לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

צי קונג כתמיכה לריפוי מסרטן

צי קונג הלכה למעשה - דרך גוף
צי קונג הלכה למעשה - דרך גוף


חליתי בסרטן מסוג ליפוסרקומה בבטן ועברתי מספר ניתוחים מורכבים. במהלך מחלתי התוודעתי לצ`י-קונג כשהשתתפתי בחוג צי-קונג במרכז לחולי סרטן ב"Wellness" שבגבעתיים.

בעקבות החוג למדתי צ`י קונג אצל המורה סיני הראל ב"וינגייט".

הצ`י

הרפואה הסינית טוענת שמחלה מתחילה בחסימה או בחולשה אנרגטית. ברגע שאנו חווים רגשות סוערים, לחץ ומתח נפשי הגוף אינו פנוי לעשות את עבודתו כהלכה, משהו באיזון זרימת האנרגיה מופר, ובעקבותיו עשויה להופיע מחלה.

באמצעות הצי- קונג ניתן להשיב לגוף את האיזון האנרגטי שלו,

ע"י פתיחת חסימות במרדיאנים שדרכם זורם הצ`י ומזין את האיברים הפנימיים.

הרפואה הסינית מדגישה את העיקרון שלפיו האדם צריך לדאוג לבריאותו ולאיזונו בזמן שהוא בריא, ולא לחכות עד שחוסר איזון יגרום למחלה.

הבעיה של חולי הסרטן הם הפחדים הגוף בגד בנו, יש להחזיר את האמונה שהגוף שלנו מדהים, הוא יודע לעשות את עבודתו ולרפא את עצמו אם נניח לו להיות שקט, רגוע ללא מתחים ופחדים מיותרים.

גופינו ידע לעשות את מלאכתו.

פתגם מרפואה הסינית אומר: "מחלה אחת, חיים ארוכים, בלי מחלות החיים קצרים". המילים אחרות, אלה שיודעים מה לא בסדר אצלם ומשגיחים על עצמם בהתאם יחיו קצת יותר מאלה שמחשיבים את עצמם בריאים לחלוטין ומזניחים את נקודות התורפה שלהם,

יוצא מזה, שלפחות לפי ההגיון חולשה מסוג מסויים היא רק לטובה אם אתה משכיל ללמוד על קיומה ולהשגיח על עצמך.

הצי קונג הוא מדיטציה בתנועה, מאפשר מודעות לגופינו, איזון, רגיעת הגוף וריפוי.

לצי-קונג יתרון נכבד על פני ענפי ספורט אחרים כגון: ריצה, רכיבה או מתיחות, שכן זוהי פעילות בתנועה שאינה גורמת לנזקים כלל.תרגול קבוע של צי קונג יכול לסייע בכאבי גב, כאבי מפרקים, שיפור הנשימה, שיפור היציבה, שיפור הקואורדינציה, לשיפור האנרגיה והורדת רמות סטרס. התנועות אינן יוצרות עומסים ולכן הן גורמות להגמשת שריריי הגוף וחיזוקם.המאמר פורסם גם כאן »

שוש אלפנבאום שוש אלפנבאום,
מורה ומטפלת בצי-קונג בוגרת "וינגייט"
שמי שוש אלפנבאום, מורה ומטפלת בצ`י קונג בוגרת מטעם מכון וינגייט. בהדרכתו של סיני הראל.במשך 25 שנים עסקתי בהוראה. לצ`י-קונג התודעתי בחוג במרכז לתמיכה לחולי סרטן ב-&

שיתוף חברים
עם : שוש אלפנבאום