לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

"רולפינג"- אינטגרציה המבנית

מאת: אבי בחט


ייחודיות הגישה של רולף היא בדיוק המבני שלה, בדיוק ההנדסי שבה, ובאפשרות לעשות שינוי קיומי בכל רמות ההוויה דרך השינוי בגוף, בארגון שלו ובתנועה שלו.האינטגרציה המבנית של אידה רולף

אינטגרציה מבנית של אידה רולף ידועה גם בשם "רולפינג " שהוא שם רשום.
בישראל ישנם כ 15 מטפלים מוסמכים בשיטה ורובם בעלי וותק של קרוב ל 20 שנה ובעלי רמה מקצועית גבוהה.

אידה רולף שהייתה קודם כל מדענית מן השורה הראשונה בתחום הפיזיקה והביוכימיה, גילתה שהערכת פאסיה שהתקצרה, יוצרת הקלה משמעותית על כאבים! הדבר השני הוא שפתיחת התעבויות והדבקויות הפאסיה, משמעותה כהארכת השרירים אותם הפאסיה עוטפת, וכתוצאה מכך, הפחתת לחץ בו מושכים שרירים מקוצרים אלה את העצם אליה הם מחוברים. הפחתת המשיכה הזו היא מה שמאפשר לעצם לחזור למקומה הטבעי במערכת, ומה שמפחית לחצים נוספים על דיסקים חוליות ומפרקים.
עניין זה הוא מרכז כל עבודתה ולכן הוא מצא ביטוי בלוגו של שיטתה (רולפינג) ע"י שתי תמונות אדם, אחת כשהחלקים השונים שלו אינם מסודרים כהלכה אחד מעל השני וגורמים לכן ללחצים , למתח שרירי, ולכאבים, ואילו התמונה השנייה מראה את הארגון הנכון אליו מגיעים לאחר סידרה טיפולית המארגנת מחדש את המבנה ע"י הארכת אותם קיצורים בפאסיה.


כיצד נעשית פתיחת הפאסיה?

באופן טכני העבודה מתבצעת בעזרת מגע עמוק, ובעזרת תנועה אקטיבית שמבצע המטופל.
עבודה זו מבהירה למטופל את התנועה במפרקים השונים, מנקה ופותחת חסימות ב"פאסיה" ע"מ לאפשר לתנועה לזרום באופן חפשי יותר., התהליך הסיסטמטי של השיטה מגדיר בהדרגה את גבולות המבנה ואת האמצע שלו מכל צד, עד ליצירת תחושה ברורה של אמצע, של למעלה ושל למטה.
התחושות הפיזיות של המטופל נעות בין תחושה נעימה של פתיחה, לתחושת מועקה ולחץ זמניים,- הכול לפי המקום והנתונים האישיים של כל מטופל.
התיאוריה של פתיחת הפאסיה אומרת שרקמת חיבור זו, עשויה למעלה מ 99 אחוזים מים! מים משנים טמפרטורה לפי לחץ . ושינוי טמפרטורה של מים משנה את מצב הצבירה שלהם.
המטפל יוצר לחץ שגורם לעליית הטמפרטורה, מה שמאפשר למוסס את התעבויות והדבקויות הפאסיה. אל הלחץ של המטפל מתווספת תנועה אקטיבית שהמטופל מבצע במפרק הקרוב, וכך, תוך כדי המסת החומר, סולל המטופל לעצמו מסלול של תנועה במישור הנכון המדויק, כך שבתום הטיפול, נוצרת העדפה אוטומטית של הגוף, להשתמש במסלול התנועה הנכון.
העבודה, היא עבודה משותפת הדורשת גם את הרצון הטוב של המטופל. ללא רצון פנימי כזה, האנרגיה הנחוצה להמסת הפאסיה לא תהיה מספקת, וניתן יהיה רק לסמן את היעד או סתם ליצור כאב במקום פתיחה.
עבודה זו מאוד מדויקת, מכיוון שעודף לחץ למשל, מפספס את המקום הנכון בו אמור להתרחש השינוי, ואילו לחץ נמוך מדי, לא מאפשר המסה ופתיחה.
ההתכוונות של המטפל אל הרובד המדויק היא פרי אומנות הנרכשת דרך שנים של עבודה והתפתחות.

חזרה לדיוק ולהגדרת הייחודיות של האינטגרציה המבנית של אידה רולף (רולפינג)
הדיוק הוא מרכיב מרכזי בייחודיות של הרולפינג, הכוונה היא שהגם ששיטות נפלאות אחרות כמו טכניקת אלכסנדר, פלדנקרייז, סוגים מסוימים של יוגה וחלקים בגישה של פאולה ? יודעים להסביר ולכוון לשימוש נכון יותר בגוף מבחינת יציבה נכונה ומבחינת איזון המערכת, הרי שישנו דיוק מסוים שלא קיים באף אחת מהגישות הללו, דיוק למשל שמגדיר את מיקומו של "הציר המרכזי" האידיאלי או כמו שהוא ניקרא בשיטתה, הבנת מושג ה"ליין". בתוך הבנת המושג הזה ישנו למשל המיקוד לגבי הנקודה שנקראת קידמת העקב ? נקודה המגדירה בדיוק את ה"למטה" ואת הכיוון דרכו משקל הגוף אמור לזרום אל האדמה. כמוהו גם הקונצפט של המישור החוצה ברגליים המגדיר במדויק את כיוון התנועה העיקרי בשלשת מפרקי הרגל (ירך ברך וקרסול), הוא מושג שלא נימצא בשימוש בשיטות האחרות, והוא מבטא את הדיוק ההנדסי פיזיקאלי של האינטגרציה המבנית של אידה רולף.
מושג מרכזי נוסף אצל רולף הוא ה"Dorsal hinge " (הציר האחורי) המתייחס לאזור של בין 4 ל 5 חוליות באזור גב אמצעי ותחתון ולפעולתו הנכונה של שריר האיליופסואס הנתפשת כמרכז כל הקונצפט של תנועה נכונה.
תנועה נכונה לפי רולף, מתחילה תמיד בהתארכות ושמירה על האחרונית של אזור הדורסאל הינג`, ובכך לא רק שהיא יוצרת תנועה ללא יצירת חסימה במערך התמיכה, אלא שזו תמיד תנועה המבטאת רצון שבא מפנימיות האדם ישר מהאמצע שלו, ובשימוש בחיצוניות ? בשרירים הגדולים והחזקים כהשלמת התנועה, אך לא כמקור לתנועה.
תנועה מסוג זה, מבטאת את הערך הרוחני ששיטתה בונה, הווה אומר את היכולת של אדם לפעול מתוך בחירה, ולא רק בתגובה אוטומטית הפועלת תמיד תוך ניתוק מכלל המערכת ומתמיכת האדמה.

ההיבט ההנדסי המדויק של הבנת התנועה לפי רולף, הוא בין הגורמים ליצירת ה"רצפט" של השיטה. ה"רצפט" היא תכנית מובנית מראש בת 10 מפגשים אשר בהם המטפל עובר באופן סיסטמי על כל המערכת לפי העקרונות שהוזכרו למעלה אך גם לפי עקרונות נוספים כמו מהחוץ אל הפנים, ומלמטה למעלה, וכל זאת על מנת לבנות ביחד עם המטופל בצורה המהירה ביותר האפשרית, את ההבנה המוחשית של קיום הציר המרכזי שלו ואת היכולת להשתמש בו כנתיב להשענות על האדמה בכל תנועה ובכל רגע נתון.

מהירות זו של שינוי מבני ושינוי בתבניות תנועה ? דורשת מוכנות גבוהה של המטופל לשינוי, ובד"כ מהווה שינוי דרמטי עבורו!

ייחודיות הגישה של רולף היא בדיוק המבני שלה, בדיוק ההנדסי שבה, ובאפשרות לעשות שינוי קיומי בכל רמות ההוויה דרך השינוי בגוף, בארגון שלו ובתנועה שלו.המאמר פורסם גם כאן »

אבי בחט אבי בחט מהמובילים בתחום הטיפול במגע ותנועה, מפתח את שיטתו למעלה מ20 שנה. בעבר יו"ר אגודת עיסוי וטיפולי גוף בישראל. מטפל ומלמד בבית סיפרו שבת"א את העיסוי הטיפולי האינטגרטיבי (שנה א`), ואת הטיפול במגע ותנועה לפי גישתו (שלוש שנים).

כל המאמרים של אבי בחט Avi Bahat טיפול במגע ותנועה:

הדרך ליציבה נכונה ולמניעת כאבי גב

הדרך ליציבה נכונה ולמניע

סדרת תרגילים ב DVD (בעברית ובאנגלית) מפורטת שתדריך אתכם צעד אחר צעד כיצד לבנות את הציר המרכזי של גופכם ? הדרך ליציבה נכונה ולמניעת כאבי גב.» מאת אבי בחט

האינטגרציה המבנית מול שיטת אלכסנדר

האינטגרציה המבנית מול שי

שיטות רבות מלמדות תנועה ויציבה נכונה אך כל אחת צריכה גם להביא את התלמיד למסוגלות הביצוע. ההבדל העקרי בין השיטות הוא רמת האיפשור שכל אחת מהן נותנת.» מאת אבי בחט

שיטת טרייגר

שיטת טרייגר

שיטת טרייגר יודעת ללמד את המטופל כיצד לשחרר!השיטה בנויה מחלק פאסיבי על שולחן הטיפולים בו המטופל חווה תנועה קלילה חסרת מאמץ האפשרית לגוף שלו ומחלק אקטיבי של תנועה עצמית עם אותן האיכויות.» מאת אבי בחט

שיטת טרייגר

שיטת טרייגר

» מאת אבי בחט

עקרונות העיסוי ההוליסטי

עקרונות העיסוי ההוליסטי

אינטגרציה של ה "רולפינג", עם שיטת טרייגר על מצע של עיסוי בגישה הוליסטית» מאת אבי בחט

לזהות עקמת ולטפל במקור הכאב

לזהות עקמת ולטפל במקור ה

עמוד השדרה של רובנו אינו ישר, למעשה אך טבעי לצפות שכך יהיה כיוון שהרי אין אנו בנויים באופן סימטרי לא מבחינת האיברים עצמם וודאי שלא מבחינת תפקודם.» מאת אבי בחט

תרגילים לישיבה נכונה, למניעת כאבי גב .

תרגילים לישיבה נכונה, למ

סיכום התרגיליםכיווץ ושחרור של ספינקטר קידמילחיצת ברכייםלשון מצד לצדסיבובי לשוןלשון נוגעת בחך העליון לכיוון שורש האףשפה עליונה אל האף הפסקה עם ידיים על העיניים בישיבההנחיות כלליות לישיבה נוחה.» מאת אבי בחט

יציבה נכונה בישיבה

יציבה נכונה בישיבה

לאלה בינינו שצריכים לבלות זמן רב בישיבה, ישנן כמה עצות שיכולות להפוך את הישיבה לפחות שוחקת ויותר מחייה.» מאת אבי בחט

יציבה נכונה בישיבה

יציבה נכונה בישיבה

» מאת אבי בחט

טיפול בכאבי גב דרך מגע ותנועה

טיפול בכאבי גב דרך מגע ו

אחת מתופעות הכאב הנפוצות ביותר בחברתנו היא כאב הגב התחתון.טיפול במגע ותנועה יוצר הפחתה משמעותית במתח השרירי ובמקביל מלמד את המטופל תנועה נכונה באזור.» מאת אבי בחט

כל הפעילויות של אבי בחט Avi Bahat טיפול במגע ותנועה:

קורס הכשרה בשיטת בחט - טיפול במגע ותנועה

הכשרה בשיטת בחט

לחסרי נסיון קודם בטיפול במגע.הקורס בהנחיית אבי בחט בהרצלייה פיתוח.» עם אבי בחט

קורס הכשרה בשיטת בחט - טיפול במגע ותנועה

הכשרה בשיטת בחט

עם: אבי בחט

DVD - הדרך ליציבה נכונה מאת אבי בחט

הדרך ליציבה נכונה

Video - News - הרשמו לקבלת סדרת טיפים חינם למייל שלכם - הוידאו- ניולזטר של אבי בחט.» עם אבי בחט

כל השבוע-יום אחד
DVD - הדרך ליציבה נכונה מאת אבי בחט

הדרך ליציבה נכונה

עם: אבי בחט

מתי: כל השבוע-יום אחד

מחיר מיוחד למדוורי bodyways

מחיר מיוחד

במסגרת המבצע טיפול ראשון במחיר הכרות - 300 ? לטיפול (במקום 400 ?.)+ הנחות משמעותיות לסדרת הרולפינג!» עם אבי בחט

ראשון-חמישי
מחיר מיוחד למדוורי bodyways

מחיר מיוחד

עם: אבי בחט

מתי: ראשון-חמישי

סדנת "לבוא מהליבה" למטפלים במגע

סדנת סופשבוע למטפלים

בסדנה זו תוכלו ללמוד כיצד להניע את המטופל ללא מאמץ, כיצד להפוך ואפילו להוריד מהשולחן בצורה שיש בה מן הגימיק מצד אחד ומהעומק הטיפולי מצד שני. בסרטון אפשר לראות גם הסבר וגם המחשות.» עם אבי בחט

חמישי
סדנת "לבוא מהליבה" למטפלים במגע

סדנת סופשבוע למטפלים

עם: אבי בחט

מתי: חמישי

שיתוף חברים
עם : אבי בחט