לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

ספור מסע-מישראל לברלין-המבורג-ישראל

מאת: אביה רכס


בסיפור המסע הזה כמורה בהתהוות של 5 המקצבים שזורים עבר הווה ועתיד, יחד עם כל הצללים של חמשת המיקצבים.
החזון שלי כמורה בהתהוות של 5 המקצבים והקשר למסע לגרמניה.

מודול 2 קורס מורים מישראל לברלין-המבורג-ישראל סיפור מסע

בסיפור המסע הזה כמורה בהתהוות של 5 המיקצבים שזורים עבר הווה ועתיד, יחד עם כל הצללים של חמשת המיקצבים.

נסיעה שלי כישראלית לגרמניה 60 שנה אחרי שמאות מבני משפחתי הקרובה נרצחו שם, ומליונים נוספים נרצחו בשם שונותם מהעם העליון הגרמני-איננה מסע קל , כלל ועיקר.
המסע הזה החל בבוקר קפוא במלון נשים בחלק המזרחי של ברלין שנמצא רק מרחק 2 פסיעות מהבונקר המפורסם של היטלר- מיקום טוב מזה לא יכול להיות למסע כה משמעותי בחיי האישיים והמקצועיים. הבימאי של החיים לא יכול היה לדמיין מיקום טוב מזה...
מדוע אני רוצה להיות מורה של 5 המיקצבים?

שאלה מאד טובה שהיטלר בוודאי לא דמין ש-60 שנה אחרי התוכנית השטנית שלו להשמדת העם היהודי אשה בת 48 ?דור שני לשואה- תרצה ללמד את 5 המיקצבים בישראל בכדי למנוע שואה נוספת ולנסות לעבוד עם החלק המרפא של התנועה והמיקצבים -האומנם אפשרי? שאלה שרק העתיד ידע...
האם ריקוד עם בני לאומים כה שונים במהותם ובצרכיהם בארצנו הקטנה ומציאת המרחב המשותף בינהם תוך כדי תנועה היא בכלל אופציה לריפוי האקלים החברתי והפוליטי הכה קשה שלנו באזור הזה?

מהבונקר של היטלר בברלין נעתי בצעדים מעטים נוספים לאתר המנציח את שואת יהדות אירופה כולה. אתר הנראה כמו בית קברות אחד גדול מפוסל במצבות ענק-האם זה הכיסוי למצפון הגרמני הכואב? האם בכלל ניתן לתקן את המצפון הזה? האם ניתן להגיע לסליחה ?מחילה במקום הזה עם הגזע העליון?

ירידה במספר מדרגות מתחת לאתר המרשים והדמוני הזה מביאה אותי למוזיאון המתעד את מיכתביהם האחרונים של יהודים לבני משפחותיהם הקרובים בדקות האחרונות לפני שנילקחו לתאי הגזים. מצמרר, מרגש, וקורע לב כאחד.....חצי שעה עמדתי שם וקראתי ובכיתי, קראתי ובכיתי את האהבה והפרידה הכה טרגית של אלמונים אומללים דקות לפני שהצורר השמיד אותם...רק בגלל שהיו יהודים ולא התאימו לציפיות הגזע הארי...

הצל של הסטקטו -כה בולט בנרטיב הגרמני-הנוקשות הכה אופיינית , אגרסיביות מודחקת, רצון עז ומוגזם לסדר ולמשמעת, ניתוק של הגוף מהרגלים ומהמקור האנושי שלנו כבני אדם-לא מפליא שאפיונים אלו מצאו ביטוי כה קשה לפני 60 שנה במלחמת העולם השניה.

גבריאל רות` אומרת על כך: שבצל של הסטקטו - במיקצב האחרון ?בסטילנס-
We are shaped by our tension?rigidity
סביר מאד להניח שאנו מעוצבים על ידיי צללים אלו באופן לא מודע רוב חיינו, אבל רובינו , השבח לאל, לא מזיקים וממיתים מיליוני בני אנוש אחרים, אלא בעיקר פוגעים בעצמנו ובמהותינו במהלך החיים.
גילוי של הצל ? shadow הכה קשה הזה של המיקצב השני יכול להוביל לגילוי מאד חזק של האנרגיה הטמונה בחוויה הגרמנית בכאוס ואח`כ בליריקל-שזה מה שאני מנסה כאן ועכשו להשתמש בחוויה הגרמנית הזו בכדי להגיע למשהו שהוא מעבר לחוויה האישית שלי-מי אני בקונטקסט הכללי האנושי, הישראלי. כיצד אני יכולה למצוא ולחקור את ההוויה שלי בסטילנס-במיקצב החמישי, בתוך הריק ולתת צורה חדשה-למסע הזה .
כיצד אני מגיעה למרחב החדש של הוראת 5 המיקצבים מתוך המסע הכה חוויתי ומרגש שעברתי בגרמניה.

עיבוד של המסע החוויתי הזה מוביל אותי לתהליך עמוק של חקירה-כיצד ואיך למצוא מהות חדשה לעצמי כמורה לעתיד של 5 המיקצבים לאחר העיכול של החוויה בבגרמניה. כיצד אני מביאה את האור שטמון בי ורוצה להגיע לכל כך הרבה אנשים כאן במזרח התיכון....

איך לעזור לאנשים אחרים בארץ למצוא ערוץ כה פשוט אבל כה עוצמתי ביכולת הריפוי שלו של סיפורי העבר שלנו כמו, גם הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמינו בהווה.
האם אני יכולה לעזור לאנשים בישראל להפחית קצת מהסבל ?האישי/אזורי/לאומי?
כיצד ניתן לנוע ממרחב משותף תוך כבוד לשונות הכה גדולה הקיימת כאן-ולהיענות לצרכים השונים הנובעים משונות אישית, אתנית ותרבותית של כל הלאומים כאן?

האם הריקוד יכול לטשטש ולעמעם את ההגנות שבני האדם מפתחים בכדי לשרוד בעולמינו? בחוויה האישית שלי, כאשר אני רוקדת עם אנשים מלאומים שונים, אין כל משמעות להבדלים התרבותיים או הגיאוגרפיים שבני האדם נושאים עימם- הרקדן הוא הריקוד, הוא הריקוד...

הריקוד מהווה גשר לשלום, חברות והרמוניה-שכה חסרים בעולמינו המודרני והטכנולוגי.
תנועה ככלי טיפולי, יוצרת תובנות חדשות אצל הרוקד שיותר מאוחר, יכולה לשנות את הדנא האנושי- אשר יכול לשנות את הפרספקטיבות שלנו על: עצמינו, הסביבה שלנו וההתנהגות שלנו.
כל זה יכול להוביל להשפעה חיובית על התא המשפחתי שלנו, מקומות העבודה, האיזור הגיאוגרפי שבו אנו גרים, ואף עשוי להשפיע על מרחבים גדולים יותר:
מדינות, יבשות...
שינוי זה יכול לקרות אם יותר ויותר אנשים יצטרפו ל"מיפלגה" החדשה ?מיפלגה של אנשים הלוקחים אחריות על גופם, סביבתם וארצם. בחזון שלי -חברי מיפלגה אילו ישתמשו בכלי הנפלא של תנועה כדרך עוצמתית לשינוי וטרנספורמציה אישית ובינאישית.

בהקשר דומה גבריאל רות` מציינת:

"The 5Rhythms® community is a 21st century tribeת unbound by history , culture ,race, religion, gender or politics. We are bound by the beat, following our feet on a dancing path to freedom. We are beat-driven, service-oriented, heart-based individuals who come together to embrace our tribal longings".

בחודשים הקרובים עד למודול השלישי של קורס המורים, אני רוצה לבדוק ולחוות כיצד
ובאילו דרכים של הפעלה, אופנים, באילו מיקצבים וקצבים, עם אילו צבעים ועם אילו ריחות וצלילים שמשקפים את כל המהות החדשה שנוצרה בהמבורג אני רוצה לזרום בארצינו.
תודה לכל המורים הניפלאים המלווים אותי ותומכים בי במסע המרגש הזה-סוזנה ויעקב, גבריאל רות, המשפחה הניפלאה שלי, אבות המשפחה שלי וחברים טובים המצויים במקומות שונים על פני הגלובוס...אמן כן יהי רצון!

מרץ 2008

המאמר פורסם גם כאן »

אביה רכס אביה רכס -מורה בתהליכי הסמכה של שטת 5 המקצבים, מנחת קבוצות, תזונאית קלינית M.Sc.ארומתרפיסטית ומארגנת את סדנאות 5 המקצבים בישראל.

כל המאמרים של אביה רכס סדנאות ושיעורי 5 המקצבים:

השקט שבלב מסע מקצבים בין ורשה לביירות

השקט שבלב מסע מקצבים בין

ללב שלנו יש יכולת מרשימה להכיל אינסוף צבעים וקשת של יכולות, רגשות, זרימות ותדרים. חיבור של כל אותם צבעים ואינסוף אפשרויות דרך השפה הבלתי מילולית.» מאת אביה רכס

קרפדות כמשל לתנועת חיינו...

קרפדות כמשל לתנועת חיינו

המשל הבא של חליל ג`ובראן הוא משל מקסים שמעורר ומתעורר בכל הסתכלות עמוקה על הגוף הנע והרוקד את עצמו.» מאת אביה רכס

מפגשי חמשת המקצבים-מהם ולמה לי?

מפגשי חמשת המקצבים-מהם ו

מפגשי חמשת המקצבים-מהם ולמה לי? אביה רכס-מנחה מוסמכת של חמשת המקצבים.גבריאל רות`-יוצרת ושמאנית עירונית זיהתה ומיפתה 5 מקצבים אוניברסליים המצויים בעולמינו ונתנה להם שפה תנועתית. מקצבים אלו הם סימון המפה האישית שלנו לדרך בה האנרגיה שלנו ודפוסי התקשורת שלנו נעים.» מאת אביה רכס

הסיפור שלי עם חמשת המקצבים ....

הסיפור שלי עם חמשת המקצב

הקשר החזק שלי לחמשת המקצבים החל בספטמבר 2001-היה זה חודש משמעותי ביותר בעולם ונקודת מפנה אישית עבורי.» מאת אביה רכס

כל הפעילויות של אביה רכס סדנאות ושיעורי 5 המקצבים:

סדרת חמשת המקצבים-במשתלת דרך הגנים

סדרת חמשת המקצבים

סדרת מפגשי חמשת המקצבים בעדנים בהנחית אביה רכס-מנחה מוסמכת בשיטה® נרקוד בבימי שלישי בערב» עם אביה רכס

שלישי
סדרת חמשת המקצבים-במשתלת דרך הגנים

סדרת חמשת המקצבים

עם: אביה רכס

מתי: שלישי

סדרת מפגשי חמשת המקצבים

חמשת המקצבים

סדרת מיפגשי תנועה בשיטת חמשת המקצבים לאוהבי התנועה וחקירת הגוף בגבעת חן ליד רעננה! מפגשים אלו הם מרחב להבעה עצמית ולשחרור עצמי תוך תנועה וריקוד במסגרת של קבוצה קבועה של משתתפים.» עם אביה רכס

שלישי
סדרת מפגשי חמשת המקצבים

חמשת המקצבים

עם: אביה רכס

מתי: שלישי

ג`ירוקינזיס וג`ירוטוניק בסטודיו של אביה

מיפגש ג`ירוקינזיס

מציעה מיפגשים בשיטת ג?ירוקינזיס בקבוצות קטנות בהוד השרון ומיפגשים פרטניים בשיטת הג`ירוטוניק.» עם אביה רכס

חמישי
ג`ירוקינזיס וג`ירוטוניק בסטודיו של אביה

מיפגש ג`ירוקינזיס

עם: אביה רכס

מתי: חמישי

שיתוף חברים
עם : אביה רכס