לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

לגייס את צירופי המקרים לטובת החלומות הכיאיך למצוא בית בתל אביב במחיר מצוין, את הזוגיות האידיאלית, את העבודה שתבטא את כל מי שאנחנו, את המשכורות שאנחנו רוצים להרוויח.


צירופי מקרים הם התרחשות שאנחנו חווים פעמים רבות במהלך החיים. חושבים על מישהו ומיד אחר כך רואים אותו, או שומעים ממנו. רוצים משהו, וממש בסמוך לכך מקבלים הצעה או את הדבר עצמו.
קארל יונג הפסיכולוג השוויצרי, התייחס רבות לצירופי המקרים, וקרא לתופעה סינכרוניזציה של הגורל. לגרסתו, סינכרוניות היא חיבור בין חוויות מהעולם הפנימי ואלה שבעולם החיצוני בהתאמה מושלמת כזו, שלא יכולה להיות מוסברת על סמך הסתברות סטטיסטית.


אירועים סינכרוניים כאלה נראים כמו נסים. כאילו שהעולם מתגייס בכדי לתת לנו כל מה שאנחנו רוצים. בין אם נקרא לכך מזל, כוחו של היקום, אלוהים, או סתם צירופי מקרים, אני מציעה לתת להם לפעול לטובתנו יותר, ליהנות מהמתנות האלה, שהגיעו במיוחד בשבילנו, לפי הזמנה.

הדרך להגביר את הסינכרוניזציות עוברת דרך שלושה שלבים בסיסים:

I. לדעת מה אנחנו רוצים.
רוב האנשים יודעים מצוין מה הם לא רוצים. מעטים יודעים מה הם כן. מה טוב להם, לאן הם מכווננים.
אני מציעה ליצור רשימות של הזמנות, כמעט כמו רשימות מכולת, שמתארות את הדברים שאנחנו רוצים להזמין לתוך החיים.
ניתן להזמין בדרך הזו בני זוג, עבודה, בית שרוצים, את היום שיהיה. ממש כל דבר.
חשוב בעיני להזמין את החוויה הטובה ביותר בשבילנו, אבל לא "לנעול" על אירוע או אדם מסוים.
כך למשל, נכון להזמין את העבודה שהיא ביטוי של הכישרונות שלנו (ועל זה כדאי לעשות רשימה קודמת, מפורטת ככל שאפשר), את סכום הכסף שאנחנו רוצים להרוויח בה, את הסביבה האנושית שתהיה, מיקום גיאוגרפי, כל דבר שנראה לנו חשוב.
פחות נכון בעיני לבקש שיקבלו אותנו לעבודה בחברה איקס.
כנ"ל לגבי זוגיות. ממש לרשום כל מה שחשוב לנו, רשימת הזמנות. לא לבקש שאיקס יתאהב/תתאהב בנו.
ואפשר להתחיל את האימון ביצירת סינכרוניזציות גם עם דברים ממש קטנים. לבקש שמישהו שאנחנו אוהבים יתקשר אלינו היום במפתיע. סתם ככה, כדי לבחון את העבודה עם הכלי הזה.
ואחרי שיודעים מה רוצים, לדעת שזה נמצא שם, בדיוק כמו שהזמנו. לראות, לדמיין, להסיר כל ספיקות, גם אם זה לא ממש הגיוני או ריאלי.


II. לזהות את הסינכרוניזציות שקורות סביבנו.
להיות מודעים לקשר בין הדברים שהזמנו, ובין "מתנות" שמגיעות אלינו. חשוב לחפש את ההקשר, ולהיות ערים אליו. לזהות שהתלוננו שאנחנו לא עושים מספיק כושר, וחצי שעה אחר כך חבר מתקשר ומציע לנו חודש מינוי מתנה בחדר כושר.
או מדברים על זה שהגיע הזמן שנכיר בן/בת זוג חדשה, ומיד אחר כך מתקשר מישהו ומספר לנו על אתר שנפתח ומאפשר המון הכרויות בדרך קלילה ומרגשת, בדיוק כמו שאתם אוהבים.
הדברים האלה קורים כל הזמן, אנחנו לא מספיק מודעים אליהם, וככל שערים להם יותר, קל יותר ללמוד לרתום את הכוח הזה לטובתנו.


III. לקחת את המתנות.
הרבה פעמים צירופי המקרים נראים כך כך מוזרים, שאנחנו מסרבים להם. אומרים: אם זה אמיתי זה יקרה גם שוב, או: זו רק מדרגה בדרך למה שרצינו, לא בדיוק הדבר האמיתי.
רצינו להיות בכושר, מנוי מתנה שמציעים לנו לא נראה בדיוק כמו הגוף המושלם מיידית, אבל, ההרשמה היא המדרגה החיונית בכדי שהדברים אכן יקרו.


הבית שאני גרה בו הוא רק אחת הדוגמאות המושלמות בשבילי לסינכרוניזציה, לפי הספר. הזמנתי בדיוק מה שרציתי, קיבלתי, אפילו קצת יותר.
הרשימה כללה כל מה שהיה חשוב בעיני ובעיני בן זוגי
הגדרנו את האזור המדויק (צפון תל אביב),
את מספר החדרים שרציתי (בפועל יש יותר)
כתבנו חצר גדולה וסגורה (במציאות היא גדולה הרבה יותר מזו שפינטזתי עליה),
הזמנתי בית שאוכל לצייר ולצבוע בו את הקירות כרצוני, משמע לא בית חדש עם קירות לבנים שצריך לשמור עליהם (כבר כשהגעתי הנה היו שני קירות בצבע בורדו, כיום כבר רובם כתומים, כחולים, בורדו ואחרים)))
וכתבתי מחיר מקסימלי, שלא נראה ריאלי ביחס לשאר הבקשות שלי.
וכאן כאמור נכנס אחד הכללים הכי חשובים לקידום צירופי המקרים, לדעת מה רוצים, ולדעת שזה נמצא שם. מצב השוק לא קשור לעניין.
למיטב זכרוני יום או יומיים אחרי בניית הרשימה הזו, הבית פשוט היה מולי תוך כדי נסיעה. הוא היה שם גם קודם, עם שלט להשכרה עליו, אבל אפילו לא ראיתי אותו. חלפתי על פניו כמה פעמים מתוך ידיעה פנימית שבמיקום כזה אין מה לחפש כי הבית בטח יהיה יקר מידי.
עם ההזמנה הכתובה, נכנסתי לשאול. זה היה מרגש. הבית ענה (ועונה עדיין) בדיוק בדיוק על כל תנאי ההזמנה הכתובה. במבט לאחור, אני יודעת שזה באמת לא היה ריאלי, לי זה לא היה אכפת. ידעתי שהוא קיים ומחכה, כל מה שצריך בשלב הזה, להיות ערים ולהתבונן מסביב (ולחפש, ולשאול, ולבדוק). ואז הוא פשוט היה שם, מולי.

אני מכירה רבים סביבי שמצאו מה שחיפשו בדיוק בדרך הזו. בתים מדהימים, במחירים לגמרי לא תואמים את מחירי השוק (כן, בשנים האחרונות, בתל אביב)
זוגיות נפלאות, שאחרי שהוגדרו, מישהו דפק להם בדלת (אמיתי לגמרי) פנה אליהם באתר, ברחוב ובהמון דרכים, מוזרות יותר או פחות.
עבודות נהדרות שכללו את כל ההזמנה הכתובה. הכל.
חשוב שאם מעורבים אנשים נוספים בסיפור הזה, לתאם רשימות וליצור רשימה אחת שמקובלת על שני הצדדים, מכיוון שאם כל צד מחפש משהו קצת אחר, קיימת הכשלה סמויה וזה לא יקרה.

יחד עם זאת, אצלי, לרוב הסינכרוניזציות עובדות בדרך קצת שונה מהמתכונת הרגילה (והמומלצת). ברוב המקרים בחיי אני מתחילה בשלב השני, עוברת ממנו לשלישי, ורק אז חוזרת לראשון.
השלב השני הוא כאמור שלב הזיהוי. בשבילי הוא ראשוני. מגיעות הצעות מבחוץ, אני מזהה שהן מרגשות אותי. לרוב אין לי מושג למה. אני רק יודעת שאני רוצה, שאני מרוגשת, שמשהו בי מרגיש טוב עם זה.
השלב השלישי הוא זה של לקחת, ואני אומרת כן, לאותם דברים מרגשים. קודם כל כן. מבלי לחשוב אם אני יכולה ואיך בדיוק עושים את זה, מבלי להשאיר כל מקום לפחדים. התשובה הראשונית היא כן.
רק אז אני מגיעה למה שאני קוראת לו השלב הראשון. זיהוי והבנה שיש כאן משהו שרציתי, אבל אפילו לא ידעתי שאני רוצה.
יום לפני שהפכתי להיות עיתונאית, לא ידעתי שזה תחום שאני רוצה לעסוק בו. גם חודש אחרי עוד לא הבנתי מה קרה כאן. עסקתי בפרסום, ובעלים של אחד ממשרדי הפרסום שאותו פגשתי בעבודתי הציע לי לערוך עיתון מקומי, תחילת עבודה תוך שלושה ימים.
זה היה מפתיע, לא שייך, לא ברור, אבל מאד מרגש. אמרתי לו שאף פעם לא עשיתי את זה קודם, והוא ענה, אני יודע שתעשי את זה מצוין.
אז באתי. שומרת במקביל על העבודה הקודמת שלי (ועובדת בחודשיים הבאים לפחות חמש עשרה שעות בממוצע ביום, שבעה ימים בשבוע) רק כמה חודשים אחר כך הבנתי עד כמה אני במקום הכי מדויק בשבילי. משם המשיכו לזרום הצעות. אני לא זוכרת שפניתי פעם לעיתון או מגזין בעצמי. כשהייתי מוכנה לשלב הבא, לעוד התחדשות, הגיע הטלפון שהציע אותה.
באופן מוזר (או לא) החוויה שלי היא שכשאני מגדירה, אני מצמצמת אפשרויות. כשאני מכווננת מטרה אני פחות מרוגשת ויותר משימתית. עבורי, זו כנראה לא הדרך הנכונה. המטרה בעיני היא להיות כמה שיותר קשובה למתנות שמגיעות, לזהות את תחושות הגוף, ולהסכים, מבלי להשתהות.
בדרך הזו מגיעים אלי דברים שהם הרבה יותר מרגשים ומעצימים מכל מה שאני יכולה לתכנן בעצמי. המשימות שלי הן רק להתרגש, ולהגיד כן.

המאמר מופיע במקור גם כאן

המאמר פורסם גם כאן »

מיכל גזית מיכל גזית מנחת סדנאות דרך האמן, יועצת פסיכו-אסטרולוגית, עיתונאית וכותבת - טל: 03-647-649-5
מייל: [email protected]

כל המאמרים של מיכל גזית:

יחסים עם אנשים, קריירה וכסף מגיעים לנקודת רתיחה

יחסים עם אנשים, קריירה ו

ונוס ברטרו באפקט גדי- תהליך ששיאו מאמצע דצמבר עד סוף ינואר מזמין לעדכן את האני מאמין שלנו ולדבר אותו. הבקשה היא לזהות מה עובד ונכון, ומה לא ומזמין שחרור מיידי.» מאת מיכל גזית

ונוס ברטרו ממאי עד יוני, טרנספורמציה ביחסים

ונוס ברטרו ממאי עד יוני,

סודות שנחשפים, שינויים בקוד התקשורת, שינוי ביחסים עם אנשים (במיוחד אחים) עם כסף, עם יצירה, תהליך של פעם בשנה וחצי שמבקש שינויי עומק בבחירות שלנו» מאת מיכל גזית

NULL

NULL

NULL» מאת מיכל גזית

NULL

NULL

» מאת מיכל גזית

מדורת השבט

מדורת השבט

החוויה השבטית חיה בזיכרון הלא מודע ומעוררת געגוע תמידי לקולקטיב תומך. ככל שהמעגלים סביבנו רחבים ומחבקים יותר, קל לנו יותר להגשים את מי שאנחנו» מאת מיכל גזית

מדורת השבט

מדורת השבט

» מאת מיכל גזית

הגוף יודע את כל האמת

הגוף יודע את כל האמת

כשהגוף בנינוחות וחיוניות אנחנו כנראה במקום נכון ובחיבור הרמוני עם מי שאתנו. כשהגוף מכווץ הוא מאותת שמשהו לא תקין, שיש דיסהרמוניה בין מה שנאמר ומה שבאמת קורה.» מאת מיכל גזית

הגוף יודע את כל האמת

הגוף יודע את כל האמת

» מאת מיכל גזית

כשחייב לקרות שינוי.

כשחייב לקרות שינוי.

שינוי יכול לקרות כי הטוב קורא לנו, או כי הרע בלתי אפשרי יותר, אנחנו מגדילים את הטוב או את הרע בהתאם למה שאנחנו מכירים מעצמנו שמניע אותנו.» מאת מיכל גזית

כשחייב לקרות שינוי.

כשחייב לקרות שינוי.

» מאת מיכל גזית

שחרור האחזות

שחרור האחזות

ברגע של ויתור שחררתי את תנועת הלפיתה וכל מה שלא היה אמיתי נשמט, אז יכולתי להתגלות בפני אלוהים ואדם בדיוק כמו שאני וניסים החלו לקרות» מאת מיכל גזית

שחרור האחזות

שחרור האחזות

» מאת מיכל גזית

איך זה שבחרתי בחיים של אי ודאות?

איך זה שבחרתי בחיים של א

אין ברירה אלא לסמוך, לאסוף את כל הכוחות והידע כדי להקשיב לבטן, ומצד שני, לוותר על השליטה והאחיזה, ופשוט לקפוץ שוב, למעלה. כי אחרת, זו לא תהיה אני.» מאת מיכל גזית

על אגואיזם בריא ונתינה נקיה

על אגואיזם בריא ונתינה נ

למה אני לא רוצה שיעשו בשבילי דברים שצריך ונכון» מאת מיכל גזית

רק בשביל לקבל חיבוק

רק בשביל לקבל חיבוק

חיבוק הוא רגע של מיזוג, חיבור עם האחר, העצמת האנרגיה של האחד בעוצמות שהן שהיא הרבה יותר ממכפלת מספר המשתתפים בחיבוק. ברגעים האלה של האיחוד, משהו ממני נשאר אתך.» מאת מיכל גזית

רק בשביל לקבל חיבוק

רק בשביל לקבל חיבוק

» מאת מיכל גזית

חיבור לילד הפנימי באמצעות מוח ימין

חיבור לילד הפנימי באמצעו

יש בנו ילד נצחי שרוצה לפרוץ את גבולות הביקורת וההגיון ולחזור אל חיינו. טכניקת ציור וכתיבה ביד הלא חזקה מאפשרת מפגש מפרה ומרפא עם הילדותיות והיצירתיות שבתוכנו.» מאת מיכל גזית

יצירה כדרך חיים

יצירה כדרך חיים

ג`וליה קמרון, יוצרת רב תחומית עברה מסלול חיים מפותל תוך חיפוש נתיבי היצירה שלה. היא כבשה פסגות מרשימות, אבל גם נפלה לתהומות מפחידים.» מאת מיכל גזית

יצירה כדרך חיים

יצירה כדרך חיים

» מאת מיכל גזית

ביקורת קטלנית

ביקורת קטלנית

היא מרעילה, היא חוסמת, וקשה להתעלם ממנה. על יצירה בצל הביקורת, והדרכים לעטות עור של פיל בדרך מן המקלדת לדבר המבקר.» מאת מיכל גזית

ביקורת קטלנית

ביקורת קטלנית

» מאת מיכל גזית

הפחד מהצלחה ? תקרת הזכוכית שלנו

הפחד מהצלחה ? תקרת הזכוכ

הפחד מהצלחה ? תקרת הזכוכית שלנו כולנו רוצים להצליח, אבל פוחדים, להרגיז אחרים, להסתכן באהבה, לאבד את מה שיש גם אם הוא בלתי מספק, להיות בודדים בצמרתליפול מגבהים» מאת מיכל גזית

לחלום, להעז ולממש ללא פרפקציוניזם

לחלום, להעז ולממש ללא פר

השאיפה לשלמות מעכבת אותנו מלהתחיל דברים חדשים, מפריעה להנות מתהליך היצירה, ומקשה עלינו לשחרר, את כל יצירות חיינו» מאת מיכל גזית

פרפרי היצירה

פרפרי היצירה

יצירה היא תמיד בריאה של עולם חדש ולא ידוע וככזו היא מעלה פחדים, חסמים והתרגשות גדולה» מאת מיכל גזית

פרפרי היצירה

פרפרי היצירה

» מאת מיכל גזית

כל הפעילויות של מיכל גזית:

הפנינג צבע על בדי ענק לילדים והורים

הפנינג צבע עם מיכל גזית

חגיגה של חיבור, התרגשות וכייף ענק, בימי שישי שבת וחג. יהיו בדים ענקיים, המון צבע, טרמפולינות תנועה וחגיגה של יציאה מהקווים והמסגרות.» עם מיכל גזית

דרך האמן בסדנת זום פורצת גבולות

דרך האמן חיבור ליצירתיות

"דרך האמן" לחיבור למוזה ולתשוקה היצירתית בכל תחומי החיים» עם מיכל גזית

שני
דרך האמן בסדנת זום פורצת גבולות

דרך האמן חיבור ליצירתיות

עם: מיכל גזית

מתי: שני

דרך האמן עם מיכל גזית בסדנת עומק תהליכית

דרך האמן עם מיכל גזית

דרך האמן בסדנא המלאה והתהליכית לשינוי עומק משמעותי. שישה מפגשים למעבר דרך חסמי יצירה, וחיבור לחלומות. מתחייבים לדרך, מתחייבים לתוצאות» עם מיכל גזית

ראשון
דרך האמן עם מיכל גזית בסדנת עומק תהליכית

דרך האמן עם מיכל גזית

עם: מיכל גזית

מתי: ראשון

יעוץ דרך פסיכו-אסטרולוגיה וכלים נוספים

יעוץ אישי לזמני שינוי

מפגש אבחון ותהליכי ליווי לזמנים של שינוי והתחדשות דרך פסיכו אסטרולוגיה בשילוב עם כלים נוספים» עם מיכל גזית

כל השבוע-שלישי
יעוץ דרך פסיכו-אסטרולוגיה וכלים נוספים

יעוץ אישי לזמני שינוי

עם: מיכל גזית

מתי: כל השבוע-שלישי

שיתוף חברים
עם : מיכל גזית