לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

לנוע בחיבור



על תנועה מחוברת לסביבה לאדמה ולפרטנר בתוך ריקוד בכלל ובדואט קונטאקט בפרט.

כאשר אני נע מחובר ,איני מתאמץ ולא אוכל להיתקל במפתיע ברצפה או במשהו כי אני כבר נוגע בכל הדברים עכשיו . מגע כפי שאנחנו רגילים להשתמש במונח הזה נהייה אך ורק חלק קטן על טווח המגע אותו אני מקיים עם העולם. כאשר אני נע בחיבור אני פתוח לחוש את המגע של האויר בעור.(תודה לפיליפ סמית` על החימום בבמה פתוחה).
השלם שלי אינו מבודד או מופרד וכאשר אני נע באיכות של הוספת העצמי ( המשקל, המשקל הרגשי, הנשימה , הנוכחות הכללית בחדר כישות חיה ) אז אני מחובר לסביבה ויכול לנוע בחיבור .זוהי פעולה אישית ,אינטימית ובו זמנית יקומית מאוד.
אני נוגע באנשים ובעצמים במרחב דרך העיניים שלי ודרך האנרגיה הזורמת . המגע הפיזי נהיה עוד רובד של מגע ומתווסף לשאר המגעים אשר תומכים אותי לא פחות ויוצרים את החיבור דרכו הריקוד יוצא. החיבור קשור לתחושת השלמות שלי עם עצמי ולקבלה .

ברגע שאני מחובר לאדמה עם משקל הגוף ונותן לנשימה להיכנס ולצאת בחופשיות וחש במלאות- דהיינו לא משתוקק לדבר הסביבה נמשכת אלי ואינני שרוי במצב של חוסר או מרדף אחרי משהו.
פירות המציאות נושרים לפני ואיני מסתכן בגובה בכדי לקטוף אותם מהירח –הם ממש ממש כאן.
מצב זה הוא כמו חוט שני שעלול להינתק ברגעים של אמביציה. בקונטאקט ניתן לחוש זאת כאשר יש לנו רעיון ברור לאן זה צריך ללכת ואנחנו מחזיקים אותו כ"המציאות" היחידה ופוקדים עליה להתקיים ולהיברא עכשיו !!! ואז מתאמצים מאוד ומתנתקים מאותו החיבור העדין. כאשר מתרחש הוא מתקיים הוא גם בעל עצמה אדירה כי הוא מבטל את כח הכבידה .

איך זה קורה ? לבד או ביחד אנחנו כל כך מתמסרים לכח המשיכה של האדמה שנוצר bounce - כח בכיוון מנוגד כלפי השמים עליו אנחנו יכולים לרחף ולהתרחק קצת מהאדמה . דימוי שאני אוהב להשתמש בו הוא החיבוק.
דמיינו שנתתם חיבוק כה מלא למישהו, כה חי, כה חם, ואז מתוך שיא ההתקרבות הזו רוצה לבוא מרווח בינכם,הוא כח הדחייה . אותו דבר עם ההתמסרות לאדמה . כשהיא תחוש שאתם באמת שלה ,יודעים אותה, מתמסרים אליה .היא תתחיל לשחררבכח הדחייה המשותף שנוצר יעלה אתכם מעליה בטבעיות ועל המרווח הזה אתם תרחפו .

הבעיה : שאנחנו מתוך החלטה שבראש כל כך מנסים להגיע למעלה ולהינתק מהאדמה או לחילופין להניף פרטנר מבלי לקבל את ברכתה של האדמה שלו ואז נוצר נתק וגם הנחיתה על הקרקע היא דרמטית יותר.
נקודה על הלשון : המילה חיבור והמילה חבר מאותו שורש......
עם מי אנחנו צריכים להתחבר כדי לנוע בחיבור ואילו חסרים צריכים להתמלא כדי שנדע להיות חברים אמיתיים של הריקוד שלנו ? ! ? ! ?



עילי אלפרוביץ` רקדן אימפרוביזציה,אמנות המופע וחוקר תנועה טבעית ובטבע.

כל הרשימות של movinspiral תנועה עם עילי אלפרוביץ`:

תנועה בטבע

תנועה בטבע

תנועה בטבע, פעולה בעלת משמעות עמוקה בשלל רבדים. החיבור בין אמנות האלתור בתנועה לעבודה בטבע, הוא שילוב ייחודי המעורר השראה גדולה מאוד לכל הלוקחים בו חלק.» מאת עילי אלפרוביץ`

תנועה בטבע

תנועה בטבע

» מאת עילי אלפרוביץ`

וריאציה על תנועה "מדמה" באלתור

וריאציה על תנועה "מד

מאמר קצר המציע עוד צורת מחשבה תוך כדי האילתור בתנועה כפרפורמנס, ע"י השימוש בדמיון הפיזי שלנו.» מאת עילי אלפרוביץ`

וריאציה על תנועה "מדמה" באלתור

וריאציה על תנועה "מדמה" באלתור

» מאת עילי אלפרוביץ`

בין הוויה לרצון בתנועה והופעה

בין הוויה לרצון בתנועה ו

המאמר נוגע בקשר בין הרצון האנושי לבין ההוויה האנושית כפי שהוא יכול לבוא לידי ביטוי בגופם של המאלתרים בגופם. בהתייחסות לקונטקט והופעה.» מאת עילי אלפרוביץ`

בין הוויה לרצון בתנועה והופעה

בין הוויה לרצון בתנועה והופעה

» מאת עילי אלפרוביץ`

כל הפעילויות של movinspiral תנועה עם עילי אלפרוביץ`:

הג`אם בעין שמר ,הסופ``ש השלישי בכל חודש

הג`אם בעין שמר

אירוע הג`אם הוא זמן ומרחב למפגש עם תנועת הגוף האנושי. מגיעים אליו מתרגלי קונטאקט אימפרוביזציה ושוחרי תנועה אורגאנית . בד``כ ניתנת הנחייה בתחילת הג`אם של כמחצית השעה ואז החלל נפתח לתנועה» עם Elai Alperovitch

שבת
הג`אם בעין שמר ,הסופ``ש השלישי בכל חודש

הג`אם בעין שמר

עם: Elai Alperovitch

מתי: שבת

קונטאקט, אלתור מופע

קונטאקט.אלתור ומופע

מתחילים !!! עבודה ייחודית של עילי אלפרוביץ` המשלבת מחקר וידע עמוק של הגוף והתנועה, דיבור בשפת האלתור והקונטאקט אימפרוביזציה ולמידה דרך מופע .» עם עילי אלפרוביץ`

חמישי
קונטאקט, אלתור מופע

קונטאקט.אלתור ומופע

עם: עילי אלפרוביץ`

מתי: חמישי

סדנה - לנוע עם הטבע

סדנת לנוע עם הטבע

לנוע עם הטבע - אלתור, ריקוד ומפגש עם הסביבה הפראית .» עם עילי אלפרוביץ`

שלישי
סדנה - לנוע עם הטבע

סדנת לנוע עם הטבע

עם: עילי אלפרוביץ`

מתי: שלישי

יסודות הקונטאקט

Movinspiral יסודות

קונטאקט אימפרוביזציה בימי ב` בבית בנגורה בין 20:00-22:00 למתחילים ולכל הרמות. בואו לטעום , להכיר ולנוע בחדווה קונטאקט: לנשום ברווחה עוד ועוד ולהוציא אנחת קול,» עם עילי אלפ movinspiral

שני
יסודות הקונטאקט

Movinspiral יסודות

עם: עילי אלפ movinspiral

מתי: שני

שיתוף חברים

עם : עילי אלפרוביץ`