לפרטים

תודה שנרשמת לקבלת דיוור מ-bodyways.
אירועי השבוע, שיעורים ומפגשים חדשים, טיפים, כתבות ומאמרים, הטבות ומבצעים אליך בימי רביעי ישירות לתיבה.

לשינוי הגדרות דיוור עדכנו פרטים כאן »

המופע `מולטי` מאת ענת כ"ץ וארז מעין בתל אביב יפו

אחרון האורחים כבר הלך... פעילות זו התקיימה בעבר. להמשך התקשרות צרו קשר עם Justkatzit Dance Company
מחול »  מחול מודרני עכשווי »  הופעות מחול מודרני עכשווי »  מחול מודרני עכשווי בתל אביב יפו »

הצטרפ/י
עם : ענת כ"ץ וארז מעין
מתי : שבת 31/12/2016 20:00-21:00
עלות : ₪75
הטבה :₪65
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות
עם :

ענת כ"ץ וארז מעין

מולטי הנה יצירת תיאטרון-מחול אשר בוחנת את המתח שבין הדרישה החיצונית והצורך הפנימי למִקְבּוּל (מולטיטסקינג, ריבוי-משימות) בחברה העכשווית לבין ההיתכנות או חוסר ההיתכנות של מצב זה.

מולטי הנה יצירת תיאטרון-מחול אשר בוחנת את המתח שבין הדרישה החיצונית והצורך הפנימי למִקְבּוּל (מולטיטסקינג, ריבוי-משימות) בחברה העכשווית לבין ההיתכנות או חוסר ההיתכנות של מצב זה מבחינה נוירוביוכימית. היצירה, המיועדת ל-3 רקדניות, שואבת את מקורותיה ממחקרים פסיכו-פיזיולוגיים ומשתמשת במסקנותיהם כחלק מהיצירה עצמה. יצירה זו משלבת את הידע המדעי של ארז (בעל תואר שני בביוטכנולוגיה, כיום במהלך כתיבת הדוקטורט בחוג לתיאטרון) ואת חווית הלידה והאמהוּת של ענת. על אף מורכבות החומרים הבונים את היצירה, השפה התנועתית והפואטיקה הבימתית יבקשו להמשיך את הדרך בה אנו יוצרים בשנים האחרונות, המשלבת הומור ותיאטרליות לצד תנועתיות מכנית ומפורטת. היכולת לְמַקְבֵּל הפכה להיות איכות נדרשת מכל אדם בחברה של ימינו, המקדמת יצרנות על כל מעלה אחרת, ונשים, אף יותר מגברים, עם דגש על נשים עם ילדים, נדרשות למֵקְבּוּל מאסיבי. אך אליה וקוץ בה. מוח האדם אינו בנוי לפעול בסביבה של מִקְבּוּל, כפי שמחקרים שונים בתחום הנוירוביוכימיה מציגים. קליפורד נאש מאוניברסיטת סטנפורד, גילה בשנת 2009 כי "אנשים שחושבים שהם טובים בְמִקְבּוּל הם באופן אירוני הגרועים ביותר". ג`ון מדינה, פרופסור לנוירוביוכימיה התפתחותית מאוניברסיטת וושינגטון טוען כי "מִקְבּוּל הוא למעשה בלתי אפשרי, וכשאנחנו חושבים שאנחנו מְמַקְבֵלִים, אנחנו למעשה עוברים במהירות בין משימות ומפצלים את משאבי המוח מה שמעלה את כמות הטעויות ביותר מ-50%". מחקרן של קושלין ושרון מסוכנות המחקר הביוכימי INSERM בפריז טוען כי משימה מקבילה שנייה גורמת לפיצול המוח, כך שאונה אחת פועלת על כל משימה בנפרד, מה שמוריד מאיכות הביצוע של כל משימה, ומשהוצגה משימה מקבילה שלישית, אחת מהמשימות הראשונות בהכרח תיזנח. במהלך המופע, הרקדניות מתבקשות לְמַקְבֵּל תנועתית בין פרגמנטים של קומבינציות שונות הקשורות למחקרים שונים, בדרגות שונות של קושי, עד להתפוררות מוחלטת של היכולת הקוגניטיבית לעמוד במשימות. המופע מלווה בוידאו-ארט של אמנית הוידאו מיכל חרמון, השואב השראה מהדמיות נוירוביוכימיות של המוח במחקרים הנידונים.

ענת כ"ץ וארז מעין

ענת כ"ץ וארז מעין יוצרים עבודות שונות שנעות על הציר בין מחול, תיאטרון ופרפורמנס-ארט. Justkatzit Dance Theatre ידועה בשילוב של שפה תנועתית חדה ומכנית ,כמעט מתמטית, לבין פירוק תנועתי עד לכאוס, וכל זה תוך מבט אירוני והומוריסטי לכל התהליך.
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות ו/או להמשך הזמנה

שיתוף חברים
עם : ענת כ"ץ וארז מעין
מתי : שבת 31/12/2016 20:00-21:00
עלות : ₪75
הטבה :₪65
הצטרפו להחלפת פרטי התקשרות