לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

על מקצבים ואנשים

ריו אביירטו עם הדס פישר-אורן - הדס פישר-אורן - דרך גוף
ריו אביירטו עם הדס פישר-אורן - הדס פישר-אורן - דרך גוף


"זה הדבר הכי יפה בעולם כולו, חדר מלא באנשים שרוקדים באמת, זה הדבר הכי יפה שראיתי."

על מקצבים ואנשים

כשפתחתי את העיניים כולם כבר היו מרוכזים בעצמם. האוויר היה חמים ודחוס, אבל לא בצורה מחניקה, יותר כמו...הפך לנוזלי או מוחשי יותר. בכל מילימטר רבוע של הסטודיו הזה התרחש ריקוד, בכל סנטימטר של הפרקט רגל רקעה, האוויר היה "נגוע" והפך גם הוא לרוקד ורוטט. כולם סביבי נעו בעדינות ובשקט של אחרי הסערה ( איך התפרעתי, הייתי צריכה את זה אחרי שבועיים בלי ריקוד ) חלק ישבו, כרעו, חלק שכבו או התגלגלו על הרצפה, חלק עמדו וכולם נעו בעדינות כזו, בהקשבה והתמסרות אמיתית לתנועה פשוטה, עמוקה שכבר כמו קרתה מעצמה.
התבוננתי סביבי בזמן שתנועה עדינה עוד ממשיכה להפעיל גם אותי, והתרגשתי כל-כך, הרהרתי לעצמי: זה הדבר הכי יפה בעולם כולו, חדר מלא באנשים שרוקדים באמת, זה הדבר הכי יפה שראיתי.

את התמונה הזו, המרגשת, ראיתי עכשיו, בסשן ריקוד שהשתתפתי בו בברלין. אבל כבר ראיתי, חוויתי והתרגשתי ממנה בעבר (ובהווה) : בניו יורק, חיפה, בואנוס איירס, ת"א, מונטווידאו, ירושלים וטבעון...בכל מקום שרקדתי בו, אנשים הם אנשים. זה כל פעם מחדש מדהים אותי איך השפה הלא מילולית הזו של קצב ותנועה מחברת אותי תוך פחות מ 10 שניות לאדם שמולי באופן הכי פתוח, בלתי אמצעי וקרוב. הפערים מצטמצמים, השוני מתגמד ומה שמתגלה זה הכוח האנושי הראשוני והאחיד: לכולנו יש ידיים ורגליים, אגן, מוח קודח, ולב שרוצה להיות אהוב ולאהוב. כשהקצב נוגע ומפעיל את החלקים האלו, הראשוניים, העתיקים, הבסיסיים ? חדר מלא באנשים הופך להיות לונה פארק של מפגשים מרגשים, ולרגעים כולם פועמים יחד כמו גוף אחד, ואז משהו בנו נזכר שאנחנו דומים, קשורים זה לזה, קרובים...
לרגע נדמה שכולם בחדר שמחים להיות בני-אדם...

הקצב מחבר אותנו למקומות ראשוניים ? לפימות הלב של אימא שלנו כשהיינו ברחם ומעורר בנו את התודעה הקולקטיבית הגופנית: שנים של אבולוציה אנושית לצלילי תופים.
תופים בטכסים, חגיגות, תפילות או מלחמות. התוף והתנועה השבטית מאז ומעולם הלכו יד ביד. הקצב יוצר אחדות, ובתוך השדה הבלתי נראה של הצליל, כל הרוקדים מתחברים ברמה מסוימת של תודעה.

לפעמים לוקח זמן עד שחלומות הופכים לרצונות ברורים ומשם מתגלגלים והופכים למציאות. זה התבשל והנה סוף סוף זה קרה : הזמנתי מתופף לאחת הסדנאות שלי בתל אביב וזו הייתה חוויה מיוחדת מאוד. יש הבדל גדול בין מוסיקה וקצב שבוקעים ממערכת הסאונד ובין תיפוף לייב שנוגע היישר בעור, נכנס דרך האוזניים, מזיז את השיער, את הריסים ומהדהד דרך כל הנקבוביות, מגיע אל הלב, הבטן ומניע מבפנים... החוויה הזו הייתה כל-כך כיפית ומיוחדת שהחלטתי לאפשר גם למי שרוקד בקבוצות ריו אביירטו השבועיות שאני מנחה ולמשתתפים חדשים ? לחוות אותה. ביום א` ה3 לאוקטובר בת"א (האחים מסלאויטה 7) נקיים שיעור ריו אביירטו עם סשן תיפוף לייב, אין צורך בניסיון או בידע ? כל הידע כבר קיים אצל כולנו בכפות הרגליים!!!!!!!!!

http://www.dance1r.info/hadas.html - לאתר

התכנית השנתית - לימודי כח האיזון ורטיגו »

התכנית יוצרת מרחב לשינוי פרדיגמות ודעות קדומות באוכלוסייה לגבי מושגים כמו ריקוד, תנועה, מיהו רקדן וכד’, ומביאה להרחבת המודעות לכך שהריקוד הוא נחלת הכלל. המשך קריאה »

דאנס ג׳אם בסוזאן 5.9.20 »

דאנס ג׳אם בסוזאן דלל.. בליווי מוסיקה חיה ואקספרימנטאלית, וגם שקט מבית היוצר של טל אבני... המשך קריאה »

בהנחיית סנסיי יוסי מגל- אייקידוג`ו »

אייקידוג`ו מודיעין מציע חוג הורים עם ילדים, לשיפור וחיזוק התא המשפחתי עם התמקדות בילד ובצרכיו האישיים.
החוזק והביטחון האישי של ילדנו בחוץ, בחברה. בסופו של דבר מתחיל מהגרעין המשפחתי. המשך קריאה »

תירגול כוונה, מעברים קסומים וטרנסהילינג »

מפגשים חוויתיים העוזרים לנו להגיע לשקט עמוק .
נתרגל כוונה, המאפשרת שינויים משמעותיים ומרפאים,
תירגולים שונים לשיפור עצמי המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

סופ"ש playful אימפרוביזציה בורטיגו »

בואו הצטרפו לסופ"ש playful אימפרוביזציה רב תחומית בכפר האקולוגי ורטיגו שבקיבוץ נתיב הלה`! סדנת אימפרוביזציה טוטאלית אנרגטית וייחודית, במרחב מרהיב ביופיו בטבע המעצים. המשך קריאה »

ריפוי מכאבים כרוניים על רקע עצבי-שרירי »

תרגול סומטי מסתמך על מדע המוח ומאתחל מחדש את השרירים והעצבים דרך טכניקת הפנדיקולציה הייחודית לשיטה. התוצאה היא - שחרור בשרירים מכווצים כרונית, טווחי תנועה חדשים, רגיעה ונשימה מלאה. המשך קריאה »

BE BUTOH עם מיה דונסקי »

מחקר עומק,תרגול ויצירה, המוקדשות להחלפת אנרגיות והבנות ,תוך חקירה ועבודת עומק על יצירה אישית ונוכחות כפרפורמר. .הזדמנות לתמיכה הדדית, הקשבה מחודשת ודיון בונה ומעורר השראה. המשך קריאה »

ניקוי (צום) מיצים בנווה מדבר מואה »

סדנת ניקוי (צום) המיצים האהובה בישראל בנווה מדבר מואה המיוחד עם האגם הפרטי. עם זהר צמח וילסון ואביטל סבג המשך קריאה »

המעגל - מסלול שנתי ללימודי מחול »

המסלול מיועד לאנשים עם רקע במחול המעוניינים לחקור ולחוות תהליך רציף של לימודי ריקוד ותנועה. לכל מי שמחפשת שהמחול יהיה חלק בלתי נפרד מהשבוע שלה, ולהעמיק בלימודי המחול עם מובילי המורים בארץ המשך קריאה »

צ`י קונג הזרמת אנרגיית החיים (הצ`י) בגוף »

אומנות תנועה סינית עתיקה המבוססת על תרגול פסיכו-פיזי, שמטרתו הזרמת אנרגיית החיים (הצ`י) בגוף. Exchange of energy between us and the universe "במקום שישנה תנועה ישנה בריאות". המשך קריאה »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית »

מדיקל צ`יקונג בראי רפואה סינית מסורתית - סמינר בן 6 מפגשים בימי רביעי בשעה 18:00 עד 19:15. שילוב של תיאוריה ותרגול מעשי. המשך קריאה »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו »

קורס כוונה בסיסי - שילוב טרנס ושיאצ`ו
מפגשים חוויתיים העוזרים לנו להגיע לשקט עמוק .
הקורס משלב לימוד שיאצ`ו עם תירגולים שונים לשיפור עצמי,
לשיחרור חסימות בכל הרבדים, בעיקר דרך הטרנסהילינג. המשך קריאה »

תכנית הכשרה – אינטגרציית קול בתנועה »

אינטגרציית קול בתנועה – חזרה למוזיקליות אורגנית. תכנית מקוונת משולבת, ספטמבר 2020 – פברואר 2021 המשך קריאה »

הפילאטיס פוגש את סודות התרגול-הסומטי »

פילאטיס סומטי משתמש בפנדיקולציה הייחודית לתרגול-הסומטי על מנת להגיע לטווחי תנועה חדשים. נגלה ששרירים שיודעים להשתחרר יודעים גם להתכווץ ביעילות לעוצמות חדשות של כוח ויעילות תנועתית. המשך קריאה »

סדנת ריקוד נשמת השמש, צ`י קונג ומדיטציה »

ערב חג סוכות ראשון נדרים למדבר לרקוד, לתרגל צ`י קונג, קערות טיבטיות וארוחות צמחוניות מעולות להבעת כוונה לשנת תשפ"א. ריקוד נשמת השמש - כשיוגה הופך לריקוד החיים מבוססת על מערכת הצ`אקרות. המשך קריאה »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש »

קורס ריבלנסינג-איזון גוף-נפש קורס עומק לשיטת הטיפול המדהימה מבית היוצר של אושו - ריבלנסינג המשך קריאה »

TIM אימון מוטור-קוגניטיבי לגיל השלישי »

מסלול הכשרה למאמני TIM, אימון מוטור-קוגניטיבי ייחודי לגיל השלישי. קורס המתמקד בהכשרת מאמנים גם דרך זום, עבור אוכלוסית המבוגרים הנמצאת בבית (בעיתות משבר ובשגרה). המשך קריאה »

קורס הוראת יוגה לנשים בהריון - הדס פרי »

הקורס מבוסס על עקרונות פילוסופיים וגופניים מעולם היוגה, בשילוב תנועה עכשוית, תכנים תאורטיים ואנטומיים בנושא הריון ולידה ומיומנויות ליווי רגשי. המשך קריאה »

קורס מס׳ 15 להסמכת מטפלים בשיטת אילן לב »

השיטה עוסקת בשיפור היכולות האנושיות ובהסרת מגבלות של קשיים תפקודיים, פותרת קשיים של פגמים, פגעים ונכויות. הטיפול עונה על בעיות של סירקולציות בגוף, כאבים, פותר בעיות של שלד, מפרקים וכו` המשך קריאה »

הדס פישר-אורן ריו אביירטו היא שיטת גופנפש שנוסדה בארגנטינה ב-1966 המשלבת תנועה וריקוד, מונחה וחופשי. חוויה סוחפת ומעשירה של גילוי עצמי והתפתחות באמצעות תנועה, מוסיקה, קצב, קול, מגע ומדיטציה. ניתן להצטרף לשיעורים עם הדס בתל אביב ובאשדוד

כל הרשימות של הדס פישר-אורן:

ריו אביירטו כרפואה מונעת

ריו אביירטו כרפואה מונעת

הכול בתנועה, החלל, כדור הארץ, מחזור הדם, המטבוליזם של התא והחלקיקים הכי קטנים: האטומים. החיים הם תנועה מתמדת. כל מה שאנו עוצרים, בולמים וכובשים - מתוך הרגל ולא מתוך בחירה ? מפסיק להיות חלק מהתנועה הזו ויוצר תקיעות. תקיעות זו מתגלגלת ומתגלמת בגוף:» מאת הדס פישר-אורן

ריו אביירטו כרפואה מונעת

ריו אביירטו כרפואה מונעת

» מאת הדס פישר-אורן

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

להישאר בתוך הריקוד, בתוך

ריו אביירטו - תנועה ומדיטציה. להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.לתנועה יש יכולת אדירה לחבר אותנו לרגע הזה, לאמת שלנו. יש ימים שבהם הכול זורם, זז, אנחנו בשלום עם הריקוד שלנו. אבל יש גם ימים אחרים שבהם התנועה מפגישה אותנו עם חלקים אחרים» מאת הדס פישר אורן

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

להישאר בתוך הריקוד, בתוך הרגע.

» מאת הדס פישר אורן

שתפו חברים