לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

אינטנסיב ניה - מה זה בכלל?

אן כריסטיאנסן, מאמנת ניה בפעולה - עדי גורן - דרך גוף
אן כריסטיאנסן, מאמנת ניה בפעולה - עדי גורן - דרך גוף
מאת: עדי גורן


איך רותמים את התנועה לשיפור המצב המנטלי והרגשי? עדי גורן, מורה לניה, חגורה חומה מציעה לכם לפגוש את עצמכם בעזרת אינטנסיב ניה ולהתאהב מחדש בעצמכם.

"את משתוקקת לחזור לעצמך. לחזור למי שהיית פעם. לפני הדאגות. לפני האחריות. לפני המחויבויות למסלול החיים שלך. את רוצה את ה`פאן` של ההתאהבות, את רוצה ריענון בחיים, ללחוץ על ה`Refresh` במקלדת החיים. את רוצה לגלות מחדש את הגוף, את ההנאה שבתנועה; את החיוניות והשמחה. להתאהב בעצמך."

למצוא את עצמך מחוייכת. למצוא את עצמך. את לא זזה - את נעה. נעה ונעה. ניה.

אינטנסיב ניה בשירות הגוף והנשמה

ה`ניה אינטנסיב` (חגורה לבנה) הינו מענה לטרנספורמציה אישית בחיים. זהו המודל הלימודי הייחודי של ניה, שבוע ימים של אימון רב מימדי החיוני לגוף ולנשמה. האינטנסיב הוא תחילתו של תהליך העצמה ומהווה תנאי הכרחי להוראת ניה.

ישנן 4 חגורות ניה (לבנה, כחולה חומה ושחורה) כבאומנויות לחימה. כל חגורה מהווה חניכה למסגרת של עקרונות ניה.

שיטת ניה מתיחסת אל הגוף בארבעה מישורים: הגוף הפיזי, ה`מיינד`, הרגש והיחודיות (הרוח). החלוקה הזו מאפשרת לנו להתבונן דרך עדשות שונות על אותה חוויה ולפרק אותה לגורמים.

להתבונן וללמוד דרך להכיר את גופינו ואת חווית החיים שלנו בדרך של ניה. דרך שבוחרת תענוג והנאה על קושי וכאב.


ההנאה שבתנועה על פי שיטת ניה

למימד הפיזי, לגוף, האינטנסיב הוא לימוד להתנהל ולחיות ב`Joy of Movement`. המושג משמעו הנאה מתוך תנועה ונשמע לכאורה פשוט. אכן, הג`וי בא לידי ביטוי כתחושה מוחשית מובהקת.

באינטנסיב לומדים לזהות את הג`וי אוף מובמנט כתחושה פיזית (להבדיל מרגש של ג`וי - שמחה רגשית). כמו `אור` שניצת מפנים: לומדים ליצור את הג`וי (להצית אותו), להגביר ולהעצים את התחושה, לשמר את הג`וי לאורך זמן.

המודעות לג`וי אוף מובמנט כבחירה לחיים, בחירה לגוף, הוא הצעד הראשון בתהליך הריפוי העצמי. זהו הבסיס העיקרי מתוך 13 עקרונות השיטה.

למערכת הפיזית האינטנסיב משמעו להיות בתנועה כ50% מהזמן. ולא...לא יהיה לך קשה מידיי: האינטנסיב מלמד אותך להיות קשובה. קשובה לגוף, ליכולת האישית, לקצב שלך, לצרכים שלך. ללמוד לכבד ולאהוב את מה שיש לך.

באם את בכושר או לאו, תפתחי טווח תנועה רחב יותר במערכת המפרקים, תשפרי את יכולותייך: תנועתיות, יציבות, זריזות, גמישות וכח. במימד הפיזי תרגישי שיש לך אנרגיות שכבר מזמן לא חווית כי את מאוהבת.

את שמחה...האהבה שלך מופנית לגופך...תצאי מהשבוע הזה עם כושר מוגבר, עם חיות מחודשת בגוף. יתכן ותפחיתי במשקלך. הזרועות יתחטבו, גופך יתעצב, עור פנייך יקרון ועינייך יברקו.


שיטת ניה, לא רק תנועה, אלא גם תהליך למידה

למימד ה`מיינד`, המבקש להבין, לקטלג, להסביר, האינטנסיב נותן מענה קוגנטיבי.הפילוסופיה של השיטה מקיפה תכנים שהם אינטגרציה של דיסיפלינות תנועה מעולם המחול, הלחימה והריפוי.

הם מעניקים מימד של תובנות והסברים שמגבים את השיטה. כמו כן, לשיטה יש פן מדעי המרכיב את ה`איך` של ניה בכל אחד מ-13 העקרונות של החגורה הלבנה.

כן כן, מעתיקים מהלוח, נשאלים שאלות ומפתחים דיונים. אלא שזו שיטת תנועה ולא לימוד יבש ולכן כל אלמנט שכלי שנקלט במערכת נלמד גם באופן סומטי, כלומר דרך הגוף מתוך חוויה.

לדוגמא: ללמוד לרכוב על אופניים בלתי ניתן באמצעות השכל בלבד . השכל מבין ששיווי משקל על גבי גלגלי אופניים בתנופה מאפשר רכיבה. הלמידה האמיתית מתבצעת מהתנסות, זיכרון סומטי של הגוף, במהלך החוויה.


הנחיה פנימית ? הקשבה לצרכי הגוף

בשבוע האינטנסיב לומדים להיפתח לערוצים של הנחיה פנימית. מה היא הנחיה פנימית? הקשבה לגוף, לרצונות ולצרכים של הגוף. מפתחים אינטיליגנציה חושית, פיתוח מודעות גוף עמוקה המבוססת על תחושות.

הלקסיקון של התחושות רחב ומבוסס על הג`וי אוף מובמנט. היכולת לנוע בין מבני תנועה שונים מלמדת אינטגרציה תנועתית. האינטגרציה היא היכולת לנוע מזרימה כמו תנועה הלקוחה מעולם הטאי צ`י לדיוק, הלקוח מעולם הטאיקוונדו.

מתנועה המבטאת רכות וחופשיות כמו מעולמה של הרקדנית איזאדורה דאנקן לתנועה המבטאת מיניות והפגנתיות מעולם הג`אז. ללמוד לנוע ממבנה תנועה אחד למישנהו, בין סגנונות תנועה שונים, בין אנרגיות וביטוי רגשי שונה מאפשרת אינטגרציה תנועתית.


ניה ? משחק של תנועה ורגשות

ללמוד סוגים שונים של דינמיקות תנועה מאפשר לנו כושר רגשי של מעברים חדים ממצבים רגשיים שונים. תוך שימוש בכלים מעולם הבמה - אנו `משחקים` רגשות מתוך מוסיקה, מתוך תנועה ולומדים לחוות את הרגש ולנוע איתו, אל תוכו ומחוצה לו.

הכושר הפוקציונלי, המבוסס על הפוטינציאל הטמון בגוף, בכל מפרק ושריר, שיפור מערכת היציבה, התנועה, הזריזות, הגמישות והכוח.

באינטנסיב המפגש בין הרגש והמיינד מתרחש בלימוד העיקרון העוסק במוסיקה ומקצבים. מפגש זה בין הצד הימני והשמאלי של המח מלמד אותנו האזנה פעילה ושיטת סימון מוסיקה.

עיקרון זה מהווה עולם ומלואו, התיחסות חדשה לעולם הסאונד, הדממה והמקצבים. ניה מלמדת אותנו לפתח כושר האזנה ולהבין מוסיקה, מבנה ועומק באופן חדשני. באם אנו עוסקים בהוראת ניה, כלים אלו מלמדים אותנו ללמוד כוריאוגרפיות תנועה ולסמן אותם.


אינטנסיב ניה ? למידה גדושה ורצופת חוויות

כל יום באינטנסיב ירגיש כמו שבוע ימים. הלמידה גדושה, החוויות רצופות. מימד הזמן מקבל ערך חדש ואחר - אינטנסיבי. את פועמת בכל הרמות, קשובה, נינוחה, דרוכה, דינמית, מתחדשת. את נירפאת.

עדי גורן עדי גורן, ניה חגורה חומה, הוסמכה בדר"אפ, בלונדון והשתלמה אצל יוצרי השיטה בארה"ב. מלמדת NIA באיזור השרון. מפיקה את קורס הכשרת המורים בישראל לNIA. מתרגלת NIA מאהבה.

כל הרשימות של עדי גורן:

קואורדינציה

קואורדינציה

על אתגר קואורדינטיבי...» מאת עדי גורן

קואורדינציה

קואורדינציה

» מאת עדי גורן

כפות הרגליים - הבסיס לתנועה

כפות הרגליים - הבסיס לתנ

כפות רגליים יחפות הן כמו כפות ידיים הדורכות את האדמה. מורתי לאימפרוביציה נהגה לאמר שככל שכף רגלנו מיומנת יותר, התנועה תתאפשר בכל הגוף.» מאת עדי גורן

Transforming Fear מנפילה לתעופה

Transforming Fear מנפילה

חוויות התפתחות אישית באמצעות אייקידו. Transforming the fear of falling into flying» מאת עדי גורן

ניה בתהליכי התפתחות

ניה בתהליכי התפתחות

אדריכלות התנועה היא פועל יוצא ממסע אישי התפתחותי ב 25 שנים האחרונות בחיפוש אחר זהות, שייכות וריפוי. למה אדריכלות התנועה?» מאת עדי גורן

ניה בתהליכי התפתחות

ניה בתהליכי התפתחות

» מאת עדי גורן

אדריכלות התנועה - "אימבודימנט"

אדריכלות התנועה - "א

אני נזכרת בשאלה שהוצגה בפני האדריכל לואיס קאהן: מה הוא בית ספר? התשובה שנתן הולידה בתוכי הבנה ל"אימבודימנט": אדריכלות וגוף, שניהם מהווים "אימבודימנט".» מאת עדי גורן

דרך הגוף וחמשת התחושות בשיטת ניה

דרך הגוף וחמשת התחושות ב

מה הם העקרונות המנחים של שיטת הריקוד וההתעמלות Nia? מה היא `דרך הגוף` שאותה השיטה מקדשת? עדי גורן מסבירה» מאת עדי גורן

תנועה, גוף וקסם

תנועה, גוף וקסם

הגוף מיוזע, השיער ספוג במים, קצב הלב עלה, כפות הרגליים מתופפות על הקרקע, נעות עם הקצב ובאופן חופשי.» מאת עדי גורן

תנועה, גוף וקסם

תנועה, גוף וקסם

» מאת עדי גורן

לדבר עם הגוף הנע

לדבר עם הגוף הנע

בסרט `מסיכה` בכיכובה של שר, ישנה סצנה בה גיבור הסרט ממחיש לחברתו צבעים. הוא מניח בכפות ידיה צמר גפן רך - כצבע לבן, וממחיש עבורה באמצעות תפוח אדמה לוהט: אדום.» מאת עדי גורן

לדבר עם הגוף הנע

לדבר עם הגוף הנע

» מאת עדי גורן

כל הפעילויות של עדי גורן:

אדריכלות התנועה בכוכב יאיר/צור יגאל

לרקוד בבוקר בכוכב יאיר!

״לרקוד לביטוי עצמי, להזיע ולהשתחרר. ריקוד מובנה וחופשי לגוף ולנפש. אין נכון או לא נכון, דגש על ריפוי עצמי ומיינדפולנס דרך הגוף. משפר מצב נפשי, מרומם רוח. מתאים לגברים ונשים.״» עם עדי גורן

חמישי
אדריכלות התנועה בכוכב יאיר/צור יגאל

לרקוד בבוקר בכוכב יאיר!

עם: עדי גורן

מתי: חמישי  | 8:00

אדריכלות התנועה בהוד השרון ימי א ב ד + ו

ריקוד חופשי בהוד השרון

אדריכלות התנועה עם עדי גורן ״כִּי צוּרַת הַגּוּף הִיא תְּנוּחַת הַנֶּפֶשׁ הַמְּפֻסֶּלֶת מִבִּפְנִים״ ~ אגי משעול» עם עדי גורן

ראשון, שני, רביעי, שישי
אדריכלות התנועה בהוד השרון ימי א ב ד + ו

ריקוד חופשי בהוד השרון

עם: עדי גורן

מתי: ראשון, שני, רביעי, שישי  | 9:00

שתפו חברים