת משמעות וההתבוננות ב'איך זה נחווה' הופכת למרכזית. זהו המחול שבו בוטו, או קונטקט, או אימפרוביזציה, יכולים להרגיש בבית. ברור שזהו מחול בן-זמננו, מחול אינדיבידואליסטי מאד, אבל גם רחוק מלהיות אגואיסטי. מחייב הקשבה עמוקה לעצמי ולאחר, מחייב סקרנות ודמיון ופיוט, מחייב שיתוף פעולה ואחריות ...
אריה בורשטיין
המחול מודרני נולד בתחילת המאה העשרים באירופה ובארה"ב והתבסס על יסודות הבלט הקלאסי, אך בעצם מרד נגד הטכניקה הנוקשה שלו. חלוצי המחול המודרני ביקשו לבטא יותר יצירתיות ורגשות דרך הריקוד, לעומת ההגבלות והלבוש של הבלט הקלאסי ששלטו אז בזירת המחול המערבי. טכניקת המחול המודרני עושה שימוש מכוון במשקל הגוף של הרקדנים, דבר היוצר תחושה של דרמה ועוצמה, לעומת רקדני הבלט הקלילים שנראו חסרי משקל.
בין המשפיעים הגדולים על המחול המודרני הייתה הרקדנית האמריקאית איזדורה דנקן. דנקן חקרה את המחול האפריקאי ויצרה ממנו מחול חדש שמחובר יותר לשורש ופחות לגובה, כמו בבלט.
אך הייתה זו מרתה גרהאם שייסדה את המחול המודרני העכשווי ונחשבת לאם המחול המודרני. גרהאם פיתחה טכניקות ייחודיות לסגנון זה של מחול, והם עיצבו אותו למה שהוא היום.
בהתחלה ביטוי רגשות, חופש ואלתור במחול המודרני נתפסו כחדשניים. אבל עם הזמן המחול המודרני הוכר כאמנות גבוהה, ויוצרים בתחומי מחול עכשווי בארץ זוכים לחשיפה בזירת המחול המודרני הבינלאומית.
מחול מודרני עכשווי התפתח בתחילת המאה העשרים באירופה ובארה"ב על בסיס הבלט הקלאסי, אך בשינויי תפיסה שיצאו כנגד הנוקשות והקפדנות של הבלט. מחול מודרני נחשב למשוחרר וחופשי הרבה יותר, מחובר לאדמה ומעניק תחושה של שורשיות בזכות שימוש במשקל הגוף של הרקדנים, בביטוי רגשות ויצירתיות. כיום נחשב המחול המודרני לפופולרי ביותר ומוצג על במות ברחבי העולם, ויוצרים רבים במחול העכשווי בישראל נהנים מהכרה ומחשיפה בינלאומית.
המחול כחקירה. המחול כחוויה. המחול שמעמיד במרכזו את הגוף החי, הפועם, ומקלף ממנו צורות ותבניות של זמן ומרחב ואסתטיקה מקובלת. המחול שמפרק את תפיסת הגוף, את תפיסת הזמן והמרחב והאסתטיקה, וממוסס אותן אל חוויתיות סובייקטיבית חריפה שבה השאלה 'איך זה נראה?' כמעט מאבדת משמעות וההתבוננות ב'איך זה נחווה' הופכת למרכזית. זהו המחול שבו בוטו, או קונטקט, או אימפרוביזציה, יכולים להרגיש בבית. ברור שזהו מחול בן-זמננו, מחול אינדיבידואליסטי מאד, אבל גם רחוק מלהיות אגואיסטי. מחייב הקשבה עמוקה לעצמי ולאחר, מחייב סקרנות ודמיון ופיוט, מחייב שיתוף פעולה ואחריות ...
אריה בורשטיין
המחול מודרני נולד בתחילת המאה העשרים באירופה ובארה"ב והתבסס על יסודות הבלט הקלאסי, אך בעצם מרד נגד הטכניקה הנוקשה שלו. חלוצי המחול המודרני ביקשו לבטא יותר יצירתיות ורגשות דרך הריקוד, לעומת ההגבלות והלבוש של הבלט הקלאסי ששלטו אז בזירת המחול המערבי. טכניקת המחול המודרני עושה שימוש מכוון במשקל הגוף של הרקדנים, דבר היוצר תחושה של דרמה ועוצמה, לעומת רקדני הבלט הקלילים שנראו חסרי משקל.
בין המשפיעים הגדולים על המחול המודרני הייתה הרקדנית האמריקאית איזדורה דנקן. דנקן חקרה את המחול האפריקאי ויצרה ממנו מחול חדש שמחובר יותר לשורש ופחות לגובה, כמו בבלט.
אך הייתה זו מרתה גרהאם שייסדה את המחול המודרני העכשווי ונחשבת לאם המחול המודרני. גרהאם פיתחה טכניקות ייחודיות לסגנון זה של מחול, והם עיצבו אותו למה שהוא היום.
בהתחלה ביטוי רגשות, חופש ואלתור במחול המודרני נתפסו כחדשניים. אבל עם הזמן המחול המודרני הוכר כאמנות גבוהה, ויוצרים בתחומי מחול עכשווי בארץ זוכים לחשיפה בזירת המחול המודרני הבינלאומית.