חרדה ממים וטיפול במים (וגם סיפור אישי)יש אנשים הנושאים איתם שנים רבות פחד או חרדה ממים- מים בכלל או מים עמוקים בפרט. יש וחלפו שנים מאז ביקורם האחרון בבריכה. לרב אין להם אפילו בגד ים.
כששקיים פחד ממים ההיגיון אינו עובד. הסברים נופלים על אוזניים ערלות.זר לא יבין זאת.

יש אנשים הנושאים איתם שנים רבות פחד או חרדה ממים - מים בכלל או מים עמוקים בפרט. יש וחלפו שנים מאז ביקורם האחרון בבריכה. לרב אין להם אפילו בגד ים.
כששקיים פחד ממים ההיגיון אינו עובד. הסברים נופלים על אוזניים ערלות.זר לא יבין זאת. אדם בעל חרדה פשוט נמנע מלהיכנס למצבים שיכולים לעורר אותה. אצל חלקנו החרדה נובעת מטראומה ? מודעת או חבויה - אבל היא חיה ותוססת בגוף והתסמינים חזקים כל כך עד שלעיתים הם משבשים את התפקוד וגורמים לנו להיות או להרגיש מוגבלים, לוותר לעצמנו. לעיתים אנחנו פוחדים מהפחד עצמו ואז אנחנו ממש מצפים לו. כמו נבואה שמגשימה את עצמה.
טיפול במים בבריכה טיפולית אינטימית בסביבה פסטורלית ונעימה, עם מוסיקת רקע מרגיעה וממיסה ובעיקר ? עם מטפל חומל, יכול להציע דרך התמודדות עם פחד או חרדה ממים.
בבריכה טיפולית גובה פני המים אחיד (1.30 מ), כגובה בית החזה ואין הפתעות. כך מתאפשרת תחושת ביטחון. משום כך אין צורך לדעת לשחות ? זה פשוט אינו נחוץ.
כמו כן, אין צורך בבגד ים - אפשר ללבוש מכנסי טייץ צמודים וחולצה צמודה (רק כדי שלא יתנפנפו במים ויפריעו לתנועה ולטיפול).
במהלך הטיפול במים אני נושאת את המטופל(ת) על כפי ולא עוזבת לשנייה ותמיד אפשר לסמן אם משהו לא מתאים ואפילו לצאת להפסקה או להפסיק לגמרי את הטיפול. במהלך סדרת הטיפולים במים - אין לחץ להיגמל מהפחד מהם. ודאי לא בטיפול אחד. מדובר בתהליך עדין וסבלני שהטיפול נותן לו מקום של כבוד. לעתים קרובות, כל מה שיהיה נחוץ זה לשכב על המים, לסמוך עליהם (ועלי...) וזה הרבה מאד.
חשוב להבין כי מי שבוחר בטיפול במים כבר עושה את הצעד הראשון להתמודדות עם הפחד.
ה- V הראשון מסומן וממלא את הלב בגאווה!

הסיפור האישי שלי:
לפחד ממים יש סיבות שונות. שלי כנראה כרוכה בעובדה שהצלתי את אחי מטביעה בבריכה כשהייתי בת 11 והוא בן 8 ומאז אני אמביוולנטית ביחסי למים.
שנים חששתי לדבר על הפחד שלי ממים. עמיתי המטפלים במים נדמים לי תמיד כלהקת דולפינים צעירה ונמרצת ואני מתבוננת בתעלוליהם בקנאה ונפשי יוצאת. לא מעזה להצטרף, מתחמקת. אני גם לא שחיינית מי יודע מה ובגלל עיני הרגישות אני לא פוקחת אותן במים, שוחה עם הראש בחוץ ו"שוברת" לעצמי את העורף. נכנסת לפאניקה בקלות כשאני מאבדת את הקרקע מתחת רגלי והכי "אוהבת" שאומרים לי: אין לך מה לפחד, זה מאד פשוט...
ויש עוד צד לעניין: מה יאמרו עמיתי למקצוע? מה יחשבו המטופלים שלי? האם אפשר לסמוך על מטפלת שבעצמה פוחדת ממים? להאמין לה?
את??? אומרים מי שמכירים את אהבתי הרבה למים. אני שמסוגלת לשהות שעות במים (מג`קוזי מפנק בחום של 36 מעלות עד שלולית רחבת ידיים באוקיינוס ניו-זילנדי), שהרבה מחוויות חיי שזורות במים, שמסתחררת מרחשי הגלים הרוגעים ומרותקת למראם כשהם מתנפצים בסערה ואוהבת את כל צבעי המים ומצבי הצבירה שלהם. כן, אני. גם פוחדת מהם.
החלטתי שהאהבה תגבר על הפחד ושצעד אחר צעד אסמן לעצמי Vים קטנים במסגרת "מה את רוצה להספיק בחייך". לקחתי כמה שיעורים לחיזוק מיומנות השחייה ובעזרת מורות נבונות למדתי לנשום נכון מחוץ ומתחת למים, הבנתי שאני יכולה להיעזר במשקפת טובה (איך לא חשבתי על כך קודם?) ולהסיט את הפחד שלי קצת הצידה.
טופלתי בטכניקה טיפולית שהפכה אותי מאושרת במיוחד - WATER DANCE - ושיא השיאים: אני לומדת אותה! הדרך עוד ארוכה עד שאהפוך למטפלת מומחית אבל במקום התסכול שנדחק הצידה יש בי בטחון וידיעה : אני בדרך הנכונה. כשעמיתי ללימודים הזדרזו להוציא אותי מהמים התרגשתי פעמיים: בגלל הדאגה הנוגעת ללב לנשימתי ולשלומי ובגלל הגילוי שאני מסוגלת לשהות משך זמן הרבה יותר ארוך בתוך המים ממה שאי פעם חלמתי...
ולרקוד מתחת למים? זו בכלל חוייה גופנית-חושנית-ייצרית-רוחנית- מה שתבחרו.
גילוי מרגש מעיין כמוהו.
מתוך הסיפור האישי שלי אני יודעת שזה אפשרי. אפשר להתגבר על הפחד. אפשר להתמודד.
אני מזמינה אתכם לעשות את הצעד הראשון בהתמודדות וליצור איתי קשר לשיחה לא מחייבת.
www.rio-ronite.com

רונית אידלמן B.A בחינוך לא פורמלי
מנחת קבוצות ריו אביירטו
חברה במרכז הישראלי והבינלאומי שבארגנטינה
מטפלת מוסמכת במים בטכניקת ג`הארה
משלבת טכניקת התמקדות (ג`נדלין וקורנל) בטיפולים ובסדנאות

כל הרשימות של רונית אידלמן - אש ומים:

שמחה זה עניין רציני

שמחה זה עניין רציני

פעם חשבתי שאנשים שמחים הם אנשים שאין להם צרות,» מאת רונית אידלמן

09/12/2010
שמחה זה עניין רציני

שמחה זה עניין רציני

» מאת רונית אידלמן

כל הפעילויות של רונית אידלמן - אש ומים:

סדנה חוויתית במים, לנשים - רונית אידלמן

סדנה חוויתית במים, לנשים - רונית אידלמן

סדנה במים, לנשים

ריקוד במים, מדיטציה וטיפולים. שמחה ושובבות בצד תחושת טיהור ורגיעה עמוקה.» עם רונית אידלמן

כל השבוע-יום אחד, ראשון
סדנה חוויתית במים, לנשים - רונית אידלמן

סדנה במים, לנשים

עם: רונית אידלמן

מתי: כל השבוע-יום אחד, ראשון  | 19:00

טיפול במים - רונית אידלמן, אש ומים

טיפול במים - רונית אידלמן, אש ומים

טיפול במים

טיפול ופינוק: שעת טיפול במים חמים (C°34) בשילוב טכניקות ובהתאמה אישית מסורה . מתאים להמסת מכאובי גוף ונפשלפינוק עצמי או כמתנה למי שאוהביםלהריוניות, לזוגות כמתנת חתונה ולקראת לידה. » עם רונית אידלמן

חמישי-ראשון
טיפול במים - רונית אידלמן, אש ומים

טיפול במים

עם: רונית אידלמן

מתי: חמישי-ראשון  | גמיש

ריו אבירטו - לרקוד עם חיוך

ריו אבירטו - לרקוד עם חיוך

לרקוד עם חיוך

רוצה לרקוד בשמחה ושחרור של הגוף, הרגשות, הצרכים המשתנים? רוצה להרוויח גילוי והתפתחות בשיטה מיוחדת? להיות חלק מקבוצה עליזה ומקבלת? כל אלה ועוד, מונחים כאן לרשותך.» עם רונית אידלמן

שני
ריו אבירטו - לרקוד עם חיוך

לרקוד עם חיוך

עם: רונית אידלמן

מתי: שני  | 20:30

שתפו חברים