לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

שחרור פנימי, תנועתי, רגשי ותודעתי בשיטת "נפש חיה"

צב האדמה כמורה לצמיחה אישית - אור בגים - שיטת נפש חיה - דרך גוף
צב האדמה כמורה לצמיחה אישית - אור בגים - שיטת נפש חיה - דרך גוף
מאת: אור בגים


מה משותף למדיטציה ולדימויים של חיות? קראו כיצד שימוש בדימויים תומך בחקירה פנימית ובהתבוננות בשינוי פרשנותנו את המציאות.

שיטת "נפש חיה" יונקת את השראתה מאמנויות ריפוי עתיקות יומין, גישות מודרניות, פילוסופיה, אמנות ורוחניות. היא מגלמת שני אלמנטים משלימים: תיאורטי- פילוסופיה ועקרונות אימון, וטיפול ומעשי- מדיטציות ותרגילי `שערי הכוח הפנימי` אליהם אנו מתחברים באמצעות דימויים של חיות.

`שערי הכוח הפנימי` הם קומפוזיציות תנועה מוגדרות הנתמכות על ידי דמיון, נשימה, קול ומגע. את השערים אפשר לבצע בישיבה על כיסא, בעמידה או בשכיבה על הרצפה, בקבוצה או לבד, עם ילדים או עם מבוגרים, עם אנשים בריאים המבקשים להתפתח באמצעות גישות הוליסטיות, ועם אנשים שמתמודדים עם מצבים גופניים ורגשיים מאתגרים.

במפגש אימון פרטי מקיים המאמן קשר עם המתאמן באמצעות: שיחה, דמיון, נשימה, תנועה, מגע וקול. `שערי הכוח הפנימי` מטביעים את חתימת הכוח שלהם במוח, בגוף ובנפש.

משהובנה והוטמעה תבונת החיה שהובילה אותנו בתהליך, די יהיה בתנועה קטנה המלוּוה בדימוי של חיה, כדי לעורר את הכוח הספציפי המבוקש. בדרך זו החיה משמשת מפתח לכוח פנימי אליו ניתן לחזור ולקבל חיזוק.

"נפש חיה" מעוגנת בטבע. בעלי חיים, וסביבת המחיה הטבעית שלהם הם מקורות של מידע, כוח, השראה וחוכמה. מעבר להתבוננותנו בחיה ובהתנהגותה, קיימת חשיבות רבה לדימויים האישיים של המשתתפים.

עבודה עם דימויים מגבירה את המודעות, ומתווכת בין הנסתר לנגלה, בין הפנימי לבין החיצוני. שימוש בדימויים תומך בחקירה פנימית ובהתבוננות בשינוי פרשנותנו על המציאות.

כל בעל חיים מפגיש אותנו עם ממד פנימי שונה של עוצמה, ומעמיק את הקשר שלנו עם מקורות העוצמה והחוכמה שבגופנו. ל`שערי הכוח הפנימי` שפיתחתי יש קשר ישיר להיבטים המודעים והלא־מודעים של הנפש. השערים נוגעים בו-זמנית ברמה הרגשית, ההכרתית, הרוחנית והפיזית, ובזכות אופיים ההוליסטי יש ביכולתנו להבין כיצד מרכיבים אלו באים לידי ביטוי בהתנהגותנו.

ההכרה שאנו נושאים בתוכנו את כל ההיבטים והביטויים האפשריים של החיים היא חוויה מעצימה, המעניקה לנו יכולת להבין, להזדהות, להיפתח, להכיל ולאפשר התחברות משמעותית עם החיים וזהו לדעתי החופש האמיתי.

אור בגים שיטת נפש חיה- המפתחות לריפוי פנימי, פותחה על ידי אור בגים, מורה, מטפלת בתנועה וחוקרת שפת גוף. זוהי הנה דרך המזמינה אותך לחוות, להבין ולהרגיש את מהות כוחך הפנימי. דרך הלימוד משלבת נשימה,תנועה, קול, מטאפורות מעולם הטבע והתבוננות פנימית.

שתפו חברים