לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

טלפתיה עובדת-סדנת מחקר תודעה קבוצתית בתל אביב יפו

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם Maayan Danoch
מערכת יחסים »  תקשורת בינאישית »  סדנאות תקשורת בינאישית »  תקשורת בינאישית בתל אביב יפו »

הצטרפ/י
עם : מעין דנוך
מתי : ראשון- חמישי 16/8/2018-12/8/2018 1800-2100
היכן : אלפרד - מכון שיתופי לאמנות ולתרבות - סמטת אהרון שלוש 5 תל אביב יפו.
עלות : ₪325
הטבה :₪250 לגולשי BodyWays
עם :
סדנת מחקר בנושא תודעה ותנועה קבוצתית שמובילה להופעה בהנחיית מעין דנוך
חמישה מפגשים בימים ראשון-חמישי, 12-16 באוגוסט, 18:00-21:00
פרזנטציה פתוחה לקהל ביום חמישי, 16 באוגוסט, 20:00
אלפרד-מכון שיתופי לאומנות ותרבות
סמטת שלוש 5, תל-אביב-יפו, 6684714

בסדנה נחקור את האפשרות להיות יחד, עם מישהו, לפעול מתוך חיבור עם אדם אחר ואף לשתף פעולה בדרך שאינה כפופה לדיאלוג מילולי או לפרוטוקולים מוכרים של קבלת החלטות אך מושתתת על הקשבה, הבחנה, קבלה והתמסרות לגוף ולפעולה, לחלל שבינינו לבין האחר, לקריאה ויצירת כוונה בנוגע אליו.

הסדנה כוללת חמישה מפגשים של שלוש שעות.

כל מפגש יתחיל בתרגילי הכנה סומטיים והתכוונות (tuning in ) לגוף ולתודעה. נעבוד על מיקוד תשומת הלב ופיתוח מודעות לגוף, לחלל וזמן, ניצור תנועה מתוך תחושה או כוונה ונחקור את היכולת של תנועה לשקף את המניע שלה.

לאחר מכן נתמקד בתרגול של ״טלפתיה עובדת״ - מהלך תנועתי-מחשבתי לשני אנשים, שדרכו נכנס אל תהליך אמפתי דימיוני עם האחר וננסה לזמן את הרגע הטלפתי, כרגע של התמזגות עם המחשבה והפעולה של האחר. המהלך מבקש משני משתתפים לדמיין בנפרד ובאופן עצמאי פעולה אחת ששניהם הולכים לבצע. לאחר שדמיינו את הפעולה, השניים מתבקשים לבצע אותה מבלי לשנות אותה או להתאים אותה למה שבן/ת הזוג שלהם עושה. עם סיום הפעולה, במקום או הפוזיציה החדשים אליהם הגיעו, הם מתבקשים להמשיך ולחזור על המהלך במשך פרק זמן מסויים. אף על פי שהסיכוי של המשתתפים לבצע את אותה פעולה ניראה קלוש, ההתגייסות וההתנסות בתירגול נוגעות בפוטנציאל לחיבור עם אחר ומעלות שאלות מעניינות: האם המחוייבות של המשתתפים לתירגול של הקשבה וייצירת כוונה משותפת תוביל לסינכרון בינהם? איך אנו מודדים את אותו סינכרון ואת ההצלחה או הכישלון של התירגול? מה מיצרת המעורבות שלי בתירגול בו אני לא מתפשרת על הרעיון שלי (בנוגע לפעולה שאני והפרטנר שלי לתרגול הולכים לבצע) אך גם איני מבטלת רעיון של מישהו אחר? אילו תחושות התירגול מעלה בי ואיזה מצב תודעתי נדרש ממני בזמן שאני מתרגלת? מה קורה לי כשאני צופה בתירגול? והאם יש לו ערך אסתטי? במהלך השבוע נעסוק בשאלות אלו ושאלות נוספות שיעלו מתוך תהליך העבודה. במקביל ננסה גם להרחיב את המהלך מתרגול לשני אנשים לתרגול לקבוצה.

בסיום כל מפגש נקדיש זמן לרגיעה והרפיה, נעלה רשמים מחוויות היום בשיחה, כתיבה או רישום, נחשף לחומרי קריאה רלוונטים בנושאי אמפטיה ותודעה, ונעסוק בניתוח של התירגול וניסוחו מחדש.

הסדנה מיועדת לאנשים עם או ללא רקע תנועתי ובימתי, שמעוניינים להיות חלק בתהליך חווייתי אישי וקבוצתי, גופני ומחשבתי. ביום האחרון של הסדנה, יום חמישי, בשעה 20:00 נסכם בפרזנטציה, נפתח את תהליך העבודה לקהל ונתרגל את המהלך שפיתחנו בפניו. לאחר התירגול תתקיים שיחה עם הצופים על הרעיונות, שיטות העבודה והחוויות מתוך הסדנה.

**מספר המקומות מוגבל ותינתן עדיפות לאנשים שירשמו לכל חמשת המפגשים. ההשתתפות בפרזנטציה מותנית בהשתתפות במינימום של שלושה מפגשים, כאשר הנוכחות ביום רביעי וחמישי היא חובה. הצטרפות של משתתפים חדשים לא תתאפשר בימים רביעי וחמישי.

עלות למפגש: 65 ש״ח
עלות לחמישה מפגשים: 250 ש״ח

להרשמה עד ה 5 באוגוסט אנא כתבו מייל עם שורה אחת או שתיים על עצמכם ועל העניין שלכם בסדנה. אנא ציינו לכמה מפגשים תרצו להגיע ומתי.

==================================

מעין דנוך היא כוריאוגרפית, מרצה, זוכת מענק המחקר של Akademie Schloss Solitude לשנת 2017-2019, פעילה בארץ ובאירופה מזה כעשור. בעבודותיה, היא עוסקת ביחסים שבין המופשט לממשי, שבין תפישה לדמיון, מבקשת להדגיש את הסתירות שבין הניראה לקיים ולחשוף ריבוי נקודות מבט ודרכי גישה אל תנועה או דימוי. היא הציגה בפסטיבלים ובמרכזי אומנות רבים בארץ ובאירופה, השתתפה ב 2016 Tanzkongress בהנובר כדוברת באירוע על מיסוד תיאוריה בחינוך למחול עכשווי וכתבה לביאנלה החמישית לחינוך למחול בקלן. למדה באקדמיה למחול אקספרמינטלי בזלצבורג (SEAD) ובעלת תואר שני מהתוכנית Dance Dessimination מהאקדמיה למוסיקה ומחול בקלן (HfMT Köln). במאי-יוני 2018, סיירה עם המופע “we began walking there we have been” בסלובניה, קרואטיה, סרביה, מקדוניה ומונטנגרו. www.maayandanoch.com

מעין דנוך

כוריאוגרפית, מרצה, זוכת מענק המחקר של Akademie Schloss Solitude לשנת 2017-2019, פעילה בארץ ובאירופה מזה כעשור. בעבודותה, היא עוסקת ביחסים שבין המופשט לממשי, שבין תפישה לדמיון ומבקשת לחשוף ריבוי נקודות מבט ודרכי גישה אל תנועה או דימוי.

>
Maayan Danoch
<

שתפו חברים

עם : מעין דנוך
מתי : ראשון- חמישי 16/8/2018-12/8/2018 1800-2100
היכן : אלפרד - מכון שיתופי לאמנות ולתרבות - סמטת אהרון שלוש 5 תל אביב יפו.
עלות : ₪325
הטבה :₪250 לגולשי BodyWays