לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

מהי סיסטמה אמנות לחימה ותנועה

Sharon Friedman - סיסטמה נשימה ותנועה טבעית - דרך גוף
Sharon Friedman - סיסטמה נשימה ותנועה טבעית - דרך גוף
מאת: sharon friedman


מהיא סיסטמה. אמנות תנועה ולחימה שבאה מתרבות רוסיה ומשתנה בהתאם לאופי המורה והתלמידים בכל מקום בו היא נובטת

מה זה סיסטמה ?
סיסטמה אינה רק אמנות לחימה. היא שיטה שלמה של טיפוח הבריאות, מודעות לגוף ולרגש, ואפקטיביות ללא אגרסיה או שימוש לרעה באנרגיה של הגוף לתנועה, למודעות ופגיעה מעבר למינימום האפשרי בסיטואציה.
העיקרון המוביל הוא מודעות. מודעות לנשימה כדבר כגשר בין התפקודים האוטומטיים והמודעים של הגוף והנפש ומשם לצמוח למודעות לתנועה שלנו ולביטוי של הרגש בגוף.
מודעות ברמה עמוקה יותר מחליפה את השליטה בכוח עם שליטה שבאה ממודעות. במקום לומר לגוף לשחרר מתח אנו מודעים למתח ולפי חוקי הטבע, משחררים את מה שלא נדרש.
משחק ואלתור מחליפים שינון של סדרת פתרונות. הקאטה או כוריאוגרפיה לא קיימת ובמקומה יש משחק באבני הבניין הבסיסיות של התנועה: זחילה, גלגול והליכה. אנו לומדים איך כל גוף רוצה להתבטא ולמצא את הפתרון שהגוף והטבע שלנו רוצה במקום לחזור על תנועות של מישהו אחר.
איך הכל התחיל?
המסע שלי באמנות לחימה ותנועה החל לפני שלושים ושש שנים. ההורים רשמו אותי לג`ודו וקרטה וכל חוג אפשרי. רקדתי בלט קצת, למדתי קפואירה קצת ואיקידו מספר שנים.
באף אחת מהאמנות לחימה ותנועה לא מצאתי את מה שחיפשתי. חופש לאלתר, חופש לזוז כמו שאני רוצה ושינוי מתמיד של משהו תמידי. בסיסטמה, עם מספר שינויים שלי, מצאתי את מה שחיפשתי.

הינה מספר משחקים להראות את טבע הדבר:
1. קח בן זוג ואחזו כל אחד באוזני השני. שבו ביחד והתגלגלו וקומו ביחד בלי לתלוש את האוזניים אחד לשני ולמדו לנוע בתוך התנועה של האחר.
2. עמדו עם הגב לקיר ותנו לבן זוג לדחוף אתכם. שחררו את המתח בגוף עם הנשיפה ושחררו את הגוף לנוע כך שאתם עדיין קרובים לקיר אבל לא תחת לחץ המגע.
3. עצמו עיניים ומצאו את דרככם בבית לכל מקום בעזרת הידיים, שינויים במגע כפות הרגליים (שטיח, פרקט, אבן) ורעשים קבועים בביית (מקרר, צלילי הרחוב)
4. שכבו על הרצפה ונשמו ללא הפסקה. תנו לבן הזוג לנסות לדרוך עליהם והתגלגלו ללא מגע כפות הרגליים ברצפה כך שבן הזוג מחליק עליכם אבל לא מניח את המשקל עליכם.
5. מקמו את עצמכם ליד אדם כועס או עצוב. שימו לב לנשימה ולדופק שלכם ושחררו מתח בגוף בכל נשיפה. בדקו אם הרוגע שלכם מתפשט לאדם שלידכם.
6. עצרו את הנשימה, עמדו וסגרו עיניים. הקשיבו לדופק שלכם מגביר קצב ותנו לגוף לזוז לשחרר את המתח המתגבר. שימו לב כיצד הגוף שלכם משחרר מתח ברעד , שחרור מתח ושינוי מנח השרירים. שחררו את החזקת הנשימה וחייכו.
לכל אחד מאתנו יש מפתח מישלו לדלת של החופש. בואו לגלות את שלכם.

שרון פרידמן
סיסטמה

sharon friedman לומד ומלמד אמנות לחימה ותנועה
אוהב למצא את השיעור בכל חויה ואת השיעור שטמון בכל תלמיד.

כל הרשימות של סיסטמה נשימה ותנועה טבעית:

6 דרכים להשתמש בטלפון להתפתחות אישית

6 דרכים להשתמש בטלפון לה

טכנולוגיה היא מה שאנו עושים איתה. דיבר זה כה פשוט שאנו לא שמים לב אליו ולדוגמא מצורפים 6 דרכים להשתמש בטלפון חכם כדי לעשות את התרגול שלנו לטוב יותר.» מאת sharon friedman שרון פרידמן

6 דרכים להשתמש בטלפון להתפתחות אישית

6 דרכים להשתמש בטלפון להתפתחות אישית

» מאת sharon friedman שרון פרידמן

בלי מכות - שיטת אמנות הלחימה שלא שמעתם עליה

בלי מכות - שיטת אמנות הל

סיסטמה - שיטת אמנות לחימה בלי מכות. מיכאל סימקין מגלה שיטת לחימה רוסית כמעט אזוטרית, שמתמקדת בהשגת מודעות לנשימה ויוצרת קור רוח תחת לחץ.» מאת מיכאל סימקין

כל הפעילויות של סיסטמה נשימה ותנועה טבעית:

שיעור בתנועה טבעית דרך משחק ואיזון פנימי

תנועה טבעית, איזון פנימי

בשיעור נאלתר ונשחק עם הגוף, הסביבה ואחרים על מנת לשחרר מתח מיותר, ללמוד את הגוף מבפנים החוצה ולנוע כפי שהגוף מבקש ויכול.» עם sharon friedman

שישי
שיעור בתנועה טבעית דרך משחק ואיזון פנימי

תנועה טבעית, איזון פנימי

עם: sharon friedman

מתי: שישי

MONDAY MOBILITY WITH SHARON

MONDAY MOBILITY

שעה של עבודה על נשימה, שיווי משקל, תנועה טבעית וזורמת ואינטואיציה שבאה מידע של הגוף והנפש» עם sharon friedman

שני
MONDAY MOBILITY WITH SHARON

MONDAY MOBILITY

עם: sharon friedman

מתי: שני

שיעור שבועי בנשימה ותנועה טבעית

נשימה תנועה טבעית ושקט

בשיעור אנו לומדים בצורה אינטואיטיבית כיצד לזוז ולמצא פתרונות לכל מה שלפנינו ומכל כיוון. אנו לומדים לשים לב לכל מה שמתרחש בפנים ובחוץ ולהגיע לפתרון ללא נזק לעצמינו וכמה שפחות לכל הסובב.» עם sharon friedman

שלישי-שישי
שיעור שבועי בנשימה ותנועה טבעית

נשימה תנועה טבעית ושקט

עם: sharon friedman

מתי: שלישי-שישי

שיתוף חברים

עם : sharon friedman