לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

הקול קורא

מאת: מרב קלין


מאמר שפירסמתי בימים שהאוהלים שלטו ברחובות תל אביב ובשעה טובה השמענו את קולנו. על הביטוי הקולי ועל מה שהוא מאפשר

מרגש מאוד לראות מה קורה בימים אלו ברחבי הארץ. אלפי אנשים יוצאים לרחובות ומשמיעים את קולם. הם מבטאים אותו בשיחה, בכרזה, בשירה או בצעקה.

יש קולות שנשמעים ברחובות, שכבר הרבה זמן מבקשים לצאת החוצה. הפחד מלעשות זאת, או החשש שלא יקשיבו, גורם לנו לפעמים לדבר בשקט, לסנן מילים, לשתף רק אנשים בודדים, לדבר לא ברור, או פשוט לשתוק. והנה, קול המחאה, שהחל בדרישה לבית, מוציא לרחוב עוד ועוד קולות ורצונות, שנראה שעם הזמן נשמעים ברור וחזק יותר.

התופעה הזו - של להרגיש משהו מבפנים ולא להעז להשמיע אותו, של להסכים להוציא החוצה רק כשיש עוד כמוני שמשמיעים את הקושי שלהם, של להרגיש את השמחה, ההתרגשות והשחרור שעולים כשזה כבר בחוץ - מוכרת לכולנו ומופיעה בחיינו בביטוייה השונים.

הקול שלנו הוא השופר של עולמנו הפנימי
אפשר להקשיב למישהו עונה "הלו" בטלפון ולשמוע כל כך הרבה מעבר. אנחנו מעבירים דרך הקול רגשות ותחושות שגם אנחנו לא תמיד מודעים לקיומם. וכשאדם בוחר שלא להשמיע את מה שהוא מרגיש בתוכו, הוא למעשה חוסם את האפשרות שהסביבה שלו תבין, באמת, איפה הוא נמצא.

לא צריך "לדעת לשיר"
בשנים האחרונות אני עובדת עם אנשים על פיתוח הקשר עם הקול ועם ההקשבה. בכל מפגש שכזה, מתבהרת בי יותר ויותר מהותו של הביטוי הקולי והעוצמה שמאפשרת השירה. היכולת לשיר, להוציא מאיתנו צלילים, להשתמש בקול ככלי מוזיקלי, כלי להבעה, שחרור ואפילו ריפוי, היא מתנה שניתנה לכולנו, ואינה שייכת רק לאנשים "מקצועיים". בתרבויות השבטיות טקסים של שירה וריקוד היו חלק מהשגרה של כולם. אנשים היו משתמשים בכלים אלו לסלק מעצמם "שדים" ומחלות, ונעזרים בהם כדי לרומם את נפשם ולאחד בין כולם. והיום, חלקנו כמעט ולא משתמשים בכלי הזה, ובטח שלא ב"פומבי" ורבים אף מאמינים שהם "לא יודעים" לשיר. או לא "יודעים" להביע את קולם, את עצמם, בצורה בהירה מובנת או נעימה.

גם בכי הוא קול
ואז, פעמים רבות, כשאנשים פוגשים את ההקשבה לקולם הם מתחילים לבכות. והבכי הזה, הוא גם קול. קול שמדבר אולי את כל השנים שהקשבנו החוצה – לרעש, להסחות, לאחרים.. והתרחקנו. התרחקנו מהאפשרות להקשיב, באמת, למה שאנחנו מבקשים. מהאמונה שיש לקולנו מקום ויכולת הגשמה. ומהאהבה והקבלה שלנו לקולנו ולמי שאנחנו. קול הבכי מבקש מאיתנו לזכור את העוצמה המתרחשת עכשיו, כשהקול משתחרר ומניח לכל המחשבות וההרגלים, ובעיקר את ההכרה המענגת והחיבור לחלקינו השונים שהפעולה המאחדת גוף נשימה ומחשבה מאפשרת.

ולפעמים מגיע גם צחוק. אולי כמו הבכי גם הוא מספר על שחרור שמתרחש, ואולי שניהם מגיעים מתוך ההתפלאות שלנו מעצמינו. אני שומעת את עצמי, אחרי שנים שאני חיה עם עצמי, וזה נשמע כל כך חדש ואחר. מה ששמעתי לא נכנס להגדרות שקיימות בתוכי על מי שאני, ומוביל אותי להרחיב את ההבנה שלי על עצמי ואת עצמי.

הילדים שבתוכנו
ובעולם שלנו, ממש לידינו, חיים בני אדם שלא חיכו לימים של מהפיכות או אוהלים כדי להשמיע את קולם. אפשר לראות אותם, די הרבה, ככה סתם, באמצע היום (או בתחילתו, או בסופו) שרים לעצמם שירים, מדברים, ממציאים מנגינות או סתם ממלמלים.
אני מדברת על הילדים. על מי שכול אחד מאיתנו היה בעבר, עם פחות ידע על העולם, אבל עם הרבה יותר שמחת חיים ותנועה. להסתכל עליהם, עם כל האנרגיות, הספונטניות והחיות, וללמוד. להסתכל עליהם, עם השובבות וההשתטות ולהצטרף. והכי חשוב, להסתכל ולדעת, באמת לדעת, שכל אלו אינם דברים שנגמרו או נלקחו איתנו. בכל אחד ואחת מאיתנו קיימת עדיין יצירתיות אינסופית שאולי טרם הכרנו בקיומה ובטוח שלא גילינו את כולה.

ובזמנים אלו, אם נחזור שוב למקום ממנו התחלתי, כשרבים מאיתנו בחרו כביכול "ללכת אחורה" ולחיות באוהלים, תראו כמה "קדימה" מתרחש. כמה אנשים, כמה דעות, וויכוחים, ושאלות והצעות, והתארגנויות, ותקווה והתאחדות. ועוד הרבה מילים ובעיקר רגעים שצריך לראות ולהקשיב כדי להאמין שזה באמת.
כמה משמח שאנחנו יותר ויותר בחוץ. מבקשים להסיר מעצמינו את השלשלאות ומבינים למעשה שהרבה מדי זמן הרשינו למצב שלא היטיב עימנו להתרחש. כן. האחריות היא גם עלינו והשחרור גם הוא.
וכמו שהיה צריך לעזוב את הבתים המוכרים ואת אזורי הנוחות השונים, ולהתחיל להסתכל על הכול קצת אחרת, וכמו שהרחובות שינו את פניהם, והיצירתיות והביטוי מבצבצים מכל פינה, כך אני מקווה ומתפללת שנחזור, כולם, לבית כזה, שאפשר יהיה להחזיק כלכלית, וגם שהכלכלה ושאר התחומים לא יחזיקו אותנו.
אולי האוהלים הם כמו אז במדבר, נקודת ציון לקראת ציון אחרת. כזו שכשהתושבים בה יחזרו הביתה, הם יפתחו את החלונות, גם בסלון הנפש, ויאווררו בדרך כמה דעות ארכאיות או חלומות שקברנו במרתף.

אמן שהקירות החיצוניים והפנימיים שלנו יהיו כאלו שיגנו עלינו ולא יאסרו אותנו, שאת אלו שכבר אין בהם צורך נדע להסיר, ושנאמין, באמת, שאפשר לחוש בבית, גם בלי המחיצות.

דאנס ג׳אם בסוזאן 5.9.20 »

דאנס ג׳אם בסוזאן דלל.. בליווי מוסיקה חיה ואקספרימנטאלית, וגם שקט מבית היוצר של טל אבני... המשך קריאה »

בהנחיית סנסיי יוסי מגל- אייקידוג`ו »

אייקידוג`ו מודיעין מציע חוג הורים עם ילדים, לשיפור וחיזוק התא המשפחתי עם התמקדות בילד ובצרכיו האישיים.
החוזק והביטחון האישי של ילדנו בחוץ, בחברה. בסופו של דבר מתחיל מהגרעין המשפחתי. המשך קריאה »

התכנית השנתית - לימודי כח האיזון ורטיגו »

התכנית יוצרת מרחב לשינוי פרדיגמות ודעות קדומות באוכלוסייה לגבי מושגים כמו ריקוד, תנועה, מיהו רקדן וכד’, ומביאה להרחבת המודעות לכך שהריקוד הוא נחלת הכלל. המשך קריאה »

ניקוי (צום) מיצים בנווה מדבר מואה »

סדנת ניקוי (צום) המיצים האהובה בישראל בנווה מדבר מואה המיוחד עם האגם הפרטי. עם זהר צמח וילסון ואביטל סבג המשך קריאה »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית - סמינר בן 6 מפגשים בימי רביעי בשעה 18:00 עד 19:15. שילוב של תיאוריה ותרגול מעשי. המשך קריאה »

BE BUTOH עם מיה דונסקי »

מחקר עומק,תרגול ויצירה, המוקדשות להחלפת אנרגיות והבנות ,תוך חקירה ועבודת עומק על יצירה אישית ונוכחות כפרפורמר. .הזדמנות לתמיכה הדדית, הקשבה מחודשת ודיון בונה ומעורר השראה. המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

TIM אימון מוטור-קוגניטיבי לגיל השלישי »

מסלול הכשרה למאמני TIM, אימון מוטור-קוגניטיבי ייחודי לגיל השלישי. קורס המתמקד בהכשרת מאמנים גם דרך זום, עבור אוכלוסית המבוגרים הנמצאת בבית (בעיתות משבר ובשגרה). המשך קריאה »

המעגל - מסלול שנתי ללימודי מחול »

המסלול מיועד לאנשים עם רקע במחול המעוניינים לחקור ולחוות תהליך רציף של לימודי ריקוד ותנועה. לכל מי שמחפשת שהמחול יהיה חלק בלתי נפרד מהשבוע שלה, ולהעמיק בלימודי המחול עם מובילי המורים בארץ המשך קריאה »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו
מפגשים חוויתיים העוזרים לנו להגיע לשקט עמוק .
הקורס משלב לימוד שיאצ`ו עם תירגולים שונים לשיפור עצמי,
לשיחרור חסימות בכל הרבדים, בעיקר דרך הטרנסהילינג. המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

צ`י קונג הזרמת אנרגיית החיים (הצ`י) בגוף »

אומנות תנועה סינית עתיקה המבוססת על תרגול פסיכו-פיזי, שמטרתו הזרמת אנרגיית החיים (הצ`י) בגוף. Exchange of energy between us and the universe "במקום שישנה תנועה ישנה בריאות". המשך קריאה »

קורס הוראת יוגה לנשים בהריון - הדס פרי »

הקורס מבוסס על עקרונות פילוסופיים וגופניים מעולם היוגה, בשילוב תנועה עכשוית, תכנים תאורטיים ואנטומיים בנושא הריון ולידה ומיומנויות ליווי רגשי. המשך קריאה »

קורס מס׳ 15 להסמכת מטפלים בשיטת אילן לב »

השיטה עוסקת בשיפור היכולות האנושיות ובהסרת מגבלות של קשיים תפקודיים, פותרת קשיים של פגמים, פגעים ונכויות. הטיפול עונה על בעיות של סירקולציות בגוף, כאבים, פותר בעיות של שלד, מפרקים וכו` המשך קריאה »

LifeDance לנשים - סגנונות מכל העולם »

שעור סוחף המשלב סגנונות ריקוד ומוסיקה מכל העולם:מודרני,ג`אז, סלסה,פלמנקו,היפ הופ, ג`ייב, אפריקאי, אימפרוביזציה,ריקוד חופשי ומתיחות מעולם המחול.אין צורך בנסיון מוקדם.כל אחת יכולה. המשך קריאה »

סופ"ש playful אימפרוביזציה בורטיגו »

בואו הצטרפו לסופ"ש playful אימפרוביזציה רב תחומית בכפר האקולוגי ורטיגו שבקיבוץ נתיב הלה`! סדנת אימפרוביזציה טוטאלית אנרגטית וייחודית, במרחב מרהיב ביופיו בטבע המעצים. המשך קריאה »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש קורס עומק לשיטת הטיפול המדהימה מבית היוצר של אושו - ריבלנסינג המשך קריאה »

סדנת ריקוד נשמת השמש, צ`י קונג ומדיטציה »

ערב חג סוכות ראשון נדרים למדבר לרקוד, לתרגל צ`י קונג, קערות טיבטיות וארוחות צמחוניות מעולות להבעת כוונה לשנת תשפ"א. ריקוד נשמת השמש - כשיוגה הופך לריקוד החיים מבוססת על מערכת הצ`אקרות. המשך קריאה »

פילאטיס און ליין לפתרון כאבי גב תחתון »

שעורי פילאטיס און ליין, מתמקדים בשחרור וחיזוק גב תחתון, לפתרון כאבי גב, ולחיזוק השרירים המייצבים. מבוסס על פלדנקרייז. המשך קריאה »

תכנית הכשרה – אינטגרציית קול בתנועה »

אינטגרציית קול בתנועה – חזרה למוזיקליות אורגנית. תכנית מקוונת משולבת, ספטמבר 2020 – פברואר 2021 המשך קריאה »

מרב קלין זמרת יוצרת, מאמנת אישית ומנחת סדנאות, מעבירה מופעים ומפגשים אישיים, קבוצתים להתפתחות דרך קול ושירה - "הקול מתחבר"

כל הרשימות של מרב קלין:

» מאת מרב קלין

» מאת מרב קלין

כשהקול לטובה

כשהקול לטובה

כשמקשיבים למסרים שהקול מאותת לנו, אפשר להבין מדוע רבים מתארים אותו כאיבר הנשמה. על חכמת הקול והניגון הפנימי שמתנגן בכל אחד ואחת» מאת מרב קלין

כשהקול לטובה

כשהקול לטובה

» מאת מרב קלין

כיצד לשמור על הקול ?

כיצד לשמור על הקול ?

בסביבה הרועשת של היום קשה לנו לפעמים לשמוע גם את עצמנו, אבל חשוב לטפח את הקול - לשתות הרבה, להימנע מצעקות וגם מקפה - כדי שנוכל שלא נאבד את היכולת לתקשר» מאת מרב קלין

כיצד לשמור על הקול ?

כיצד לשמור על הקול ?

» מאת מרב קלין

כל הפעילויות של מרב קלין:

הקול מתחבר - קורס לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר - קורס

הזמנה להתפתחות ברובד המוזיקלי היצירתי -קולי, האישיותי והחברתי. את הקורס מובילה מרב קלין, תרפיסטית במוזיקה ותנועה, זמרת יוצרת ומנחת סדנאות. בנוסף עוברים המשתתפים סדנאות אומן מובחרות» עם Merav Klin

שלישי-חמישי
הקול מתחבר - קורס לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר - קורס

עם: Merav Klin

מתי: שלישי-חמישי  | 18:00

פיתוח קול והתפתחות דרך הקול והשירה

הקול מתחבר

חקירת וגילוי הקול בגישה המתייחסת לגוף, לנפש ולכוחות היצירתיות שבכל אחד. מתאים לכל הרמות והגילאים. המפגשים מלווים בגיטרה, קלידים, וכלים מהמזרח (טנפורה, סרוטי בוקס), לפי הצרכים של כל תלמיד.» עם מרב קלין

כל השבוע
פיתוח קול והתפתחות דרך הקול והשירה

הקול מתחבר

עם: מרב קלין

מתי: כל השבוע  | 

מסע מוזיקלי פנימי לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר

מסע קולי עטוף במוזיקה, חוויתי וחושי, כזה שמשלב הרבה התרגשות, כיף ושחרור ומאפשר לכולנו ליצור יחד ולחוד מנגינות חדשות בקול ובחיים. כולל גם פיתוח טכניקות מעול הפיתוח קול וגם התפתחות רגשית» עם מרב קלין

ראשון
מסע מוזיקלי פנימי לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר

עם: מרב קלין

מתי: ראשון  | 18:00

פיתוח קול והתפתחות דרך הקול והשירה

הקול מתחבר

פיתוח הקול, היצירה, ההבעה והנוכחות ההרמונית בשירת החיים.» עם מרב קלין

כל השבוע
פיתוח קול והתפתחות דרך הקול והשירה

הקול מתחבר

עם: מרב קלין

מתי: כל השבוע  | 

מסע מוזיקלי פנימי לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר

מסע קולי עטוף במוזיקה, חוויתי וחושי, כזה שמשלב הרבה התרגשות, כיף ושחרור ומאפשר לכולנו ליצור יחד ולחוד מנגינות חדשות בקול ובחיים. כולל גם פיתוח טכניקות מעול הפיתוח קול וגם התפתחות רגשית» עם מרב קלין

חמישי
מסע מוזיקלי פנימי לפיתוח הקול והיצירה

הקול מתחבר

עם: מרב קלין

מתי: חמישי  | 11:00

הקול מתחבר-סדנת קול ושירה

הקול מתחבר-

הקול מתחבר-סדנת קול ושירהסדנה להתפתחות אישית נשית וקבוצתית דרך קול, תנועה ומוזיקה. מטרות הסדנה:* להרגיש עומקים של תחושות ורגשות דרך הקול * חיזוק ההקשבה והחיבור» עם מרב קלין

שני
הקול מתחבר-סדנת קול ושירה

הקול מתחבר-

עם: מרב קלין

מתי: שני  | 20:00

פיתוח הקול והיצירתיות דרך תרפיה במוזיקה

הקול מתחבר לבמה

תמיד חלמת להיות על במה ולא העזת? רוצה להיות חלק ממסע מוזיקלי מלא השראה, גילוי והתפתחות? להכיר את המוזיקה ככלי לריפוי וחיבור פנימי ? קורס שנתי בהנחית מרב קלין ובשילוב 8 סדנאות אומן נפתח בת"א» עם מרב קלין

ראשון
פיתוח הקול והיצירתיות דרך תרפיה במוזיקה

הקול מתחבר לבמה

עם: מרב קלין

מתי: ראשון  | 18:30

בקול התנועה והרוח - קורס קיץ משולש

בקול התנועה והרוח

סדנאות שמאפשרות להעמיק את הקשר עם הקול, התנועה, המחול, השירה וההקשבה לגופנפש. שלוש סדנאות במחיר מיוחד» עם סיגל זיו מרים פרץ ומרב קלין

שבת
בקול התנועה והרוח - קורס קיץ משולש

בקול התנועה והרוח

עם: סיגל זיו מרים פרץ ומרב קלין

מתי: שבת  | 10

סדנאות ``הקול מתחבר`` בעין השופט

הקול מתחבר

נפתחות שתי קבוצות- האחת בימי ראשון בתל אביב, עשרה מפגשים, 20:00-22:00,החל מה 4.9 בנחלת יצחקהשניה- ארבעה מפגשים בעין השופט, 20:30-22» עם Merav Klin

שלישי-רביעי
סדנאות ``הקול מתחבר`` בעין השופט

הקול מתחבר

עם: Merav Klin

מתי: שלישי-רביעי  | 02:00

``הקול מתחבר`` בתל אביב ובעין השופט

סדנת קול שירה ויצירה

סדנה המתאימה לכל מי שמעוניין להרחיב את היכולות והאיכויות הקוליות שלו - לאפשר לשירה, ליצירתיות ולהבעה האישית להשתחרר יותר, ולהשתמש בקול ככלי המאפשר מפגש ללא מילים ועם הרבה משמעויות והדהודים.» עם Merav Klin

ראשון
``הקול מתחבר`` בתל אביב ובעין השופט

סדנת קול שירה ויצירה

עם: Merav Klin

מתי: ראשון  | 20:00

שתפו חברים