לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

אודות הבית.

לוגו של הבית הפנימי. - טלי כנפי - דרך גוף
לוגו של הבית הפנימי. - טלי כנפי - דרך גוף
מאת: kanfi tali


"ביתנו הפנימי", הינו פאר היצירה ששוכן בתוכנו מהרגע בו נולדנו, ומשקף לנו את עצמנו.

"הבית" הינו אחד הנושאים המורכבים והקשים ביותר לרובנו

הבית מעסיק ומלווה אותנו מילדותנו מבחינות רבות, מבחינה חיצונית, פנימית, רגשית, חומרית ורוחנית. הבית מכיל את ההיסטוריה האישית והמשפחתית שלנו והוא מלווה אותנו כל ימי חיינו.

שאלות רבות מעסיקות אותנו בנוגע לבית שגדלנו בו ולבית שבנינו או שנבנה בעתיד:
האם גדלנו בבית שמח ומלא חיים או שמא הוא היה עצוב וחסר חיים? אלו אנשים היו בבית? האם היו תומכים, אוהבים, קשים ונוקשים, רכים, מחבקים, שמחים או שמא היו אלו אנשים שהכאיבו או ביטלו אותנו?

אלו רהיטים היו בבית? האם היה חסר משהו בבית? האם אהבנו או שנאנו את הבית ו/או את מה שבתוכו ו/או את האנשים שבתוכו? האם אהבנו את הבית במידה כזו שהיה לנו קשה להיפרד ממנו או שעזבנו אותו ברגע הראשון שהתאפשר לנו?

מי מאיתנו אינו מתעסק בחלום או בשאלה כיצד ייראה הבית שלו - האם הוא יהיה בית פרטי או בית משותף? איפה יהיה הבית? האם יהיה זה בית מפואר או בית צנוע? האם נהיה משועבדים לבית או שהבית ישרת אותנו? האם יהיה זה בית מואר או חשוך? האם יהיו בו ג`קוזי או בריכה, או פשוט גינה צנועה ונעימה? האם הבית שנבנה יספק אותנו ונהיה מאושרים מהיצירה הפרטית שלנו, או שמה נהיה עסוקים כל הזמן להזיז או להחליף רהיטים וחפצים בתוכו?

רוב השאלות הללו מתעסקות בבית אחד בלבד והוא"הבית החומרי". מדוע אף אחד אינו מלמד או מסביר לנו כי קיימים בתים נוספים מלבד ביתנו החומרי וכי קיים לו "בית פנימי" בכל אחד מאיתנו? מי מאתנו שואל את אותן השאלות לגבי הבתים הנוספים שבתוכו - "הבית הפנימי", "הבית הרגשי" או "הבית הרוחני"?

מי מאיתנו באמת ובתמים מוכן להשקיע שנים של עבודה פנימית של הגוף והנפש שעולות לו כמו בית חומרי כדי לגלות ולבנות את "הבתים האחרים" שבתוכו?

האם ישנו ספר ילדים שמלמד אותנו לחלום על "הבית הפנימי", כפי שישנם ספרים רבים אודות בתים חומריים? כמה טוב היה, לו היו מעודדים ומנחים אותנו להיות מי שאנחנו. מלמדים אותנו קודם כל לכבד את עצמנו, להכיר ולאהוב את עצמנו, להיות נאמנים לעצמנו, בעצם להיות נשואים לעצמנו עוד בטרם נדרש לאהוב מישהו אחר. ללא ספק שאז היינו בונים "בתים" יציבים יותר בכל ההיבטים.

אודות איזה "בית" מדובר?

"ביתנו הפנימי", הינו פאר היצירה ששוכן בתוכנו מהרגע בו נולדנו, ומשקף לנו את עצמנו.

מהו אותו בית? היכן הוא ממוקם בתוכנו? האם בטוח לגלות אותו? האם נרוויח מגילויו או שמה נפסיד? האם נאהב אותו בכלל או שגם אותו נרצה להחליף במהרה? מה יש בתוכו כבר ומה חסר בו עדיין? האם הבית הוא אנחנו, משקף את האופן שבו אנו מתייחסים לעצמנו? האם הבית משקף את האהבה, הערכה, השנאה או הביטול שקיימים בתוכנו? למרות הכול אנחנו מתרחקים ממנו ולא מכירים אותו כלל, מכירים אותו מעט, או לא מספיק בכלל?

"ביתנו הפנימי" הוא יצירה מעניינת ומרשימה שקיימת בתוכנו, גם אם עוד לא פגשנו בה כלל, או פגשנו בה מעט. הפתעות רבות צפויות לנו בתוכנו, אודות רגשתנו, תחושתנו ומחשבתנו. לרוב, "ביתנו הפנימי" משקף לנו את מי שאנו, את הנאמנות לעצמנו את הריחוק ו/או העוינות בתוכנו.

במהלך השנים יש ובית זה נהרס, החלונות הפנימיים בתוכו כבר לא קיימים, כך גם הקירות והחדרים הפנימיים, לפחות לא אלו שהיו בתחילת דרכו. חשוב לדעת ולזכור כי גם בית שנהרס ניתן לבנות מחדש, ובנייה מחודשת לרוב מולידה בית איכותי לא פחות.

הבית משקף לנו את עצמנו

כיצד יוצרים עם "הבית הפנימי" קשר, לומדים לטפח אותו ולאהוב אותו מחדש? כיצד ממשיכים לאהוב אותו כפי שהוא ומגדילים את האהבה שלנו אליו? האם זה אפשרי? את כל זאת ניתן לגלות ככל שהעניין בוער בעצומתנו, בנשמתנו ובסקרנותנו.

האם ישנם מחירים שעלינו לשלם על מנת לגלות אותו? האם המחירים הם כבדים, קלים, ולכולם יש את היכולת והזכות לגלות אותו באותה המידה, או שמה זה דורש כוחות מיוחדים שלא לכל אחד יש בתוכו? האם לדבר הזה יש רווח והאם ניתן לגלות אותו בטרם יצאנו למסע?

כמו בכל דבר גם בגילוי "הבית הפנימי" יש מחיר ורווח, רק שהרווח במקרה הזה הוא אדיר ונדיר. הגילוי הוא של עצמנו יחד עם אין סוף של חלקים שונים ומגוונים לצד קוטביות בתוכנו. יכול שזו תהיה ישות בונה ועוד כהנה וכהנה ישויות. אל תתבלבלו לרגע - את כל אותן הדמויות אנחנו עשויים לפגוש בכל אחד מאיתנו.

לעתים נגלה סודות כמוסים אותם שכחנו או שלא רצינו לזכור כלל. נגלה כי חשבנו שאנחנו אוהבים את עצמנו או כלל לא. נגלה כי האמנו שאנו נאמנים לעצמנו ואת ההפך פגשנו.
אנו עשויים לפגוש קולות שונים ומשונים: חלקם שלנו, חלקם של אנשים שהטמענו בתוכנו, כאלו שהם לטובתנו וכאלו שהם לרעתנו. אנחנו עשויים לגלות כי בתוך "ביתנו הפנימי" קיימים צבעים שונים ומגוונים- רגשות מכל הסוגים, נעימים ו/או מפחידים, מצחיקים ו/או דיכאוניים, חיים ו/או מוות וכל מה שיש בתוכם.

האם ייתכן שכל זה נמצא לו "בביתנו הפנימי"? כיצד לומדים לחיות עם כל הגילויים השונים? האם זו בדיחה או שזה אמיתי? ומה לנו ולזה? זה נשמע כמו תהליך בנייה ארוך ומפרך. האם יש ויהיה לנו כוח להמשיך בבניית "הבית הפנימי", בהתקנת החלונות, התאמת הדלתות וצביעת הקירות? מה יקרה אם בוקר אחד לא יהיה לנו מספיק כוח או רצון להמשיך את עבודת הבנייה של "הבית הפנימי" ולסיים את המשימה, להחיות את כל החלקים ואת כל יושבי הבית?

בחיפוש אחר הבית האידיאלי ובבנייתו אנו עשויים לגלות אותו בתוכנו, וכשזה יקרה נחוש שקט שלווה, אהבה, סדר, חיות, יצירה, מנוחה, ביטחון, אושר, תקווה, אמון ואמונה, חרות, בחירה, נאמנות לעצמנו, חופש, הערכה עצמית, קבלה עצמית, שלמים אך לא מושלמים, שלום עם עצמנו, חיוניים, גמישים וסלחנים.

אין ספק שהבית הזה הוא יקר ושאין לו מחיר, והוא בוודאי ובוודאי לא למכירה.

אז מה אתם אומרים? האם אתם מוכנים להשקיע "בבית הפנימי"?!

באהבה גדולה, מהבית הצהוב בסוף הרחוב עם החלונות הגדולים והמוארים, עם הדלת הכתומה והקירות הורודים.

kanfi tali מטפלת אינטגרטיבית, פסיכותרפיה בשילוב אומנויות,גוף-נפש-רוח,הילינג, מתמחה בתהליכים פנימיים, עבודת "הילד הפנימי", ועוד.
מנחת סדנת "הבית הפנימי"

כל הרשימות של טלי כנפי:

טיפול אישי: לשחרר את האהבה  -פורסם  ynet

טיפול אישי: לשחרר את האה

הזדמנות לגדול ולהפתח בעקבות סיפור אהבה שלא מומש עד הסוף.» מאת kanfi tali

כמו ברחם: טיפול אישי

כמו ברחם: טיפול אישי

חדר הטיפולים הוא מעין מטפורה לרחם שמביא חיים לעולם.» מאת kanfi tali

הזדמנות לחיים מוגשמים.

הזדמנות לחיים מוגשמים.

סדנה טיפולית שמובילה להגשמה מלאה.» מאת kanfi tali

בגידה או הזנחה - ynet

בגידה או הזנחה - ynet

זהו סיפור על בגידה, שמלמד כי למטבע יש שני צדדים.» מאת kanfi tali

בגידה או הזנחה - ynet

בגידה או הזנחה - ynet

» מאת kanfi tali

לבחור לקחת את עצמך בידיים - ynet

לבחור לקחת את עצמך בידיי

סיפורו של חיים והאופן בו בחר לקחת אריות על חייו.» מאת kanfi tali

להשכין שלום בתוכנו - ynet

להשכין שלום בתוכנו - yne

הטיפול העניק לה את הזכות להתבגר ולהתגבר בקצב הנכון, תוך האזנה והקשבה לצרכיה האמיתיים ולא המדומים.» מאת kanfi tali

חשיבות הרצף בחיים

חשיבות הרצף בחיים

בריאות מובילה לאינטגרציה» מאת kanfi tali

חשיבות הרצף בחיים

חשיבות הרצף בחיים

» מאת kanfi tali

להיות משפחה מתוקנת.

להיות משפחה מתוקנת.

לראשונה בחיי, אני חשה קיימת באמת.» מאת kanfi tali

להיות מאושר/ת.

להיות מאושר/ת.

האם יש בכם הרצון להצטרף למעגל האור שבו אני חייה?אם כן, אני כאן בשבילכם.» מאת kanfi tali

להיות מאושר/ת.

להיות מאושר/ת.

» מאת kanfi tali

אומנות השיווק העצמי.

אומנות השיווק העצמי.

לאחד זה פשוט ביותר ולעומתו לאחיו אין את "זה".» מאת kanfi tali

אהבה ללא תנאי.

אהבה ללא תנאי.

זה סיפור חייו של אדם שהדבר היחיד שהניע אותו כל חייו היה לפגוש אהבה ללא תנאי- "אהבת אמת שמתקיימת קודם בינינו לבין עצמנו ולאחר מכן בינינו לבין הבריאה" כך הוא אמר.» מאת kanfi tali

אהבה ללא תנאי.

אהבה ללא תנאי.

» מאת kanfi tali

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה? לנגד עיני אני רואה את הממשלה, את הקשיים של המנהיגים שלנו להיות נאמנים לעצמם ולצרכים של העם ושל המדינה.» מאת kanfi tali

איזה מנהיג אתה?

איזה מנהיג אתה?

» מאת kanfi tali

ספירלה רוז.

ספירלה רוז.

ספירלה מיצגת מצב של תנועה מעגלית שהולכת וגדלה הן כלפי חוץ והן כלפי מעלה. בגוף יש פוטנציאל לאין סוף של ספירלות אנרגטיות בגדלים שונים.» מאת kanfi tali

ספירלה רוז.

ספירלה רוז.

» מאת kanfi tali

הורות פנימית המובילה להורות חיצונית

הורות פנימית המובילה להו

הורות מתחילה מבפנים. היא נמדדת בהקשבה שלנו ליכולותינו, לרגישות, הראייה שלנו את עצמנו, יכולת ההכלה שלנו את מי שאנחנו וכמה יש לנו כוח ויכולת להעניק לאחר באמת.» מאת kanfi tali

מה בין הקשבה לדיבור

מה בין הקשבה לדיבור

הקשבה אמיתית, מובילה לדו קיום, ליצירה מהלב ומהנשמה, מזינה אותנו ללא כל ספק ומאפשרת לנו לצמוח להיות מי שאנו ללא חשש.» מאת kanfi tali

אחריות.

אחריות.

מה מונע מאיתנו באמת ליצור שינוי בתוכנו, החיינו ובסביבתנו?» מאת kanfi tali

אחריות.

אחריות.

» מאת kanfi tali

מחבלים בתוכנו

מחבלים בתוכנו

"מחבלים" - מילה מאוד שגורה בלקסיקון הישראלי במדינת ישראל.כאשר אנו מדברים על חבלה ועל מחבלים הכוונה שלנו לרוב, היא לטרוריסטים» מאת kanfi tali

מחבלים בתוכנו

מחבלים בתוכנו

» מאת kanfi tali

מתכון - לאהבה וזוגיות בריאה

מתכון - לאהבה וזוגיות בר

מה היא אהבה בכלל, האם יש משהוא שזוכה לה במימד הזה או שמא עלינו להפוך למוארים על מנת לחוות אותה באמת ללא תנאים….? » מאת kanfi tali

אבני דרך לחיים...

אבני דרך לחיים...

הזנה נפשית בריאה יכולה לשנות חיים שנים ארוכות האמנתי בזוגיות וזאת למרות שלא ממש הבנתי את משמעות הדבר.אני לא יכולה לומר שזכיתי למודל לחיקוי בנושא זה בחיי ועם זאת נכנסתי למסע, אולי המורכב ביותר באנושות וביחסי אנוש.» מאת kanfi tali

אבני דרך לחיים...

אבני דרך לחיים...

» מאת kanfi tali

האתגר חשיבה יצירתית.

האתגר חשיבה יצירתית.

האתגר עבורי הוא: לחיות, לשמוח, לאהוב, לחייך, לעשות דברים שאותם אני אוהבת ו...» מאת kanfi tali

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש או להתעורר מחדש?להיוולד מחדש" פירושו – לאפשר לכל ההיסטוריה שלנו להתקיים בתוכנו ללא חשש או ביטול כלל.להכיל את כל הטראומות שחווינו, כל קושי או שמחה, להיות חלק מהיצירה הפרטית שקיימת בספר החיים שאיתו הגענו לעולם.» מאת kanfi tali

להיוולד מחדש

להיוולד מחדש

» מאת kanfi tali

מלכודת הקורבנות.

מלכודת הקורבנות.

"כמה פעמים אנו נדרשים לעשות כל כך הרבה דברים שאותם איננו רוצים לעשות כלל:"?!" מלכודת הקורבנות "."החיים בשחור-לבן", כך הייתי מגדירה את המילה "קורבנות".» מאת kanfi tali

מלכודת הקורבנות.

מלכודת הקורבנות.

» מאת kanfi tali

about home - אודות הבית.

about home - אודות הבית.

ישנם בתים רבים וביניהם קיים לו "הבית הפנימי". האם אנו מתייחסים אליו היטב, באופן שבו אנו מתייחסים לבית החיצוני של חיינו....» מאת kanfi tali

about home - אודות הבית.

about home - אודות הבית.

» מאת kanfi tali

מתכון לאהבה וזוגיות בריאה.

מתכון לאהבה וזוגיות בריא

prescription for love and healthy duality.מתכון לאהבה וזוגיות בריאה - הינו המלצה חמה כיצד לנהוג בוגיות תקינה, כזו שאוהבת ומכבדת מבלי לבטל את הצרכים של אף אחד מהצדדים.» מאת kanfi tali

unconditional love- אהבה ללא תנאי.

unconditional love- אהבה

מסעו של אדם שכל מה שהניעו בחייו היה - אהבה ללא תנאי.זהו מסע אחר אל תוך התודעה, גילוי עצמי, חיבור לאהבה ללא תנאי לעצמו ולבריאה, חיבור לאני האמיתי וליעוד המלא.» מאת kanfi tali

order of probate- צו הירושה.

order of probate- צו היר

האם אנחנו שולטים בחיינו ובוחרים בהם, או האם אנחנו חסרי שליטה כלל...» מאת טלי כנפי

order of probate- צו הירושה.

order of probate- צו הירושה.

» מאת טלי כנפי

שיתוף חברים

עם : kanfi tali